НАВОДНЕНИЕ !!!!! Помощ и съвет?

  • 2 993
  • 13
Бясна съм, дайте идея какво мога да направя - почти привърших ме цялостен /основен/ ремонт на апартамента. Кухнята е вградена с обърнат гръб и т.н. - всичко е новичко. Вчера комшията над нас е забравил пусната чешма в кухнята си и съответно моите шкафове плуват във вода, всичко от вътре което беше с хартиена опаковка е изхвърлено , но даже ме е страх да си помисля какви ще са последствията. Качих се горе скарах се - дядото ме излъга че живее сам и сега обмислям какво мога да направя - законово, щот иначе другия вариант е ясен
Виж целия пост
# 1
Хич не се надявай да ти ремонтират нещо. Обърни се към "ясния" вариант и си поправи кухнята.
Виж целия пост
# 2
Освен да заведеш жалба в полицията и да тръгнеш да съдиш дядото... друг начин не виждам. Ако той не е съгласен доброволно да поеме щетите, не виждам какво друго можеш да направиш...Гадно звучи, ама ако е един самотен дядо, дори и да го осъдиш, пак не виждам истинския ефект, освен едното морално удовлетворение....   #2gunfire
За жалост и нас ни наводниха след ремонт, след монтиране на нови мебели, хем млади хора са отгоре...Протекла им пералнята и коридора и кухнята заминаха... Нищо не ни платиха, пихме една студена вода и си направихме застраховка тая година. А отбелязвам, че ни наводняват вече поне за 5ти път, живея в този апартамент от 25 години.
Виж целия пост
# 3
Още не съм изплатила тази кухня - просто не искам да мисля ако трябва да я правя на ново. Дядото не е самотен - живее с бабата и имат две големи деца.
Не смятам, че трябва да ги жаля - те ще ме пожалят ли мен, че 3 месеца чакам кухня, че струва 5 бона и още ги изплащам  Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
dioni , много нерви и време ще ти струва жалбата и съденето и т.н. И мен са ме наводнявали , не са ми поемали ремонта.Да не ти разправям комшиите под нас докъде стигнаха заради теч в банята - полиция , прокуратура , гадни , мръсни номера и т.н.Проточи се с месеци , макар че ситуацията беше малко по-различна.Този отдолу искаше да оправи теча за негова сметка , но другите не го пускаха в банята.С една дума адски грозна история стана.Като черешката на тортата беше , когато наводняваният съсед , който е на първия етаж , монтира някакъв кран за басейни на обратните тръби и всички , които се изкъпаха в този ден и си пуснаха мръсната вода от ваната , наводниха през подовите сифони , тези на втория етаж.
Малко се отплеснах , но наистина беше грандиозен скандал.Съветът ми е да си оправиш кухнята и да я застраховаш.Докато ги осъдиш ще минат месеци , може и година.
Виж целия пост
# 5
Днес ще говоря със собственичката на апартамента, тя е дъщерята на живеещите там. Ще видим какво ще се случи, а иначе ми е ужасно болно като гледам как ми се надува кухнята, още не съм и се порадвала като на новичко.
* *•● Диди ●•* *  - тези хора ме връщат доста назад и с пари и с всичко, не мисля че трябва да поемам всичко аз - за мен са нервите и това че сега трябва да се прави нова /надявам се поне да е само горната част от кухнята и обърнатия гръб/, НО и те ще си поемат дяла.
Това със застраховката някой знае ли как стоят нещата??? - Застраховаш и после при такъв случай - застрахователя ли се оправя с причинителят на щетата???? Покриват ли разходите???
Виж целия пост
# 6
dioni , успех в начинанието ! Аз се отказах , защото мъжът ми в името на добросъседските ?!?  #Crazy отношения не искаше да предприеме нищо.Аз това не го разбирам , въпреки , че простакът отгоре 6 години не може да се нанесе в апартамента и непрекъснато прави ремонти , в три от които ми оливаше стената в хола и капеше конденз от тавана.Аз съм ЗА съдене на подобни съседи , така че ще очаквам твоята развръзка !   Peace
Виж целия пост
# 7
* *•● Диди ●•* * благодаря за подкрепата.
Снощи и ние обсъждахме какво да правим и решихме че не може така да оставим нещата - а и аз бях толгова бясна, че дори и през главата на мъжът ми да е минала мисъл за "добросъседски отношения" не би я споделил с мен в такъв момент
Виж целия пост
# 8
За питането за застраховката отговарям - зависи какво покритие искаш да има застраховката, трябва да погледнеш рисковете, които покрива. В зависимост от рисковете, цената е различна. Иначе при сключване - прави се оглед, снимки, опис на застрахованото имущество - гаранционни карти, договори, фактури, каквото имаш. Изчиташ от кора до кора Общите условия на полицата, че да няма после "дрън!".
При настъпване на щета - завеждаш щета при застрахователя, той прави оглед, след което минава период между 14 и 30 дни, в които застрахователят решава дали събитието е застраховано и изплаща щетата по сметка, посочена от теб.
Процедурата, цените и начина на изплащане на щети варират в зависимост от застрахователната компания.
Виж целия пост
# 9
И аз съм бясна, но май повече от безсилие и възмущение. От около два месеца ми тече в банята и стаята (имат обща стена), подпухна и латекса почна да се бели. Предупредихме съседите над нас, че е необходимо да предприемат някакви мерки. Както вероятно се досещате, резултат няма никакъв. Не знам какво да правя. Моля дайте някакъв съвет! Става въпрос за постоянен теч. Мога ли да се оплача някъде, да подам жалба? Не знам какво да правя, а се притеснявам, че имам вътрешна изолация и почне ли да мухлясва съвсем ще се оплеска всичко. Има ли законов ред, по който да мога да си защитя собствеността? Ще съм мнооого благодарна за всякакви идеи. Между другото, съседите не са от най-разбраните и далеч от културни хора.
Виж целия пост
# 10
Трио години подред застраховаме апартамента снимки не са ни правени никога Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
За питането за застраховката отговарям - зависи какво покритие искаш да има застраховката, трябва да погледнеш рисковете, които покрива. В зависимост от рисковете, цената е различна. Иначе при сключване - прави се оглед, снимки, опис на застрахованото имущество - гаранционни карти, договори, фактури, каквото имаш. Изчиташ от кора до кора Общите условия на полицата, че да няма после "дрън!".
При настъпване на щета - завеждаш щета при застрахователя, той прави оглед, след което минава период между 14 и 30 дни, в които застрахователят решава дали събитието е застраховано и изплаща щетата по сметка, посочена от теб.
Процедурата, цените и начина на изплащане на щети варират в зависимост от застрахователната компания.
  Това с огледите, снимките, описите и т.н. преди сключване на застраховка изобщо не се отнася за всички застрахователи, не заблуждавай, моля.Аз имам възможно най-пълния пакет покрити рискове и такива неща не е имало никога.
 
Виж целия пост
# 12
И аз съм бясна, но май повече от безсилие и възмущение. От около два месеца ми тече в банята и стаята (имат обща стена), подпухна и латекса почна да се бели. Предупредихме съседите над нас, че е необходимо да предприемат някакви мерки. Както вероятно се досещате, резултат няма никакъв. Не знам какво да правя. Моля дайте някакъв съвет! Става въпрос за постоянен теч. Мога ли да се оплача някъде, да подам жалба? Не знам какво да правя, а се притеснявам, че имам вътрешна изолация и почне ли да мухлясва съвсем ще се оплеска всичко. Има ли законов ред, по който да мога да си защитя собствеността? Ще съм мнооого благодарна за всякакви идеи. Между другото, съседите не са от най-разбраните и далеч от културни хора.
Можеш да ги съдиш за "повреждане на чужда вещ по непредпазливост" - чл. 216 /6/ от НК и 218 от НК или "умишлено повреждане на чужда собственост", както и за морални щети и т.н. - но по добре им прати застрахователя си - не се разправяй ти с тях, щом са далеч от културни хора
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви, явно ще трябва да се застраховам. Някакви препоръки за застраховател? Мисля да опитам съвсем културно да напомня на съседите отгоре, че ми тече, но съвсем сериозно планирам и застраховка на жилището. Някак все ми се иска да има мирен и културен начин за разрешаване на такива проблеми  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия