как да го науча да не си хвърля шишето с водат и всичко останало

  • 566
  • 10
Никола е на 11 мес и все още продължава да хвърля всичко, което държи в ръка. След като пие вода мята шишето или чашката със всичка сила на земята. А това понякога е доста неподходящо Wink
Забележките нямат резултат. Мисля че разбира, че предизвиква някаква реакция в мен, но нищо повече
Виж целия пост
# 1
Това е нормално. Според психолозите това показва добро развитие на детето.
Засилва чувството му за сигурност. Т.е че и ти ще се връщаш при него,както и нещата,който той е хвърлил. Казвам го най-грубо.
Виж целия пост
# 2
Голямата ми дъщеря хвърляше шишето си до 1,5г. Когато се разхождахме с количка непрекъснато я следях, за да я изпреваря и да го хвана преди да е паднало на земята. А тя го приемаше като игра.
По-добре да не обръщаш внимание, и постепенно ще го израсте.
Виж целия пост
# 3
Мила, това било извратеното чувство за хумор на природата - първо човешките същества се научавали да изхърлят, а после и то доста по-късно да прибират. До скоро и ние имахме подобен проблем, особено апетитно беше шишето за вода и телефони, независимо какви. Не помага май нищо, просто показваш, че тези постъпки не ти харесват, дребните се разсейват и така.....Докато порастат още малко и просто спират да го правят.  Освен това давай на малкия на различни топки, които да можеда хвърля, а някой да му ги връща. При нас това леееко намаляваше стръвта за хвърляне на непозволени, ръбести или чупливи предмети! Wink
Виж целия пост
# 4
Детето е открило гравитацията и се забавлява, твоите забележки са неуместни/ не го казвам с лошо чувство/ - те не разбират от забележки спести си нервите, казва ти го човек минал вече през това - и се молих, и се карах - никакъв ефект, просто това е част от развитието им. Давай само гумени играчки и го остави да си хвърля на воля Wink
Виж целия пост
# 5
Според мен е нормално да хвърля всичко,което му е в ръката.Период който ще отмине скоро,дано де.Мойта щерка и до днес по някога в яда си хвърля нещата,които държи,но при нас вече е умишлено,защото е и по голяма,при вас е по скоро несъзнателно,ще мине и това споко. Wink
Виж целия пост
# 6
Силви също хвърляше до скоро чашката на земята. Обаче сега каточе ли ме разбира вече. Казвам и:"Ще дадеш ли на мама чашката?4 и тя дава. Според мен детето само ще престане, сега просто му е интересно.
Виж целия пост
# 7
Силви също хвърляше до скоро чашката на земята. Обаче сега каточе ли ме разбира вече. Казвам и:"Ще дадеш ли на мама чашката?4 и тя дава. Според мен детето само ще престане, сега просто му е интересно.

и при нас е така, но не винаги, когато и поискам чашката я дава. А иначе всияко разбира. Аз също съм чувала, че така се успокояват-какато предметите се връщат при него, така и мама се връща. Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 8
Ами и ние се учим да даваме чашката на мама вече. Така наистина понякога успяваме да я задържим за извесно време на растояние от земята Simple Smile
Това май е единственото, което помага за сега Wink
Виж целия пост
# 9
 hahaha Joy hahaha Това е голяма игра за малчо и фитнес за мама. Има 10-на празни шишета от шампоани и пр. и аз му ги подавам, а той ги хвърля, после ги събирам и пак.  Така може 20-тина минути да откараме Joy
 Naughty Но шишето с водата никога не го хвърля.
Виж целия пост
# 10
Ами,Алекс още си хвърля всичко, дето добара-телефона ми летя вече доста пъти.Преди се нервех,но вече ми става забавно-друг избор имам ли Mr. Green?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия