СЛЕДОБЕДЕН СЪН

  • 3 502
  • 66
Мили майки,откога децата ви спряха да спят следобяд?От известно време моите големи момичета почти не спят,аз си го обяснявам-при дъщеря ми на 5,че е вече голяма,а с дъщеря ми на 3-подръжание и това че не може да се измори като през лятото.Дали съм права?Това обаче не променя часа на заспиване вечер,не си лягат по-рано,а пак както ако са спали следобяд.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми беше на 2 години и 6 месеца, когато окончателно се отказа да спи следобед.
Виж целия пост
# 2
Но сигурно си ляга рано вечер?А мойте не си лягат по-рано от 11 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 3
 Naughty 21.30 най-рано.
Често обаче изкарва бодра и до доста по-късно.
Никога не е била от много поспаливите деца. Още на 11 месеца започна да спи само по едни път на ден.
И още тогава ми беше ясно, че рано ще спре да спи и следобед.
Доста я мъчих, за да върна режима със спането. Даже съм я събуждала сутрин към 6 часа, но ефект никакъв, само дето я и двете се изнервяхме.
За това просто я оставих.
Сега от време на време спи в детската градина и не ме питай колко късно ляга тогава ooooh!
Сутрин обаче бодра-бодра се буди най-късно към 7.
Виж целия пост
# 4
 WinkВие сте от ранобудните,може и затова да не спим ние-ставаме към9 сутрин!
Виж целия пост
# 5
 Дъщеря ми спря да спи следобед като тръгна на училище.Преди това си спеше най-малко по два часа.Сутрин става към 7.30 и вечер ляга към 21.30.
Виж целия пост
# 6
Все още спи от 13h до към 15h,като сутрин става в 7-7.30h,а вечер заспива около 22h.Случва се когато е станал по-късно сутринта(събота и неделя) да не иска да спи следобед,но вечерта заспива в 18-19h.Това се случва рядко обаче.На 2 години и половина е.
Виж целия пост
# 7
И моите почти не спят, лягат само ако много ги насиля поради необходимост вечерта да изкарат до по-късно на някой празник. Баткото беше на 4 - 4 и нещо, когато окончателно се отказа (и преди това приспиването след обяд беше голям зор и за сметка на доста късно лягане), смятай малката на колко е била. Това е положението, децата са различни. Като се примирихме с факта и изведнъж всички се успокоихме - и децата доволни, че никой не ги кара да спят, и таткото спокоен, че няма гоненици до 23 часа нощес и аз доволна, че всички доволни  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Баткото спря да спи следобяд на около 5.5-6години.
Дъщеря ми - не спи от два - три месеца следобяд- на 3г и 3 месеца е  Rolling Eyes. В градината въобще не заспива, само си лежи. В къщи цяло лято беше мъка докато заспи, случвало ми се е по два часа да лежа с нея за да я приспя ooooh!. Ами отказах се да я слагам, защото аз се изнервях докато я приспивам. Вечер ляга около 21-21.30 и спи най-много до 7-7.30сутрин. Тя от бебе си спеше по-малко, от 8-9 месечна само по веднъж на ден Tired
Виж целия пост
# 9
На 2г 9м спря да спи следобед.
Какво ли не правих - така и не проспа отново.В градината само си лежи.
Вечер ляга в 20ч. и веднага заспива.Този режим ме устройва ,защото вечерите ми са спокойни и както се казва един филм мога на спокойствие да изгледам.
Виж целия пост
# 10
На 2 години и 7-8-9 месеца, не помня точно. Тогава заспиваше вечер към 8.
Сега на почти 4 години има вашия режим ставане сутрин към 9 и лягане вечер не преди 11. Ама ако имаше по-голямо братче или сестричка с които да се занимава сигурно и преди година щеше да ляга по това време.
Виж целия пост
# 11
Ния престана да спи на 3,но си кротува в стаята от 2 до 4. Брат и мисля че още спи макар да не съм 200% сигурна,не се чува много да шумоли.Лягат в 8.30 без компромис,стават в 7.30.Не записват веднага доколкото знам.Никога не съм карала никого зорлем да спи или да яде,не ми е ясно как се задължава човек за биолог.функция от този вид.
Виж целия пост
# 12
Дъщеря ми на 4г и 2м не спи следобед, когато си  е в къщи, но заспива към 20:30ч, 21ч. В градината спи явно има нужда още от този сън, но не мога да й осигуря спокойствие или кой знае, вечер заспива към 22;30ч, 23ч.
Виж целия пост
# 13
Синът ми е на 3 години и отскоро започна да пропуска следобедния сън. Май на мен ми се отразява повече отколко на него, защото и аз си почивам на обед, ако е заспал. Иначе става към 8 сутринта и заспива в 9 - 10 вечерта.
Виж целия пост
# 14
Моят син започна да не иска да спи на обяд. Лошото е, че после става раздразнителен явно се изморява доста. Вечер обикновено заспива към 22.30 - 23.00, някой път и по-късно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия