СПЕШНО СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОДКРЕПА И ПОМОЩ ново

  • 632
  • 8
Обръщам се с молба към всички мами . Моля ви помогнете . От 2 седмици полагам неистови усилия за да си увелича кърмата тъй като поради невежество стигнах до там че беше почти спряла след като обаче преди това съм кърмила цели 2 месеца успешно . Причината за спирането на кърмата е че смятах че не ми достига кърмата тъй като при изцеждане с помпа цедях по 80 гр , а бебчо се нуждаеше от 120 гр.и така реших да дохранвем по 40 гр. Проблемът възникна обаче когато започнах да прескачам хранения като давах само от шише и смятах че по този начин за следващото хранене ще има достатъчно кърма за да дам изцяло от гърдите , а по препоръка на педито дори започнах да отказвам детето от нощното хранене . И така след 2 седмици млякото почти беше спряло . От гърдите изцеждах едва едва по 10 гр. с голяма мъка . Благодарение на прочетеното в този прекрасен сайт успях да си възвърна лактацията - в момента изцеждам по 80 до 100 гр като цедя и двете гърди . В началото синът ми , който е на 3 м и 14 дни се сърдеше и почти не искаше да захапе гърдата . С много усилия и помощ от сайта почти успях , но от няколко дена имам друг проблем  незнам как да се справя , а съм на ръба на силите си вече . Та проблемът се състой в следното - преди да започна да стимулирам гърдите за увеличаване на кърмата синът ми се хранеше в 22 часа правеше пауза от 5 до 6 часа различно и после пак през 3 часа . В момента от 3 дена през ноща се буди на всеки час и половина и започва да пищи спейки като го нахраня спира и после пак така . Дали през деня не се храни достатъчно и за това през ноща да иска да си навакса . Просто незнам какво става , а вече съм толкова изтощена че даже се замислям дали да продължавам . Моля който може да ми помогне да пише ще съм много благодарна . Незнам към кого другиго да се обърна . Помогнете ми !
Виж целия пост
# 1
Хайде мами , никой ли няма да се включи и да ми даде съвет . Мола ви !
Виж целия пост
# 2
Здравей ,радвам се че имаш желание да кърмиш и си устояла на това въпреки всичко.Незнам дали ще ти помогна и дали е същото при вас но да ти кажа моята бебка какво прави ,защото доста прилича на вас.От горе доло 1 месец  тя започна пак да се буди нощем и да иска да суче в 12 после 3 после 6 ,тези дни обаче зачестя през1 през 2 часа иска да суче ,но аз го отдавам на това че ни е време за зъбки и е неспокойна и не толкова че е гладна и  иска да суче ами проста да си цокне и да се успокой .
Виж целия пост
# 3
Ами кърми де Simple Smile Не е нужно да спазваш 3 часова пауза. Ти под часовник ли огладняваш? Simple Smile
Защо цедиш? Нали малкото суче? А за паузите нощем - някои бебета спят без да мръднат, други подскачат цяла вечер. Зависи как е минал деня на бебчо, натрупани впечатления, колики понякога, зъби ще дойдат. В повечето случаи цяла вечер да не мръднат им е непосилна задача.
Следи си бебето - тонус, как пълни памперси... Кърми на воля, захвърли графици и часовници. Ако трябва го вземи да спи при теб на голямото легло. Така няма да се налага да ставаш вечер. Успокой се и почивай. Трябваш му на това бебе за доста време здрава, права и спокойна  Hug
Виж целия пост
# 4
Първо да ти кажа-БРАВО! За това, че си се справила толкова добре с възстановяването на лактацията! Ясно е, че вече си научила доста, доказала си че си упорита и мотивирана!
Сега май имаш нужда само да ти кажем че, да, нормално е детето да иска да суче толкова често нощем. От една страна-в момента все още сте в период на възстановяване на лактацията-детето ти се опитва да помогне по този начин, като се буди и суче по-често. Нали знаеш, че нивата на Пролактин са най-високи нощем, приеми го откъм добрата му страна-така по-бързо ще се нормализират нещата. От друга страна-с порастването си децата се променят. Много кърмачета се будят да сучат нощем до доста голяма възраст, като понякога, ако нещо ги тревожи (като никнещи зъби, хрема, превъзбуда от деня и т.н.) се будят доста често.
Проблема е, обаче че ти явно не успяваш да си починеш и да се наспиш-така ли е? То е и нормално в такава ситуация, само мога да предполагам колко много време и усилия ти е коствало да се пребориш със ситуацията - та ти за кратко време си изчела, анализирала и приложила на практика огромно количество информация, успяла си да стимулираш гърдите с цедене, преборила си кърмаческа стачка....Това си е огромен труд! От една страна-още малко остава да се поуспокоят нещата от самосебе си. От друга-време е да започнеш да се грижиш и за себе си. Опитай, поне от време на време да взимаш бебето до теб в леглото и да кърмиш легнала, спейки. Поне докато се напаснете и успееш да си отдъхнеш. Опитай да помолиш за помощ-ако има кой, нека някой да ти помогне с домакинската работа а ти да се занимаваш само с бебето няколко дни. Опитай да си направиш удобно място за кърмене, където да се излегнеш, да вдигнеш краката, да подпреш сучещото бебе с възглавници и ръцете ти да останат свободни-за да можеш това време да посветиш на себе си-да похапнеш, да четеш книжка (или форума), да гледаш ТВ. Опитай да си вземеш слинг-това е добър начин хем бебето да суче, хем ти да си в движение и със свободни ръце. Използвай всяка свободна минутка за себе си!
Предполагам, че за около седмица нещата ще се нормализират и ще успеете със сина ти да си създадете някакъв нов ритъм на сукане и спане.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Браво на тебе, упорита си и се справяш добре с проблемите. Съгласна съм с написаното от  yanast , няма да повтарям, на прав път си. И да знаеш, че има светлина в тунела  Simple Smile Когато се успокоиш, че лактацията ти се е регулирала ще отпадне цеденето, а съм сигурна, че то е много изтощително. А най добрия начин за това е честото кърмене и кърменето през нощта. Опитай наистина поне временно да спиш с бебето и да кърмиш легнала, за да можеш и ти да си почиваш. Удобно е също, ако бебето спи в легълце с решетка, да махнеш решетката и да залепиш леглото му до твоето. Така ще ти е на една ръка разстояние и няма да се налага да ставаш.
Слинга също е удобен вариант за активна почивка и постоянен достъп на бебето до "извора"  Mr. Green Така можеш да правиш дълги разходки или просто да освободиш ръцете си. Не забравяй да ядеш редовно и да пиеш течности и ако има кой да помогне с домакинството, възползвай се.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 6
Здравейте на всички!! Понякога бебчетата се събуждат през нощта не само от глад, а искат само да лапнат цицата, може би да усетят майчина прегръдка и пак да си заспят! Поне ние имахме такива случаи. Както си се събуждаше само в 5ч. сутрин и аз даже неуспях да се нарадвам на програмата, дето сам си я направи, така изведнъж започна да се буди по 2,3 пъти на вечер. Понякога му беше горещо и намалях радиаторите и  беше по-добре, но пак си искаше цица по 2-3 пъти. Бяхме на същата възраст като вас 3 мес. Сега нещата са по-добре, малко му промених и програмата и вече почти не се събужда нощем.Търпение му е майката! И спокойствие, за да не предадеш и на бебчо нервността и притеснението си, че са "заразни"!Пожелавам ти успех!!! Peace
Виж целия пост
# 7
Благодаря на отзовалите се , найстина ми помогнахте . Да се похваля от 2 дена сме само на кърмете . Днес малчо поразреди сам кърменето като вече си иска почти на 2 часа . Все още ми е малко трудно дакато захапе та го лъжа като леко му вземам бибката и му слагам гърдата . Помогнете ми ако можете как да го откажа от бибката , че вече започна да си слага ръчичките в устата когато няма биба . Мислите ли че скоро сам ще започва да задърпва гърдите . В момента съм малко затруднена поради този факт и все още ми е малко  трудно постоянно затъмнявам стаята , предлагам му гърдата когато е сънен или когато спи и някак си успявам но е малко мъчително . И все още си мисля че не му достига кърмата ама вече не дохранвям .Дори вече не се цедя а го оставям да яде колкото иска и когато иска . Дано всичко да се нормализира . Много искам да продължа да го кърмя без да давам никакви добавки .
Виж целия пост
# 8
След някой и друг месец и пръстите на краката ще си лапа  Laughing Това е съвсем нормално. Детето опознава ръчичките и по-късно крачетата си.
Продължавайте в същия дух, скоро няма да ти трябва биберон за начало на всяко хранене. Страхотно се справяте!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия