Стигам до извода, че е по-добре да не знаем много, много за болестите, защото човек още повече се обърква и може да се побърка, ако е с по-лабилна психика като моята. Писах вече в една тема, че имам неврологични проблеми с потрепването на мускулите. Като голяма докторка влязох в нета и диагнозата си я поставих веднага - множествена склероза, недай Боже Praynig
Досега съм ходила на трима невролози, които отхвърлят диагнозата, а за потрепването казват, че е на нервна почва и трябва да отшуми, но досега не е отшумяло. Днес една приятелка-докторка ми каза за невроложка, голяма специалистка, която замервала и нещо на мускулите и аз естествено - готова - при нея. След прегледа ми каза, че съмнения за МС няма, но тези потрепвания ги имало при друга болест, при която животът на болните бил около 3 г. Докато ми направи изследването с апарата на мускулите за тази болест щях да колабирам от притеснение. Е, слава Богу, нямало нищо. Просто споделям. Толкова пъти досега през живота ми са ми потрепвали мускулите / е, не колкото сега/, но като не съм знаела за такива болести изобщо не съм се притеснявала, а сега доти и след прегледа пак не ми е по-спокойно, ами ... едно  странно.
Виж целия пост