Някой знае ли това стихотворение?

  • 4 621
  • 11
Днес съм в много "сълзливо настроение"  Cry без причина... Сетих се за едно стихотворение, което мама ми четеше като малка и почти винаги ме разплакваше. Дали някой го знае?

Що не пееш мила птичко,
що не трепкаш ти с крилца?
Ето, тук си имаш всичко -
и водичка и храна...
Имаш позлатена клетка
с тънки пръчки-железа
и прозорец с дивна гледка
към ту чудни небеса
.....
плесна птичето с крилца
......
 накрая птичето умира....

Виж целия пост
# 1
Спомням си го смътно, не го знам цялото

Лекси и аз съм туй ... сълзвливо настроена ... при мен е от други причини, но и времето влияе
Виж целия пост
# 2
Тъй говореше момчето,  
с нежно ласкави слова
а пък птиченцето клето,
тъжно свело бе глава.

А отвънка птички волно,
сбираха се с път и с глас,
сякаш викаха му милно
Искаш ли да тръгнеш с нас

Трепна птичето с крилцата
блъсна пръчките с челце
и изфръкна му душата
стихна мъничко сърце  


Запомнила съм го,толкова ме разстрои това стихче...Баща ми,псува цялата образователна програма,учители и просвта за това че разтройва децата му    ,сестра ми ревеше в едната стая,аз в другата......                                                                                
Виж целия пост
# 3
Мвного, много ти благодаря.
Точице, хубаво е да има и неща които разплакват.
Виж целия пост
# 4
Учи се в началните класове. И аз плаках smile3518...ама как се казваше-птица в клетка ли, позлатена клетка ли.. newsm78
Виж целия пост
# 5
А помните ли разказа "Майчина сълза"  на Ангел Каралийчев за сакатото птиче-лястовиче?
Това и до днес ме изкарва от равновесие и плача също като когато бях дете... smile3518
Виж целия пост
# 6
А помните ли разказа "Майчина сълза"  на Ангел Каралийчев за сакатото птиче-лястовиче?
Това и до днес ме изкарва от равновесие и плача също като когато бях дете... smile3518

Ооо, да Heart Eyes   Много плаках. Класната го четеееше, пък аз плаках ли плаках Cry
Виж целия пост
# 7
Господи как може да се забрави такъв разказ. Спомням си даже и картинката в учебника: Едно малко лястовиче свели глава до едно спукано гърне ..... и сега ми навява носталгия.... Cry
Виж целия пост
# 8
И аз си падам ревла и едно време(а и сега понякога) все ревях на разни приказки-ами, това е, много съм емоционална newsm45 или се смея или рева-няма 4-5 при мен!
Виж целия пост
# 9
За всички, които искат да си го припомнят, или просто да си поплачат...ето го разказчето...!
Виж целия пост
# 10
Ох, спомням си и то много добре. Дори съм запомнила и песента "Заблеело ми агъне" на Борис Машалов, както и тази за детето останало без майка. Всеки път като ги чуя си поплаквам, пък и не само аз сестра ми също.Много ми напомнят за милата ми майчица.
Виж целия пост
# 11
Благодаря Renny! Сега като го прочетох пак си поплаках. Не съм го чела от години, а сега когато и аз съм майка сълзите ми са по-искренни и горещи. Какво ли бих направила аз ако се разделя временно със сина ми .... просто не знам.Незнам как ще се почувствам ако съм на мястото на лястовичката. А вие? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия