Въпрос за прясното мляко

  • 1 279
  • 15
Привет!!!
Аз имам следното питане - синът ми от миналата седмица е на държавна детска кухня и за моя радост страшно много му харесва и си изяжда всичко, с изключение на десертите и то не защото не ги харесва,а защото аз не му ги давам. Разбрах,че в държавните кухни приготвят десертите с прясно мляко,а не с АМ. То като се замисля сигурно и застройките ги правят с прясно,но питането ми е откога мога спокойно да започна да му давам десертите без да се притеснявам и от кога всъщност може да се консумира прясното мляко от децата???

Благодаря ви предварително!!!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Прясно мляко може след 1 годинка.
А ти питала ли си  в самата кухня с какво мляко готвят. Защото аз питах в нашата и ми казаха, че готвят само със сухо мляко. Не знам каква е разликата между сухото мляко и прясното, но явно се предполага, че сухото мляко е обработено по някакъв начин и е по- подходящо за деца.
Виж целия пост
# 2
Home raider, казаха ми с прясно мляко,каквото и да значи това. Утре ще попитам дали е сухо или не,но ми се струва,че дори и да е сухо, пак май няма да е редно да давам. Незнам Rolling Eyes А тези десертчета така апетитно изглеждат!!!
Виж целия пост
# 3
tuli , аз бих му ги давала десертчетата , моето дете е също на 10 мес. и малко и от няколко дни започнах да му слагам по малко мляко в крем-супата , а и едва ли има толкова много мляко в тези десерти.Сирене даваш ли му ?
Виж целия пост
# 4
аз записах Дори на 8м. на ДК и  си и давах кремчетата  Wink
Виж целия пост
# 5
Картофеното пюре също се приготвя с прясно мляко,така че,най-вероятно,вече си му дала прясно мляко  Joy
Виж целия пост
# 6
а и ако правиш попара със сирене ...
Виж целия пост
# 7
Черен шоколод сирене давам,както и кисело мляко и извара. Но до колкото съм чела, из книгите за детско хранене,нещо прясното мляко не го препоръчват и казват да се отложи колкото е възможно по-късно да се даде.

Картофено пюре от кухнята все още не съм давала,а това което си приготвям в къщи го правя с АМ.
Виж целия пост
# 8
Home raider, казаха ми с прясно мляко,каквото и да значи това.
значи прясно Joy
Виж целия пост
# 9
Според нашата педиатърка прясното мляко като напитка се дава след 1,5 год, но варено в кремчета, супи и други подобни може от 8 мес. Аз им давам и няма проблем за сега. Така че според мен можеш спокойно да му ги даваш.
Виж целия пост
# 10
давай десертите,а относно млякото-сухо мляко е
Виж целия пост
# 11
Не във всички кухни млякото е сухо.Ако са ти казали прясно,значи вероятно е такова.Само да вметна,че освен десертите,застройките на супите също се правят с мляко.Не ми се вярва за едното да ползват прясно,за другото сухо напр.Следователно по всяка вероятност вече си захранила с прясно мляко...
Виж целия пост
# 12
Аз дадох прясно мляко след годинката
Виж целия пост
# 13
На мен ми казаха, че десертите се правят с прясно и със сухо мляко.
По-добре с мляко - било то прясно или друго, отколкото само нишесте с вода, нали?
Наскоро имаше подобна тема и ако не се лъжа Косе Босе писа, че дори в кремчета пак се препоръчва след 1 г. Така че или изчакваш месец - два или даваш отсега. Аз лично ги давам, освен ако не са с цвят лилаво-цикламен
Виж целия пост
# 14
аз съм правила вече домашни кремчета с мляко, не сме на кухня , готвим всеки ден , кремчета , ядене всичко
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия