Плаче. Не иска сам

  • 727
  • 7
Здравейте и от мен!
Бяхме целия юни в България. Всеки искаше да вземе бебо да му се порадва.
Откакто сме се прибрали е някакъв ад! Не иска сам. Не мога да го оставя и за две минути до банята да отида. Почва се един рев.
На 8 месеца е синчето. А мама не знае какво да прави Sad
Даже и в баща му не иска вече да ходи. Като го вземе той и все едно го е гушнала Баба Яга.
Ходихме на лекар - всичко си е наред. Според нея е било вече въпрос на възпитание Crazy и да го оставим да си реве. Да не го глезим. Щял да свикне да стои и да си играе сам Rolling Eyes
Пооставям го аз, но той плаче - не спира. Т.е. не е точно рев, ами по-скоро мрънка. Уж свикна по едно време, почти не се обаждаше, но сега се почна отново.
Ако сте преодолявали такъв проблем - помагайте Praynig
В началото той плаче от спалнята, аз в хола. Баща му аха да го вземе, но и двамата се уверявахме, че така никога няма да свикне. Много е трудно положението, голяма нервоза съм станала. И се обвинявам, че толкова време сме чакали бебо, а сега го оставяме да плаче. Демек глей каква майка си.
Незнам как да постъпя Crazy Thinking Tired newsm78 Confused
Виж целия пост
# 1
О, нещо познато! Но не се притеснявай, наистина ще мине. Деси само като ми видеше гърба и надаваше едни индиански викове, че да ти настръхне косата.Но всяко нещо с времето си, ще се заиграе бебчо и няма да плаче Stop Сега от време на време плаче когато някой влезе в тоалетната Rolling Eyes Трябва само да не се ядосваш и да си повтаряш, че това е временно явление!
Успех и   love001 на бебчето!
Виж целия пост
# 2
И ние го имахме този проблем. Нали си имаме много баби... Аз в началото ако изляза от стаята, оставях вратата отворена и й говорех. Постепенно малката взе да свиква и да реве все по-малко. По-късно разчистих детската стая   от всичко което може да бъде потенциална опасност и оставям малката на пода да си пълзи и да си играе с играчките. Така вече забрави да реве.  Но все пак не я оставям за дълго де, само ако трябва да взема нещо или да простра.
Виж целия пост
# 3
Имахме такъв период  Close Алекс беше с пневмония и 10 дни прекарахме в болница. В резултат на това свикна непрекъснато да съм до него. Ако изляза от стаята - писъци и рев. Не можех и до тоалетната да отида без да реве.
Пробвах да го оставям да реве, но ставаше по-зле. За това оставах при него в стаята докато заспи, когато станеше бях непрекъснато при него /или той при мен/. Постепенно започнах да опитвам да го оставям сам /за 1-2мин./ и да увеличавам времето. Всеки път когато излизах от стаята обяснявах, че отивам да направя храна, или да си измия очите или каквото и да е, но съм тук и след мъничко се връщам. Давах играчки да се забаламоса и така... Бавно, постепенно и с търпение за около 1мес. се оправи положението Grinning

Моят съвет е да не го оставяш да плаче, защото може да стане по-лошо положението и да се стресира  Thinking
Успех  Peace
Виж целия пост
# 4
О, нещо познато! Но не се притеснявай, наистина ще мине. Деси само като ми видеше гърба и надаваше едни индиански викове, че да ти настръхне косата.Но всяко нещо с времето си, ще се заиграе бебчо и няма да плаче Stop Сега от време на време плаче когато някой влезе в тоалетната Rolling Eyes Трябва само да не се ядосваш и да си повтаряш, че това е временно явление!
Успех и   love001 на бебчето!

И при нас беше така. Това май е период от бебешкото развтие. Сега вече спря да плаче, стана по самостоятелна, но от време на време влиза с мен в тоалетната или вика силно "Маме-е-е". При нас тя сама преодоля този период когато тръгна на ясла през май. Мисля, че стана по самостоятелна и вече се заиграва повече сама.
Виж целия пост
# 5
И ние сме така, но отскоро се пробваме да пълзим и се заиграваме сами. Период е, ще отмине. Наслаждавай се сега,след време, като стане дангалак, ще искаш да го гушкаш, а той ще бяга засрамен.  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай, Нинче! Това е само период, през който минават всички деца. Наско дори е ходел с мен в тоалетната, т.е. стои в количката пред вратата на тоалетната, докато аз... много се страхуваше да не ме изгуби милия... Обаче отминава. Сега като излезем тръгва нанякъде без дори да ме потърси с поглед.
Виж целия пост
# 7
Ще мине, и аз така мисля.
Превъзбудило се е детенце в Бг.
И с моя става така, дори 1 човек да го вземе когато небива.  Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия