Твърде много белтъчини?

  • 1 124
  • 15
Как се отразява на здравето на детето една високопротеинова диета?Днес се замислих по въпроса и осъзнах, че Ники приема доста мляко и млечни продукти, което уж е полезно, но все пак трябвада има някакви граници, над които вече е прекалено, нали?Е, за тези граници ми е въпросът...колко точно мляко е полезно...и приемането на повече вредно ли е?Защото на практика той постоянно приема някакви млечни протеини, всеки ден - кисело мляко с плод или млечно-плодови кисели, или млечен крем, или млечна каша, сирене и кашкавал, плюс това всичко обилно се полива с кърма - поне 5-600 грама, а може би и повече ThinkingДа не правим някоя беля newsm78Питам се главно защото съм чувала д-р Емилова да казва, че приемането на твърде много мляко води до снижаване нивата на калция в костите, защото преработката на протеините изисквала наличие на калций, който метаболизмът си извлича от костите, когато белтъкът му идва в повече....Та да не стане нашата - вместо да изпишем вежди, да извадим очи ThinkingЧували ли сте тази теория?Дали е вярна и за малките деца?А вашите по колко млечни протеини приемат дневно?
Виж целия пост
# 1
За мене д-р Емилова е  newsm57
А кърмата е естествена храна за детския организъм. Преди време в една тема ако се не лъжа ИваД беше писала, че много проблеми при лечението, например, на децата се получават от това, че изпитването на фармакологичните продукти се прави с възрастни индивиди, а после дозировката се намаля съобразно по-малкатателесна маса на децата, без да се отчитат особеностите на метаболизма при тях. По подобен начин може да се помисли и в контекста на диетологията...

За мен критерият е прост - едно дете ако не му понася една храна, не я яде. Децата са способни сами да регулират "полезния" прием на вещества с храната - дотогава, докато ние - родителите им - не ги научим, че вафлата е вкусна, а кашата от овесени ядки - не. Но ти доколкото знам проявяваш доста разум в храненето на малкия   261uu  Wink
Виж целия пост
# 2
Не мога да ти кажа нищо конкретно за тази теория (може би трябва повечко ровене в Гуглето), но според мен здравословно хранене означава "балансирано" хранене. Наред с протеините предполагам Ники приема и въглехидрати - под формата на каши, сухари, попари и т.н., а също така хапва и зеленчукови и плодови ястия?

Ей това ти го копвам от "Наръчника за хранене...", просто за ориентация:
Колко за деня :
• 1/3 чаша млечен продукт (или около 15 г сирене).
• 1/4 до 1/2 чаша обогатена с желязо зърнена каша.
• 1/4 до 1/2 чаша плод.
• 1/4 до 1/2 чаша зеленчук.
• 1/8 до 1/4 чаша комбинирана храна.
• 1/8 до 1/4 чаша протеинова храна.
• около 80 - 110 г не-цитрусов сок.


Друг е въпросът, че тия 2 месеца и Мариела предимно кара на мляко, заради зъбите и горещините, едва ли хапва повече от 50-60 грама нещо различно от кърма.

А относно теорията на д-р Емилова, нещо не ми е ясно - нали има калций в млечните продукти, защо да се извлича от костите? Аз принципно не съм й фен, малко крайни принципи има. В едно предаване друг лекар я обори отвсякъде, а тя не можеше да защити позициите си. Тъй че съветът ми е да си храниш балансирано Никинцето и всичко би трябвало да е ОК.  Blush
Виж целия пост
# 3
Наред с протеините предполагам Ники приема и въглехидрати - под формата на каши, сухари, попари и т.н., а също така хапва и зеленчукови и плодови ястия?



Ееее, естествено!Обедната манджа е зеленчукова с или без месо, а плодове ядем много, особено пъпеш feedingСега в жегите дори отказва манджата на петата лъжичка, че да си остави повечеко място за пъпеша JoyВъглехидрати също - всеки ден на закуска основно, от бавноусвоимите, иначе захар NaughtyПросто се чудех, след като суче токова много, дали да не намаля млякото в другите храни Thinking
Виж целия пост
# 4
Ми, не знам.  newsm78 Затова ти дадох пример от "Наръчника", барем ти даде идея...Щото аз не съм запозната с препоръчителното количество протеини за бебе...Може би го има в някои сайтове, посветени на храненето на децата, но нямам време да търся, че излизаме навън...

Ники нали си е здраво и ящно детенце? Явно си усвоява всичко детето, без никакви проблеми.  Grinning
Не й се връзвай на Емилова-та.  Wink
Виж целия пост
# 5
И аз си мисля, че щом приема без проблем млечните, значи са му добре като количество.
При съвсем малки бебета е опасно да се приемат много белтъци заради опасност от алергизиране (става въпрос не само за белтъците в млякото, а и за тези в ядките, бобовите...).
Защо не попиташ наблюдаващия ви лекар, той сигурно е наясно с количествата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Ето и моето лаишко мнение-млякото е важно за децата, едва ли си прекалила с него-детенце расте и има нужда от млекце! WinkВиж при възрастните далеч не е така-тук съм напълно съгласна с доктор Емилова-това между другото не е само нейно мнение-доста лекари го споделят-тези,които са добре информирани,де! Grinning
Виж целия пост
# 7
Бях чела някъде че до 2-3 годишна възраст децата имат нужда от повече протеини , необходими били за развитието на мозъка. След тази възраст, съветваха в статията, май американска беше, да започната да се дават нискомаслени млека и продукти.
Виж целия пост
# 8
Аз пък, бях чела, че ензимите необходими за разграждане на млечните продукти изчезват до към края на третата годинка. Затова не било хубаво да се консумират от възрастни. Има логика в това!
Виж целия пост
# 9
Аз пък, бях чела, че ензимите необходими за разграждане на млечните продукти изчезват до към края на третата годинка. Затова не било хубаво да се консумират от възрастни. Има логика в това!

Това и аз съм го чела, ама не ми пречи да си 'апвам сиренце Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Аз пък, бях чела, че ензимите необходими за разграждане на млечните продукти изчезват до към края на третата годинка. Затова не било хубаво да се консумират от възрастни. Има логика в това!

Това и аз съм го чела, ама не ми пречи да си 'апвам сиренце Mr. Green

На мен също не ми пречи за щастие Wink
Сиренето е основната ми храна, стои пред месото, хляба и дори шоколда... пък нека ми липсват ензими Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Белинда,

млякото всъщност е комбиниран продукт - съдържа и белтъци и въглехидрати в много добро съотношение. А предполагам, че  именно млякото е водещо в менюто на Ники, а не сирена и месо. Така че според мен сте си ОК.
Виж целия пост
# 12
Белинда,

млякото всъщност е комбиниран продукт - съдържа и белтъци и въглехидрати в много добро съотношение. А предполагам, че  именно млякото е водещо в менюто на Ники, а не сирена и месо. Така че според мен сте си ОК.

Точно така - за мляко говорех, по-специално кисело краве и овче мляко, както и прясно мляко на разни кремове и кисели.Имах известни съмнения, че се претоварва с млечни продукти, защото другите некърмени деца хапват такива неща всеки ден, но не сучат освен това по половин кило кърма, нали Mr. GreenОбаче пичът не протестира и е свежарка, костите му са ок, ходихме днес на ортопед, така че спирам да се задълбочавам и отивам да се пека на слънчицето  grinning039
Виж целия пост
# 13
Аз пък, бях чела, че ензимите необходими за разграждане на млечните продукти изчезват до към края на третата годинка. Затова не било хубаво да се консумират от възрастни. Има логика в това!

Това са теориите на хора като д-р Емилова, които са малко крайни според мен.
Виж целия пост
# 14
Аз пък, бях чела, че ензимите необходими за разграждане на млечните продукти изчезват до към края на третата годинка. Затова не било хубаво да се консумират от възрастни. Има логика в това!

Това са теориите на хора като д-р Емилова, които са малко крайни според мен.

Права си, че д-р Емилов е малко крайна, но в тези теории специално има истина. Например прясното мляко се разгражда много по-трудно дори от месото. Това е доказан факт и е така за почти всички млечни продукти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия