Как да увелича кърмата с палаво момченце

  • 353
  • 2
Здравейте мами, може да ви прозвучи странно но имам следния проблем и моля за съвет. първо да кажа, че сме на 3 месеца и една седмица, наддаваме - 1,5 (за първия месец), 680 гр, 680 гр, за следващите месеци, но усещам че кърмата ми е намаляла значително. Нямаше да има проблем да работя по нейното стимулиране ако бебчо не е толкова палав. Като взема да го накърмя не се спира, рита с крачета, върти глава насам натам и не може да засуче правилно. Няма да се откажа лесно защото така го кърмя вече 2 месеца и половина, но виждам че така гърдите ми трудно се стимулират, въпреки че го кърмя по 10 пъти на ден. не мога да го кърмя да поискване (правя го на 2 часа, включително задължително и между 3 и 8 през нощта) защото не мога да разбера кога е гладен - той никога не засуква спокойно, освен когато спи. Така се храним вече няколко седмици, докато сме сънени. Вече съм опитала всичко изчела съм всичко за кърменето и вярвам че ако той ми помогне като стимулира притока на кърма ще се справим, но не мога да го успокоя да засуче както трябва. А знам колко е важна позата. Щото и 100 пъти да го кърмя ако не стои спокойно на гърда няма полза. Четох че прекалената активно е признак на глад, а малкият не се спира през целия ден. Помогнете ми моля ви. Споределе опит
Виж целия пост
# 1
Аз моите ги слагах в слинг, така се гушваха и нямаха време да ритат и ръкомахат; в легнало положение пък завивам с лека завивка и няма къде да шават пак. Peace
Виж целия пост
# 2
Същият положителен опит със слинга през деня, особено при кризата на 12 седмици. Един от пизнаците на тези кризи е именно честто желание да суче.
Че е важна правилната позиция, важна е, но си мисля, че това беше наистина важно първите 6 седмици. После постепенно бебето доста "задобрява". Поне при нас беше така. На 2 месеца беше вече в състояние сам да си намери зърното нощем и да си го засуче, стига да е близо до него (спеше при мен тогава, не ставах да го намесвам, само го придърпвах леко и той сам се оправяше).
Иначе за стимулиране може да започнеш да доизцеждаш след хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия