Розацея!

  • 2 698
  • 10
Потърсих с търсачката и не открих подобна тема ! Моля ,ако някой има такъв проблем да сподели лечението си и при кой дерматолог е ходил и има ефект!
Виж целия пост
# 1
Чувала съм за това, всъщност заболяване ли е и в какво се изразява, питам, защото на сестра ми й бяха казали, че има ?!
Виж целия пост
# 2
Леля ми имаше розацея и се излекува с хапчета Трихомонацид.Ползваше и тоалетна вода Сенсибио.Но всичко си е индивидуално и наистина по добре отиди на лекар.
Виж целия пост
# 3
Найстина трябва да отидеш на лекар, иначе ето тук, аз открих доста неща

http://www.google.bg/search?q=%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0% … ;client=firefox-a
Виж целия пост
# 4
Чувала съм за това, всъщност заболяване ли е и в какво се изразява, питам, защото на сестра ми й бяха казали, че има ?!

До скоро се смяташе ,че е най-добре да не се пипа но за лазерните технологии се говори ,че имат успех!


Виж целия пост
# 5
Здравей Мая345 и аз от скоро съм с такава диагноза.Ходих на дерматолог но въобще нямам идея дали е добър.Предписа ми АДВАНТАН КРЕМ да се мажа...мазах се 5 дни и малко пи успокои лицето и не ме сърби както преди.....в момента съм на антибиотик ВИБРАМИЦИН който трябвало да го пия 1 мес. и след това можело още....зависи от резултата
Виж целия пост
# 6
Тук http://www.framar.bg/advantan-krem--0.1%25-pid01004421.html пише, че този крем не може да се ползва при розацея  newsm78. Понеже и аз съм с такава диагноза се зачетох.
Виж целия пост
# 7
Да така е наистина и дерматологъг така ми каза,но ставало въпрос само за 5 дни и нямало проблем. А мога да кажа също че съм доволна....не ме сърби ,нямам парена и не ми е толкова зачервено лицето. Искам да попитам и за крема RUBIALINE ползвал ли го е някой има и гел за почистване от същата серия. Аз да Ви кажа не бих го ползвала защото няма защитен фактор.И моля Ви някой ако е пил ВИБРАМИЦИН да каже има ли ефект
Виж целия пост
# 8
За Розацеята знам, че се появява след 30 годишнината при жени.При мъжете е много лоша картината.Възможните причини са  - язва,стрес, бактерии ! Не се лекува , но е възможно състоянието да бъде овладяно и е на сезони !Спазва се диета- не се яде люто, пикантно,не се пие алкохол,лицето трябва да се пази от слънцето. Придружена е със спукани капиляри.Ползва се медицинска козметика специално за този проблем.Най-добре е да се назначи от лекар специалист ,защото може да се усложнят нещата !
Виж целия пост
# 9
Искам да попитам и за крема RUBIALINE ползвал ли го е някой има и гел за почистване от същата серия. Аз да Ви кажа не бих го ползвала защото няма защитен фактор.
Аз го ползвам това кремче сега. След години мазане с Avene и La roche този ми допада, защото кожата ми свикна с другите два. Добър е, лек, попива бързо, не е мазен крем. Няма да намериш крем с голяма защита. Аз ползвам цяла година с 50-ти фактор. След като кремчето попие можеш да си сложиш такъв със защита  Hug
Виж целия пост
# 10
Потърси  инфо за храната, препарати, излагане на слънце и др. с които трябва да се съобразяваш. Много са и ще пропусна нещо ако ги описвам.
Всички аптечни (алопатични) кремове са с временен ефект и с усложнения в бъдеще в повечето случаи.
По принцип най - добре е използването на т.н. медицинска козметика Aven, La roshе, Bioderma. Зависи какъв вид е розацеята, колко е третирана, кога се появява си избираш няколко кремчета и пробваш. В аптеките дават тестери и брошури за да избереш крем. Задължително е ползването на вода за почистване от съответната серия.
От опит мога да кажа, ако проблема е от скоро, не много сериозен ползвай първите две серии, ако нещата са с болки белене на лицето червената серия Sensibio на Bioderma.
Продуктите на Биодерма са най добри при кожни проблеми.
Много внимателно по възможност не използване на масова козметика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия