Кърмещите мами, какво хапвате за да имате кърма и да не сте слонове?

  • 4 452
  • 49
Здравейте мами, които се радвате на успешно кърмене, моля нека обменим опит, кой с какво и по колко хапва за да даваме вкусно млечице на нашето дете, и да не сме мама-слон?
Виж целия пост
# 1
Ядях много плодове и зеленчуци, мляко /кисело и прясно/, месо - пилешко, телешко, риба, ядки, пълнозърнест хляб... Всичко това умерено и според апетита.
Кърмейки, не е задължително една жена да бъде слон.
Кърмих близо година и още в края на първия месец си бях върнала килограмите от преди забременяването.
Виж целия пост
# 2
Ами хапвам каквото ми се яде. Кърмя вече 10 мес. почти.
Виж целия пост
# 3
Наблягах на течностите и лактогонния чай Peace
Хранех се нормално.
Виж целия пост
# 4
Аз, имам болезнен апетит, направо ми прилошава, ако не се заситя, и през ноща ставам да ям Sad Как да го намаля?
Виж целия пост
# 5
Пиех повече течности, хапвах от всичко в нормални количества, но умишлено избягвах мазнините от рода на олио, майонеза, тлъсто месо...С цел не да не напълнея, а даже да  отслабна мъничко. Успях де. Crazy
Виж целия пост
# 6
Абе хич не е задължително да надебеляваш по време на кърмене, аз не кърмих успешно, но една приятелка си кърми детето 1 година и по-скоро отслабна по-бързо благодарение на кърменето.
Виж целия пост
# 7
При мен  2 л.вода= кърма колкото искаш.За храненето имало е и дни когато нищо не съм хапвала.Така,че течностите ми помагат вече осми месец.
Виж целия пост
# 8
Повече си угаждах и ми се прияждаше и от периода, в който бях бременна... Crazy
Въпреки всичко не съм станала слон  Laughing, май си е до ген.
Виж целия пост
# 9
Чудесно е, че искаш да се храниш здравословно по време на кърмене. Но знай, че го правиш по-скоро за себе си /което, разбира се, никак не е маловажно/, отколкото за бебето. Изчетох доста неща за кърменете, вкл. на английски и разбрах, че кърмата , независимо от храненето на майката, е с горе долу с един и същ състав. Жените в Третия свят, които похапват само по малко ориз, рядко зеленчуци и още по-рядко месо, също се радват на качествена кърма.
Що се отнася до килограмите, хич не се притеснявай, че ако ядеш по-малко, кърмата ти ще намалее, стига да не вземеш като магарето на Настрадин Ходжа съвсем нищо да не ядеш. Grinning Трябва вече да нямаш грам тлъстина за горене, за да започне да ти намалява кърмата като защитен механизъм на собствения ти организъм.
Що се отнася до здравословното хранене, Франческа Салиери по-нагоре се е изказала компетентно. Между другото, тази храни са добри за всеки човек, не само за кърмачката.
Виж целия пост
# 10
Аз, имам болезнен апетит, направо ми прилошава, ако не се заситя, и през ноща ставам да ям Sad Как да го намаля?

И аз да попитам за намаляване на апетита? Чак през нощта не ставам за това, но през деня  Crazy. А сладко как ми се яде... Имам едни 5 килограма, които трябва да сваля, но не смея да започвам диети.
Виж целия пост
# 11
Аз пък избягвам някои храни - цитруси, зеле, чушки, броколи, грозде, шоколад, газирано, кафе. Не знам до колко е мит, това че предизвикват колики у бебо, но един път ядох чушки и бебо се скъса да плаче  Rolling Eyes... 
Виж целия пост
# 12
Аз, имам болезнен апетит, направо ми прилошава, ако не се заситя, и през ноща ставам да ям Sad Как да го намаля?

И моят беше болезнен, също ми прилошаваше, ако не хапна. Моят извод е, че организма си търси калориите, щом толкова ясно сигнализира. Ако си предразположена да качваш, наблягай на обичайните здравословни храни - плодове, зеленчуци, пълноз. хляб, мюсли, овесени ядки и т.н., и т.н. Според мен не е редно сега да се ограничаваш, просто подбираш храната и толкова.
Аз не съм пример за здравословно хранене, така, че ще се въздържа да описвам каква храна съм приемала  Embarassed
Виж целия пост
# 13
Всичко е до ген, според мен.Аз ако намаля количеството храна и кърмата ми намалява.Имам  14 кг. Embarassed  излишни, ама за момента е по важно да си кърмя детенцето..Като пораснат ще мислим за килограмите.Аз ям-месо, мляко, царевица, жито, мюсли и плодове.. И пия  повече течности-наистина са много важни. Ама за нещо сладичко си умирам Embarassed.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за съветите, дано да успея да подбирам храната поне, зная кои са здравословни, но те изобщо не ми намалят апетита, ако не хапна хляб с пастет, кашкавал, картофи, сирене, и други "нискокалорични", направо ставам звяр - нервна, гладна , недоволна, а за школад и шоколадови кексчета полудявам Sad
Много съм лакома и в големи количества, преди спортувах и ми трябваше енергия , която изразходвах, но с възрастта и липсата на време за спорт, само грижата за дома и детето изобщо не ми харчи тлъстините. И трупам само  в горната част на тялото като борец, крака и дупе са ок, егати и конструкцията имам. Да не говоря, че изобщо не си намирам дрехи по магазините, те от китай и турция ХЛ-ите са като за 10 годишни. За БГ жените, само пенсионерски дрехи. Смачка ми се самочувствието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия