Бременни чужбински мами - 21 тема

  • 34 312
  • 746
Бременни чужбински мами

2010 година




Януари:
Ivеntse - Франция, 1ва бременност => на 23.01.2010 роди бебе Моника  ylinfant
Каролина - Канада, 2ра бременност => на 24.01.2010 роди бебе Габриела  ylinfant


Февруари:
Victorita - Англия, 1ва бременност, 03.02.2010
Verinka - Франция, 1ва бременност,  stork-boy 04.02.2010
DODOT - Испания, 2ра бременност, 14.02.2010

Март:
Iva* - Германия,  2ра бременност, 17.03.2010
Renata2002 - САЩ,  stork-girl stork-girl март, 2010
Vasilia - САЩ, 1ва бременност
Maggy77  - Холандия, 2ра бременност,  stork-boy 28.03.2010

Април:
*Iman* - България/ОАЕ, 2ра бременност, 22.04.2010
bubona - Испания, 1ва бременност,  stork-boy 29.04.2010

Май:
ultra_hunichka - САЩ, 1ва бременност  stork-girl 07.05.2010
Mentha - Израел, 1ва бременност,  stork-boy 07.05.2010
Бюти - Швейцария, 2ра бременност, 13.05.2010
sunshine_83 - САЩ,  1ва бременност,  stork-girl 21.05.2010

Юни:
NancyB - Германия, 1ва бременност, 09.06.2010
chouchou - Франция, 1ва бременност

Юли:
bobi40 - Франция, 1ва бременност,  stork-girl 05.07.2010
Juturna - САЩ, 1ва бременност, 09.07.2010
Бяла лястовица - Германия, 2ра бременност  stork-boy 12.07.2010
elisalou - Испания, 1ва бременност, 19.07.2010
Clairette -  САЩ, 1ва бременност, кр. на м. юли, 2010
chelseasw6 -  Англия, 1ва бременност, м. юли, 2010
Sorceress - Англия, 1ва бременност, 30.07.2010

Август:
basis  - Гърция - 2ра бременност

Септември:



Полезни линкове

pacifierПренатална диагностика
pacifierРеферентни граници на кръв и урина
pacifierПолезни връзки на списание "9 месеца"
pacifierФормула за теглото на плода
pacifierСъбиране и съхраняване на стволови клетки
pacifierВашето дете в реално време
pacifier3D ехограф
pacifierДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност



easterМомиче или момче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!:


Popcorn Филми:
tvКлипчета на Discovery



Стари теми:
Бременни чужбински мами - 20
Бременни чужбински мами - 19
Бременни чужбински мами - 18
Бременни чужбински мами - 17
Бременни чужбински мами - 16
Бременни чужбински мами - 15
Бременни чужбински мами - 14
Бременни чужбински мами - 13
Бременни чужбински мами - 12
Бременни чужбински мами - 11
Бременни чужбински мами - 10
Бременни чужбински мами - 9
Бременни чужбински мами - 8
Бременни чужбински мами - 7
Бременни чужбински мами - 6
Бременни чужбински мами - 5
Бременни чужбински мами - 4
Бременни чужбински мами -3
Виж целия пост
# 1
Здравейте, мили мами!

Позволих си да пусна нова тема, тъй като в старата отдавна никой не е писал, а и е време за нова.
Включих към списъка на чакащите рожбите си освен мен и две априлки, които бяха писали в старата тема.
Ако има пропуснати да ме извинят и да ми пишат на ЛС!

Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички бременни майчета!  Hug
Виж целия пост
# 2
аз не съм бременна, ама се чудих къде изчезна темата- честита ви тема  bouquet
Виж целия пост
# 3
И аз не съм, но се надявам скоро и аз да се цопна при вас.
Желая ви лека бременност и здрави бебчета.
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Ами ето ме и мен Simple Smile Бременна за 2-ри път в Белгия с термин 02.04.2009.

На тези, които са се "цопнали" тук без да са бременни, пожелавам скоро да се отчетат  Hug
Виж целия пост
# 5
Vanhorne, късмет!

Just a Girl, добре дошла!

Май засега сме само двете бременни които вписват в темата. Wink
Виж целия пост
# 6
Охоо, имаме тема пак, за което благодаря на mishelle

Честито на всички нови мами и успех на нас, бъдещите.
Виж целия пост
# 7
Mishelle, благодаря за темата   bouquet и честита бременност! Аз скоро търсих старата, но не можах да я намеря, за да се запиша.

Аз съм с термин 27.06.2009 по изчисления на докторката, а по моите 28.06.2009, трета бременност.

Честито и на останалите и лека бременност!
Виж целия пост
# 8
Привет от Чехия!

Моят термин е 16.03.2009 и чакам третото си момченце. Hug
Виж целия пост
# 9
Dez Ехее браво на теб, мъжка майка  Flutter Аз чакам първо момченце, трудни ли са момчетата?  Вярно ли е, че са по близки с мама от колкото тати?
Виж целия пост
# 10
Катя, Dez, Албена13, здравейте! Wink
Нараства ни отбора!  Laughing
 
Я разкажете как следят бременността ви в държавите където сте?
Какви прегледи ви се полагат?
Доволни ли сте? И най-важното - спокойни ли сте?

Някоя от вас мисли ли над опция да ражда във вода?
Тук има такава възможност, но не съм много сигурна дали искам да я избера...
Виж целия пост
# 11
Здравей mishelle
Аз съм с късмет да имам Български доктор и хирург гинеколог който е страшно добър.  Преглежда ме всеки 4 седмици до сега.  Всеки преглед се прави тест на урината, скен и общ преглед на бебчо с всичките му тонове.  На всеки 2ри преглед и кръвен тест.
От сега до края прегледите са на 2 седмици. 
Аз съм с секцио и ми остават още 7 седмици до срещата с бебо, живот и здраве.
Имам медицинска осигуровка която плаща са прегледите.  Полагат ми се общо 12, но те са достатъчни.  Много съм доволна от доктора ми  Flutter

Не знам колко съм спокойна, защото шубето ме хваща напоследък като си помисля за раждането, но съм сигурна в доки.
Мъжът ми също ще присъства и това ме успокоява малко.  Thinking
Имаме опция за раждане в вода.  Даже е доста разпространено, но не е за мен.  Не съм се интересувала даже.


Виж целия пост
# 12
Здравейте мамчета, Grinning
Моят отговор ще е подобен на Албена- прегледи на 4 седмици, контрола на урината всеки път, кръв са ми вземали досега май 3 пъти, слуша се детето от сестрата, после доктора го гледа на ултразвук. Имах ранен БХС, а това, което може би е различно е, че теста за гестационен диабет се прави рутинно на всички.
От 36та седмица се ходи на преглед всеки 2 седмици в болницата, където ще раждаш.
Чехия от около 2 години е в период на baby boom и е необходима регистрация в избраната болница до 12с, иначе те пращат където в момента има място. Не че е голяма драма, но аз вече съм си свикнала на определена болница и не обичам промени Joy.
Другата разлика е, че секцио се провежда само по много сериозни медицински показатели, не става номера с измислени причини.
Татковците присъстват на раждането, но не всички болници пускат втори човек.
Лично аз съм доволна от грижите за майката и бебето. Е, имаше един скандален случай миналата година с разменени бебета в някава малка болница който обиколи света Rolling Eyes, но мъжа ми следи бебето като майка орлица по време на първите манипулации, та не се страхувам от грешка.
За водно раждане- тук има такава възможност, но аз за себе си открих, че водата по време на контракции ме дразни, затова няма да я избирам.
Албенче, момченца се гледат много лесно, моите поне са кротички и добрички (доколкото е възможно за момченца да са кротички). Не мога да се оплача, златни са.
Много ще ми е интересно да прочета за вас. Ще се върна назад в темите.
До писане Hug
Виж целия пост
# 13
Добро утро!

При мен бременността я следят на около 4-5 седмици, но ако има проблем и по-често. Миналата бременност имах скъсена шийка и контракции и хо дех на 2-3 седмици. Докторката даже мислише, че ще родя по-рано, но аз даже и преносих с шест дни. Кръв и урина ми контролират всеки път и всеки път ме гледат на видеозон. Сега, когато си направих домашния тест за бременност се обадих на докторката и тя ме извика да ми установи бременността и ми даде час чак след шест седмици. Вече тече шестата и в понеделник съм на преглед  Party.

Тук има три опции за раждане - в болница, в къща само с акушерки (не знам как се казва на български) и в къщи с акушерка (тя може да донесе и специална надуваема вана за раждане в къщи). Аз си избрах да раждам в болница втория път, но този път ми се иска да видя какви са тези родилни къщи. Уговорили сме се с една приятелка скоро да направим посещение на една такава. За раждането във вода - болницата си има във всяка стая вана и ако исках можех да я ползвам, но по време на контракциите не ми беше до вода.

Подкрепям Dez за гледането на момченцата, много хубаво се гледат. Моите са също кротички и добри  Heart Eyes.

Лек и усмихнат ден!




Виж целия пост
# 14
Здравейте, и аз се присъединиявам, съвсем на финала съм... с термин 22 декември и очаквам по Коледа вече да съм вкъщи с дъщеричка:) аз съм в Мичиган, САщ И живея ту тук, ту в БГ без да мога да избера окончателно засега..... имам син на 3 години - даа, момчетата са послушни, но до едно време, казват патили......Simple Smile а пък дъщерите били до мама за цял живот.....Simple Smile аз съм доказателство, че не е точно така:)))
Тук прегледите са макс опростени, ако караш бременност без усложнения - лятото в БГ например всеки път по 2 пъти в месеца ме гледаха на видеозон, само защото лекаря го има в кабинета си; а тук имам общо 2 видеозона за цялата бременност.... опциите за раждане обаче са безброй: в болница, вкъщи, в birthing center; с doula или без; с лекар или само с акушерки.... с/без бащата/родата в стаята:)....... и поне според моя опит секциото не е толкова често прилагано с причина или без, както в БГ, аз се надявам отново за нормално раждане.........първиа път беше трудно, но се разминах с операцията.Simple Smile
Спокойни и радостни зимни дни, леко и доскоро Peace 


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия