МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МОМИЧЕТА - ГЪБИ ПО ГЕНИТАЛИТЕ

  • 4 355
  • 15
Момичета, обръщам се към вас с молба за съвет как да лекувам гъбична инфекция по гениталите на дъщеря ми, която е на 2 месеца и половина. Всичко започна миналата неделя с млечница в устичката й и болезнени и сърбящи зърна при мен. Започнах лечение с Дактарин гел и на втория ден налепите изчезнаха от устата й, но зърната ми продължават да ме сърбят и не съм спряла да се мажа и двете. От 3 дни обаче се появи червен обрив по гениталите, който не се маха, като другите леки обриви. Гледах снимки на обрив от гъби, в рубриката за млечницата и смятам, че имаме същото. Обадих се на педиатърката ми и тя ми препоръча да мажа два пъти на ден Вита Мерфен гел, да й давам капки Био Гая и да й правя промивки с Калиев перманганат. Всичко това добре, но не пожела да ни види засега. Моля, кажете ми вие как сте излекували гъби по гениталите? Вие сте много опитни  Hug Предварително ви благодаря!!! Hug
Виж целия пост
# 1
Заведи детенце на лекар  Peace
Виж целия пост
# 2
 ooooh! как ще ти изписва препарати без да прегледа детето,баси лекомислещите лекари Sick

моя съвет е ,заведи детето на лекар Peace
Виж целия пост
# 3
настоявай ПЕДИ да ви прегледа-не може така с лека ръка наизуст да предписват туй-унуи.Дано бързо се оправи сладураната  bouquet
Виж целия пост
# 4
Даже по-добре според мен я заведи на дерматолог утре. Все пак е на кофти място обривът.
Виж целия пост
# 5
Млечницата май често е съпроводена и с гъбична инфекция по гениталиите, така че педиатърът ви сигурно е наясно за какво става въпрос. Моят съвет е да следваш предписанията и ако не отмине за 3-4 дни, да се обадиш отново и да заведеш бебето на преглед. Моето бебе имаше някакъв обрив лятото и нашата лекарка ни предписа промивки със смрадлика или калиев перманганат (аз предпочетох смрадлика) и мазане с крем Универтан два пъти дневно. Обаче всеки случай си е индивидуален, така че най-добре да изпълняваш, каквото са ви предписали на вас. Ще се оправи детенцето, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 6
Ако наистина са гъбички, имай предвид, че гъбичките винаги са симптом на спад в имунната система. Лекарите ще ти кажат с какво да мажеш, но ти вземай повече витамини, за да подсилиш твоя организъм и през млякото - и бебето. Стискам ти палци.
Виж целия пост
# 7
На твое място въобще нямаше да звъня на педито, а директно щях да заведа детето на преглед! Няма такова положение като преглед по телефона...  Peace
Виж целия пост
# 8
ooooh! как ще ти изписва препарати без да прегледа детето,баси лекомислещите лекари Sick

моя съвет е ,заведи детето на лекар Peace
Peace
Виж целия пост
# 9
Много ми е странно,като чуя лекар да изписва лечение по телефона и майките без преглед да го прилагат Tired
На вашата вьзраст,а и сега синьт ми само да кихне,ако това ме притеснява го водя на лекар.Предпочитам един профилактичен преглед,но аз да бьда спокойна.
Виж целия пост
# 10
и ние сме с гъбички в устичката и долу на устничките

Борим се вече 2 месеца. Мажа я с едно кремче по  рецепта на педито. Като  я мажа изчезват  с 2 намазвания и като псра след 1-2 дена пак се появяват.

И сега ходих на кожен лекар и ми  даде едно кремче  и  вместо крем за подсичане да ползвам само свинска мас. Никакви мокри кърпички.

Дано да се махнат  много  са упорити


Моя съвет е най добре си вземи направление и отиди  на кожен лекар.

Успех
Виж целия пост
# 11
Здравей,моята дъщеря имаше гъбички.Първо не съм я водила при педи,а директно при дерматолог.Взеха и секрет,направиха посявка и локализираха.Мий задължително с триклобактер,а за мазане Вита Мерфен  е за зачервявания,но не предизвикани от гъбички.Аз мазах с Имазол.
НО ПЪРВО ЗАВЕДИ ДЕТЕТО НА СПЕЦИАЛИСТ,ПРЕКАЛЕНО Е МАЛКО,ЗА ДА СИ ПРАВИШ ЕКСПЕРИМЕНТИ С ЛЕЧЕНИЕТО Peace
Виж целия пост
# 12
Самолечението не се препоръчва и за възрастни.
Диагноза и препоръчани медикаменти от съфорумки също е самолечение.
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви за отговорите момичета!  Hug Смятам да я заведа на лекар, макар и не на моята педиатърка. Започнах да я мажа с този крем. Надявам се да й мине скоро, защото ми е много притеснено. Аз и себе си мажа. Не правя самолечение
Виж целия пост
# 14
И моята дъщеря имаше такъв обрив от гъбички като беше бебе. Трябва да мажеш с Нистатин или Клотримазол, като лечението продължава и известно време след като видимо изчезне обрива. Може да я киснеш и във вода с разтворена хлебна сода, май беше две супени лъжици на литър вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия