Знаят ли децата ви Господнята молитва?

  • 2 297
  • 45
Интересува ме децата ви казват ли си молитвата преди сън и кога ги научихте? Родителите ми въобще не са вярващи и аз самата научих "Отче наш" доста късно, но сега се чудя кога трябва да се научат децата, за да я казват от сърце и с разбиране, а не просто, защото мама така иска.
Виж целия пост
# 1
Не смятам да ги уча да казват молитва преди сън. Пеем песнички, по-късно ще четем и приказки, ама молитва newsm78
Виж целия пост
# 2
Моето я знае от около 2 седмици.Аз,обаче съм и казала,че баба Марияна е на небето и от там ни пази и Бог също е там и ни гледа да ли сме добри.Естествено не съм фанатизирана на тема религия,но просто една вечер казах молитвата на глас и тя повтаряше след мен и така за няколко вечери я научи.
Виж целия пост
# 3
Много добре съм запозната с Библията, но не знам наизуст молитвата Отче наш, още по малко имам идея да я чета на детето си. Против съм занимаването на децата с личността на Бог от малки.
Виж целия пост
# 4
Не. И аз не я знам. Като бях малка, баба ми ме учеше, но не си спомням нищо. Не съм против, но след като на мен не ми идва отвътре, не бих трябвало да карам и детето си. Аз със Бог си имам други взаимоотношения. Не вярвам в каноните и предписанията на църквата.
Виж целия пост
# 5
Да, знае молитва. Още пред година и нещо го научих на една, която аз знам от моя дядо. Все още я помни, въпреки, че не я казвам преди сън. По принцип в моето семейство не сме от най-вярващите, или по-точно - не спазваме кой знае колко каноните.
Виж целия пост
# 6
Преди сън се молим, но не с научени фрази и молитви, а с достъпни за детео изрази и за неща, който разбира, например задължително се молим да сънува хубави и красиви сънища. Явно е имал някакви кошмари преди време и сам ме помоли да включим и това в молитвата преди сън. Понякога го моля и той да се помоли и той го прави - кратко с думите и по начина, който е чул от мен. За пояснение - ще навърши 6 години след 3 месеца, а се молим преди сън може би някъде от 3 годишна възраст. Преди хранене също се молим, но не така системно и редовно, което може би е грешка, защото или трябва да го правим редовно или въобще да не  го правим Embarassed
Виж целия пост
# 7
Не. И не мисля скоро да я уча.
Въпрос на избор.
Виж целия пост
# 8
Не. Не уча и не изисквам от децата неща които не мога да подкрепя с личен пример и поведение.
Виж целия пост
# 9
Не. От мен моите деца никога няма да научат подобно нещо.
За да е "от сърце и с разбиране" - не е за деца. Разбирането идва доста след детската възраст.
Виж целия пост
# 10
Не.
Виж целия пост
# 11
Уча детето си, да уважава другите хора.
уча го, че водата и дърветата са свещени и трябва да се пазят
Не съм убедена, че ако влезе в наша църква, някой ще му даде такъв урок.
Виж целия пост
# 12
Не, не знае.
Засега не мисля и да го уча.
Виж целия пост
# 13
Не! Когато ме чуе да я казвам, ако прояви желания да я знае, ще я науча!
Виж целия пост
# 14
Не, аз самата я чух доста късно...В моето детство това бяха дабравени и забранени неща, а и никой от семейството ми не е религиозен. И не смятам да я уча.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия