хубава рецепта за кекс

  • 5 701
  • 15
здравейте.може ли да ми дадете хубава рецепта за кекс
Виж целия пост
# 1
здравейте.може ли да ми дадете хубава рецепта за кекс

Ето едно вкусно и ефектно предложениеbouquet

Ако потърсиш с търсачката, ще намериш доста рецепти.
Виж целия пост
# 2
Ето заповядай Hug
Кекс с локум
1 яйце
1 ч.ч. захар
1/3 ч.ч. олио
1 ч.ч. кисело мляко с 1 ч.л. хлебна сода
2 ч.ч. брашно
ванилия
1 кутийка локум
пудра захар за поръсване


Разбива се яйцето със захарта, добавя се киселото мляко със содата, брашното и ванилията, като се разбърква добре. Тестото се изсипва в предварително намазана с олио тава и върху него се слагат нарязаните парчета локум. Пече се в умерена фурна. След като се изпече се нарязва на триъгълници и се поръсва с пудра захар.
Виж целия пост
# 3
Благодаря много.Знам че има много в гугъл но исках изпитана и хубава рецепта.Днес докато бях на работа ми замириса от някаква къща на кекс и така ми се прияде като на бременна жена.Сега ще ги пробвам .Благодаря.
Виж целия пост
# 4
  Можеш да избереш една рецепта от тук. Grinning
Виж целия пост
# 5
пробвах го този с локума но явно готвенето не е за всеки особенно за мъже.не бухна и прилича на пица но не и кекс.на вкус горе долу.другият път ще оставя жена ми да го прави.
Виж целия пост
# 6
Скоро тук намерих една рецепта за кекс с орехи и стана страхотно, децата не го харесаха, но ние с баща им го изядохме .
Да не говорим за ябълков пай пак от тук намерен.
Потърси с търсачката има много добри предложения. Peace
Виж целия пост
# 7
3 яйца
1 1/2ч захар
1ч мляко-каквото има
1 4аена лъжи4ка сода
1/2ч олио
брашно-около 3,4 4ашки
какао
смлени орехи
сладко

вси4ко може да се бърка заедно,...много лесно и вкусно става
накрая се слага сладкото и с какаото се смесва половината смес,за да е двуцветно-прави се с лъжица-предполагам на вси4ки е известно как се извърта лъжицата,за да се полу4и преливането
същата смес може да се разлее в тава,да се наредят плод4ета отгоре и да се запе4е.готово се залива с 2 дози крем4ета на др йоткер,и го оставяме да изстине,или може просто да се поръси с пудра захар.да ви е вкусно  chef
Виж целия пост
# 8
4  яйца
2 ч.чаши захар
1 ч.чаша к.мляко
1-2 пакетчета ванилия
1 бакпулвер
1/2 ч.чаша олио
3 ч.чаши брашно
Виж целия пост
# 9
пробвах го този с локума но явно готвенето не е за всеки особенно за мъже.не бухна и прилича на пица но не и кекс.на вкус горе долу.другият път ще оставя жена ми да го прави.

А, тихомир-е, не си прав.  Naughty  Аз пък съм на обратното мнение, че готвенето точно мъжете го могат, когато го правят с мерак. И какви вкусотии съм хапвала, приготвени от тях. Пак пробвай, на всеки е случва  нещо да не стане. Пък и ще изненадаш приятно жената. Grinning
Виж целия пост
# 10
аз най - харесвам този, без набухватели е и ми е много вкусен:
4-5 яйца
1ч.ч захар
1ч.ч. брашно
ванилия
Яйцата се разбиват със захарта много хубаво прибавя се постепенно брашното, пече се в загрята фурна.
Виж целия пост
# 11
Ето го и моят много бърз и икономичен кекс:                                          2 яйца                                                                                                       1 ч.чаша захар                                                                                          2 ч.чаши брашно                                                                                      1/2 ч.чаша олио и я допълваме с вода                                                     1 пак.бакпулвер                                                                                        или друг аромат по избор                                                                         Първо се разбиват яйцата със захарта,прибавят се постепенно другите продукти,отделя се малка част от сместа и се оцветява с какао.Пече се в загрята на 180гр фурна в кексова форма.
Виж целия пост
# 12
не е ли малко една чаша брашно  Thinking?
Виж целия пост
# 13
Хайде и аз да споделя вкуснотийката, която зная от майката на моята приятелка. Нямах наяждане от този кекс.

Кекс с ябълки

3 яйца, 1 ч. захар,1 ч. брашно,1 ч.л. сода, 3-4 ябълки може и повече. Всичко се разбива на ръка, добавят се ябълките обелени и нарязани на парченца не много дребни-колкото монета от 1 лев.

Пече се в умерена фурна. След като се извади се намазва с половин пак. масло. Като изстине се поръсва с пудра захар.

Умопомрачително вкусен е.
Виж целия пост
# 14
скъпа, развълнува ме това кексче. половин пакет масло ще рече към 60-70 грама или от немските по 250гр. т.е 125 гр. и още  мажа с разтопено масло ли. дай малко повече информация като за лаици Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия