слуз в акото

  • 1 423
  • 4
Доктор Слънчева, дъщеря ми е на 20 месеца. Има АБКМ, но вече пие Фризо НА повече от пет месеца и от около месец, месец и половина яде сирене. В акото и днес забелязах слуз. Няма разстройство, не е зелено на цвят. Случвало се е и друг път, но днес ми се стори повече. Това може ли да е алергична реакция или е необходимо да се направят някакви изследвания, за да се установи причината. Не съм забелязала други признаци, има апетит, жизнена е. Моля за Вашия съвет.
Виж целия пост
# 1
Няма нищо тревожно! Изчакайте с изследванията! Simple Smile Наблюдавайте изпражненията и спрете за 1 с. млечните продукти като сиренето, за да видите дали то не е провокирало отново макар и лека алергична реакция.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съвета и успокоението. Тъй като аз също имах предположение, че то е причината, вече 5-ти ден не давам сирене и днес не съм забелязала слуз. Това поражда и новите ми въпроси. Притеснявам се да не и увредя храносмилателната система. Мога ли пак да давам сирене при положение, че предполагам че то е причината. Ако трябва да изчакам, Вие колко време бихте ми препоръчали. Вариант ли е да давам не всеки ден, поне в началото , а няколко дни в седмицата, или е най-добре да го изключа отново напълно.
Виж целия пост
# 3
Доктор Слънчева, въпреки че един-два пъти не забелзях слуз, сега пак забелязвам малки количества. Поне според са малки и си мисля, че ако не се вглеждам дори не бих ги забелязала. Вече осми ден не яде сирене и въпреки това се появява пак този проблем. Моля Ви за съвет трябва ли да предприемам нещо по-сериозно за лечение или диета. Тя и без друго е с доста ограничена диета, яде Фризо ХА вечер,  ориз, картофи, пилешко, заешко месо, жълтък, тиква, броколи, ябълки, круши, хляб, овесени ядки  и бисквити без мляко. Преди да се прояви по-сериозно този проблем бях решила да опитам да въведа риба, но сега се въздържам от въвеждането на нови храни. Много ще съм Ви благодарна за съвета какво да правя.
Виж целия пост
# 4
Консултирайте се с доц. Маринова специалист по детски хранителни алергии за режима  и диетата на хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия