Пет кърмения дневно на двумесечно бебе

  • 433
  • 6
Иво е на два месеца и половина и искам да ви попитам нормално ли е да не иска да яде и да го кърмя само 5 пъти на ден.
Кърменията са през 3,5-4 часа с 8-9 часова нощна почивка. Вече започвам да се притеснявам да не ми спре или да намалее кърмата от това кърмене толкова нарядко. А и дали на бебчо му стига.
Преди няколко седмици се кърмехме през 2 часа и все не му стигаше, а сега си се забавлява, смуче си много активно ръцете и не си иска млякото.
Какво да правя да се опитам ли да го будя нощем или да го слагам по-често на гърдата или да го оставя така?
Ами ако спре да наддава?
Уф, като че ли досега не съм кърмила и гледала бебе Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 1
Здравей Деспина,

ако даваш на бебето ти по-често да суче то иска ли или ти отказва?

Сина ми като беше на тази възраст правеше паузи по 4-5 часа. В резултат на това теглото му спадна значително. Сега го кърмя на 2 часа и още не може да си навакса с килограмите

Ето защо аз бих те  посъветвала да предлагаш по-често на бебето


Виж целия пост
# 2
Здравей Деспина,

ако даваш на бебето ти по-често да суче то иска ли или ти отказва?
Проблема е че когато го сложа по-рано той почва да ми гука и да се усмихва и въобще не иска да захапе зърното или захапва и го държи в уста, но без да суче.
Видимо не изглежда е отслабнал, но има още две седмици до консултацията, а това е доста време за живота на едно бебче.
Виж целия пост
# 3

Проблема е че когато го сложа по-рано той почва да ми гука и да се усмихва и въобще не иска да захапе зърното или захапва и го държи в уста, но без да суче.
Видимо не изглежда е отслабнал, но има още две седмици до консултацията, а това е доста време за живота на едно бебче.

Ами сигурно не е гладно детето. Сигурно това, което си хапва му е достатъчно
Виж целия пост
# 4
И ние сме така...Много рядко ядем/понякога и 4 пъти/. Не наддаваме много-500-600 гр.Педиатърката иска да и давам по-често, но тогава тя много повръща.Иначе на дължина наддава по 4-5 см., което е ОК.Абе явно децата си знаят по колко им трябва,аз просто се примирих и давам, когато поиска.Иначе е много спокойна и често пълни памперса,което значи, че се чувства добре...
Виж целия пост
# 5
и при мен около 2 месец издържаше по 4 4аса,но после малко по малко ги намали и запо4на да яде на 2,5-3 4аса.сега е геройство да издържи 4 .явно на тази възраст кърмата довре ги засища.като порасне ще се промени.кураж!
Виж целия пост
# 6
И моят Емануил на тази възраст ядеше по 5 пъти на ден. Сега само месец по-късно едвам издържа 3 часа, че понякога яде и на два часа (през деня, нощно време пак си спи 8-9 часа).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия