Какво правите при първи симптоми на вирусно заболяване при малки деца.

  • 9 177
  • 41
Пускам тази тема, за да търся съвет за традиционни, бабешки, нетрадиционни методи за справяне с началните признаци на вирусно заболяване, преди да се е вдигнала температурата и да се стигне до антибиотик.
При моя син вирусните инфекции протичат почти по един и същи начин, симптомите са много, много ясни, аз вече добре ги познавам, но никога не се разминаваме с антибиотик!
Обикновено започва с едно вечерно повръщане - след като си легне, преди да заспи, после има ден-два в които рязко намалява храненето, предпочита само плодове - аз го тълкувам като освобождаване на организма от дейностите по храносмилане и започване на борба с вируса. Продължава се с леко покашляне, малко хрема, на 5-6 ден вдига температура, мъча го 3-4 дни сам да се пребори с температурата и ......... най-накрая се предавам и давам антибиотик.
Та въпросът ми е какви практикувате, за да подпомогнете организма на детето да се пребори по-лесно, когато вече е завирусен.
Забравих да кажа, че давам по 1 осцилококцинум на ден и една амп.Вит.С, но това не ни е помагало до сега.
Виж целия пост
# 1
Ами аз лично звъня на хомеопата и моментално започвам да давам през час коластра и водорасли.И до тук всичко прекъсва..В повечето случаи за ден най много два сме се оправили.
Виж целия пост
# 2
Може ли малко повече инфо за тази коластра и водорасли, не съм попадала на информация за тях.
Виж целия пост
# 3
Първия ден по 3 осцилококцинума, втория - два. 3 дни по една ампула вит. С от 2 мл., при начало на хрема - Еуфорбиум композитум спрей.
Е,  понякога се стига и до АБ, няма как.
Виж целия пост
# 4
Тук пък при вирусна инфекция не изписват антибиотик.
Оставят организма сам да се пребори.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Аз също давам коластра и зелена енергия(дъщеря ми е на 6 месеца).Една ударна доза и пресича всичко.Имам и батко ученик така,че трябва да се вземат моментални мерки.Така се спасявам,иначе ако оставиш организма да се пребори сам,много често състоянието се влошава-поне при нас БЕшЕ така.
Виж целия пост
# 6
Тук пък при вирусна инфекция не изписват антибиотик.
Оставят организма сам да се пребори.  Rolling Eyes
Не знам къде е това тук, но и аз действам така. Просто при вирусно заболяване антибиотика не прави нищо, е, ако се усложни, да, ама обикновенно си минава.
Виж целия пост
# 7
При първи симптоми и аз започвам ударно с коластрата и зел.енергия - много съм доволна. А също и чай, мед, лимони.
Виж целия пост
# 8
Антибиотик при вирусна инфекция е напълно безполезен. Друг е въпросът, че в някои случаи лекарите го изписват, за да предотвратят последстващи усложнения.
А ти как разбираш, че става въпрос точно за вирусна, а не за бактериална инфекция? Доколкото знам, даже лекар с просто око не може да го определи, необходими са изследвания.

При първи симптоми на каквото и да е неразположение, спирам сина си от училище, държа го вкъщи на топло и го наливам с чаеве, сокове и витамини. Обикновено това е достатъчно и не се стига до разболяване.
Виж целия пост
# 9
 Давам таблетки Ехинацея и удвоявам дозата на гела от алое, който пием през есенно- зимния период.При нас действа винаги.
Виж целия пост
# 10
От няколко месеца действам с Умкалор при първи симптоми.
Виж целия пост
# 11
От няколко месеца действам с Умкалор при първи симптоми.
И пресича ли се разболяването или просто по леко преминава?
Виж целия пост
# 12
От няколко месеца действам с Умкалор при първи симптоми.
И пресича ли се разболяването или просто по леко преминава?

Ами от май месец го ползвам. Сякаш пресича. При моята няма по- леко и по- тежко преминаване- не мине ли за 3-4 дни, АБ не й куца, винаги прави усложнения. Но няколко пъти съм склонна да отдам по- бързото подобрение в състоянието точно на Умкалора.
Отделно от това- последната хрема пресякохме само със сребърна вода. За два дни нямаше помен от сопол. От снощи ми се сополиви нещо, да видим този път как ще протекат нещата  Praynig
Виж целия пост
# 13
Оставям да се справи сама, давам само нещо за облекчаване (капки, за да диша и нещо за смучене/пъркане).

А антибиотика случаен ли е или конкретен, след антибиограма?
Ако даваш случайни, без да има причина, всеки следващ вирус ще изкрава по-тежко и по-тежко.
Виж целия пост
# 14
Давам таблетки Ехинацея и удвоявам дозата на гела от алое, който пием през есенно- зимния период.При нас действа винаги.

Аз добавям към гореспоменатото и чесън и мащерка и/или прополис.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия