Диета според кръвната Ви група

  • 3 766
  • 14
На диета съм септември и нищо Embarassed Малко надолу и после рязко пак нагоре. Реших, че имам проблем и отидох на ендокринолог. Пусна ми пролактин и TSH, но............... в норма са. Значи причината е единствено и само в мен  newsm45
Спазвах диетуване главно с диетично месо, риба, зеленчуци и някой плод. И нищо  newsm11. Не е нармално да не помръдвам, нали ?
Попадна ми диета според кръвните групи и какво прочетох: всичко което аз ядях през този период най-много ми е забранено.  #Crazy
И реших да започна този режим.
Въпроса ми е, има ли някой спазвал подобна диета, как се е почувствал и най-вече ме интересува резултата ?  newsm78
Виж целия пост
# 1
 Naughty запис
Виж целия пост
# 2
това,което мога да споделя,че се храних според кръвната група и ми се отрази добре.отслабнах,въпреки че тогава нямах нужда..повечето храни,които са ми забранени-или съм алергична към тях,или не ги обичам...но пък има и такива,без които не мога и определено качвам от тях.
Виж целия пост
# 3
ако има момичета които имат такива диетки да си пишат кръвните групи и какво могат или не могат да хапват.че да се възползваме и ние newsm03 newsm03
Виж целия пост
# 4
Zori tv ти коя кръвна група си ?
Виж целия пост
# 5
аз съм А+
Виж целия пост
# 6
Диета за кръвна група А

Хората от тази кръвна група са единствените, които с времето могат да станат вегетарианци, т.е. трябва да се консумира мин. количество месо.

От плодовете могат да ядат всичко, което расте на територията на съответния географски пояс.
Но с изключение на лимона и на грейпфрута трябва да избягват всички други тропически плодове.

Мляко, яйца, пшеничени продукти и почти всички видове ядки могат да консумират свободно. Могат да консумират и по малко риба.
Но е противопоказано да приемат прясно мляко и сладолед.

От зеленчуците не трябва да ядат чушки, картофи и домати.
Всички други видове зеленчуци са добри за тях.

От хранителните добавки са добри антиоксидантите витамини като витамин С, Е.
Могат да приемат и витамини от група В,калций и желязо.

Подходящи билки са глог, ехинацея, клинавиче, лайка, валериана, бял трън, жълт кантарион. Полезни са пробиотиците с млечнокисели бактерии в тях.
Не трябва да вземат самостоятелно витамин А!

Подходящи упражнения – релаксиращи от типа йога.

Виж целия пост
# 7
А1В+

какво ще кажеш за тази КГ
Виж целия пост
# 8
Група А

Нивото на кортизола в кръвта е повече в сравнение с нулевата група и хората от група А отделят повече адреналин, но той бързо се разпада. Тези хора трябва да избягват състоянията на стрес. В нервна обстановка те губят присъствие на духа и изпадат в униние. Но като цяло те са добри работници - добросъвестни и порядъчни.
Продукти, спомагащи за намаляване на теглото:
Хората от група А трябва да изключат от менюто си месото и месните продукти. Ако изпълняват диетата стриктно, могат да сведат до минимум опасността от сърдечни и ракови заболявания. Трябва да избягват овче месо, бекон, говеждо и гъше.
Старателно трябва да избягват пълномасленото мляко, защото кръвта от тази група си избира антитела от пълномасленото мляко.
Особено полезни храни: орехи, тиквени семки, фасул, грах, зеле, броколи, артишок, лук, пащернак, чесън, праскови, ананас, грейпфурт, смокиня.От плодовете трябва да се избягват банани, диня, манго. Особено се препоръчва всяка сутрин да се изпива чаша топла вода, в която е изцеден половин лимон. Полезни напитки за хората от тази кръвна група са зелен чай, кафе и червено вино.
От подправките особено полезна е горчицата, но да се избягва кетчуп и майонеза.
Виж целия пост
# 9
Диета за кръвна група АВ- това е и моята кръвна група.

На хората от тази група е позволено да пият всякакви сокове, без портокаловия.


Като хранителни добавки могат да употребяват в ниски дози витамин С - до 250 мг дневно, цинк и селен.


Морските храни като хек, сьомга, охлюви им действат чудесно, но са им противопоказани змиорки, жабешки бутчета, маринована херинга, стриди, скариди и пушена риба.


От растителните масла трябва да се избягват царевично, слънчогледово и сусамено олио.


От ядките понасят и са им полезни до 50 г дневно кестени, фъстъци, орехи, кашу, бадеми. Но трябва да избягват лешник, тиквено семе, сусам, тахан и слънчоглед.


0т зърнените храни добри са просо, овесени ядки и кафяв ориз, до 1 филийка пшеничен хляб. Трябва да избягват царевицата.


Подходящи зеленчуци: люцернови зародиши, броколи, карфиол, целина, краставици, листа от глухарче, чесън, магданоз, зеле, моркови, джинджифил, хрян, праз, маруля, диви гъби, бамя, маслини, лук, картофи, тикви, тиквички, домати и репи. Противопоказани са: люти чушки, черни маслини, пиперки.


От бобовите растения хората от кръвна група АВ могат да ядат спокойно леща, зелен грах и зелен фасул. Не трябва да консумират черен боб и нахут.


От месото може да се яде по малко агнешко, заешко, пуешко /без мазнини/, а така също черен дроб и фазани.
Не може да се консумира бекон, телешко, пиле - причиняват тромбози и инсулти.


Добрите подправки са къри, хрян, магданоз, майонеза, горчица,, куркума, сминдух, червен лют пипер.
Да се избягва анасон, бадемова есенция, черен и бял пипер, кет-чупи и туршии.


Полезни напитки, но в малки количества - зелен китайски чай, кафе, газирана вода, бира, вино.
Не трябва да се пият концентрати (всички видове), черен чай, кола и други газирани напитки.


Подходящи билки са глог, ехинацея, клинавиче, лайка и валериан, бял трън и чай от ананас.


Физическите упражнения трябва да бъдат в едно направление - релаксиращи като йога.

Виж целия пост
# 10
До сега аз постоянно хапвах пилешко и телешко. Домати с краставички + винаги царевичка. Хапвах банани и портокали + слънчогледови семки и кис. мляко - на корем.
Все противопоказни за моята група храни.  Embarassed Надеждата ми е наистина да има резултат с това ново съобразяване на храните !  newsm78
Стискайте ми палци !!!
Виж целия пост
# 11
Знам, че в София имало клиника където те изслеват и според кръвната ти група ти казват кака диета да спазваш. АКО НЯКОЙ ЗАНАЕ НЕЙНИТЕ КОРДИНАТИ МОЛЯ ДА ГИ КАЖЕ? Grinning
Виж целия пост
# 12
Днес прочетох, че д-р Ригов /диетолог на Александровска болница/ прави такива изследвания и изготвя хр. режим според кр. групи.
Поразрових се в нета и намерих тези разрешени и забранени храни и установих, че диетувам само със забранени за мен храни.
Затова реших да споделя с Вас и да попитам дали действително действа при някой ?
В понеделник ще си запиша час при въпросния Д-р Ригов, защото все пак кг ми са много и смятам, че трябва да се контролират от лекар.
Ще споделя мнение като го посетя.
Виж целия пост
# 13
Здрвейте Hug
Една позната прави такава диета имаше резултат,но  знам че се пращат някъде тия изследвания май в ХОЛАНДИЯ и от там идват.Струваше миналата година всичко това около 1800лв,ако не се лъжа,а за този д-р РИГОВ съм чувала добри отзиви. Peace
Аз по-подобен начин ослабнах пак със излседвания не само кръвна група а и други неща изследвахме пак под лекърски контрол на д-р РОЦИЦА ПОПОВА,така че съм твърдо "ЗА" контрол под време на диета. Naughty
Виж целия пост
# 14
А за О+ някой знае ли нещо... Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия