Само коледните празници ли сьбуждат благотворителността в нас

  • 1 980
  • 57
Аз мисля , че на бьлгарина му трябва време , за да се отзове .И най-вече когато самия той е потьрпевш разбира точно за какво става дума. Трябва да сме сьпричастни и сьстрадателни кьм болката и зовьт за помощ на другия.
Виж целия пост
# 1
Когато ти идва отвътре няма значение
дали е Коледа или Великден !!!
Някои са толкова оскотяли, че и 5 Коледи накуп да има
пак няма да им се откъсне от сърцето.
За съжаление познавам такива хора  Sad
Виж целия пост
# 2
За голямо сьжаление си права ,но трябва да отвориме душите и сьрцата си.Само така ще се почувстваме щастливи и доволни от себе си.
Виж целия пост
# 3
Хм, не, само по празници хората стават до толкова безотговорни към собствените си семейства, че да са склонни да дарят пари, с които не разполагат в действителност.
Виж целия пост
# 4
Но всеки ако
даде нещо от себе си според джоба си няма да навреди толкова на бюджета си . Кой колкото има вьзможност разбира се . Всички сме свидетели че на мнозина живота не е лек . no
Виж целия пост
# 5
Не знам как е в България, все пак е криза и там.Но тук където в момента живея ...  Tired  Лелее, кошмар е.
Обяснявам, за да схванете за какво става въпрос:
Организирахме Благотворително парти в подкрепа на дечица сираци-еми няма да ви казвам колко хора се поинтересуваха от това мероприятие-за цяла Испания  Twisted Evil (включвам и градчето в което живея, в същото време изключвам наши приятели и познати, които ще дойдат и без да ги подсещаме, но те са 5 човека) са един българин от Островите!
Публикувахме статия в Бг вестника тук, налепихме обяви, абе всичко както си му е редът, организираме забавления за децата ми няма.Българите все някой ще ходи някъде, точно пък на тази дата и видиш ли ти как пък и часа съвпадна?  newsm78 До сега съм информирала 6 испански семейства за това мероприятие и всички са с положителен отговор, има някои, които няма да могат да дойдат, но вече дариха пари за тези дечица!
Е, това е оплаках се!Всеки гледа да се плъзне по допирателната и все си казва, че на него това нещо няма да се случи...Абе имаме си една поговорка-Сит на гладен не вярва!Е, тя важи с пълна сила!

Отговор на въпроса(малко се поотплеснах...: По Коледа стават чудеса-да се надяваме и в съзнанието на българина да стане чудо и той да разбере, че като помогне на някой, няма да ощети себе си!
Виж целия пост
# 6
Но всеки ако
даде нещо от себе си според джоба си няма да навреди толкова на бюджета си . Кой колкото има вьзможност разбира се . Всички сме свидетели че на мнозина живота не е лек . no

Хм, парите най- често свършват къде 15ти. За да дам нещо от себе си, което да не навреди на бюджета ми, то трябва да е с отрицателна стойност. И мисля, че с повечето семейства е така. Няма как да дадеш нещо, без да навредиш на поне на стандарта на живот. Да, разбира се, ще кажете, че всички с по- висок стандарт могат просто да го намалят. Обаче това най- често са хора, които работят много и са се лишили от много, за да поддържат този стандарт. Ако сте поверили на друг отглеждането и възпитанието на децата си - и всички хубави преживявания, свързани с тях - и в най- добрия случай ги целувате, докато спят нощем просто защото само тогава ги виждате, а те вас разпознават след сравнение с актуална снимка, ако контактите с любимия / та се изчерпват с "обичам те" и "лека нощ" по телефона, ако посягате към тълковния речник, когато се сблъскате с думичките "празник" и "почивка", подаръците поръчвате онлайн и друг ги поднася вместо вас, ами ще искате да получите нещо срещу това. Вие, не някой друг. Колкото и нуждаещ се да е. И така е и редно... Ще искате да изпратите собствените си деца, които сте лишили от лично внимание, на езда, в най- добрите училища, на екскурзия. А не да купите ботушки на някое дете, което не познавате.  Това е положението - просто почти никой няма доходи по- високи от необходимите му.
Виж целия пост
# 7
Те децата от домовете се нуждаят от пари и дрехи през цялата година, не само на Коледа. Може би аз съм прекалено мнителна, но имам наблюдения, че големи фирми даряват в края на годината, за да получат сертификат за дарителство и да си спестят някой друг данък. Още повече и други наблюдения имам - не може да дариш бебешки храни на дом, но те да са с изтекъл срок. Примерно.
Отклоних се от темата. Не харесвам показната човечност по празниците. Когато имам дрехи за даване, имам си един-два дома, където ги оставям.
Виж целия пост
# 8
На мен ми прави впечатление демотивиращото поведение на "елита" в прояви като "Денсинг старс", примерно. Какво ще й стане на Радост елитарната, ако облече рокля не за 12, а за 8 хиляди лева и останалите ги внесе в някой дом, където издръжката на дете е 2,30лв на ден?! Не казвам, че не отделят пари за благотворителност от подобни мероприятия, но тази разхита според мен е на фона на постоянно недостигащите средства за сираци и изобщо за нуждаещи се деца, не говоря за възрастните.
Тръпки ме побиват от "стратегически" изказвания от типа: "какъв е смисъла да дариш един лев? Не е ли по-добре да се събират по-големи дарения?", защото в нашата страна се оказва, че бедния вади от джоба си и дава без да се замисли, а "елита" - самопровъзгласил се за такъв, се храни по банкети и харчи народни пари, които всички ние пестим от работата си.
Да, крайно ми е изказването! Не искам да бъда обвинена веднага, че виновни са ми "богатите" българи, не! Яд ме е само, че 5000 лв. недостигат понякога да се съхрани детския живот и той си отминава....
Виж целия пост
# 9
Не, но Коледата е прекрасен повод.
И, да на българина му трябва време, защото дълги години държавата имаше грижа за всичко  - за болните, за сираците, а бедни нямаше. В други държави благотворителността си е традиция и се измерва с % върху дохода.
Виж целия пост
# 10
Всяка година се обаждам на телефоните за "Българската Коледа". Омалелите дрехи на децата, давам на познати или на майка ми - тя ги носи в една църква.
Виж целия пост
# 11
...Не харесвам показната човечност по празниците. Когато имам дрехи за даване, имам си един-два дома, където ги оставям...
                        Peace. Предпочитам да правя нещо лично, не пускам смс-и. От друга страна се старая целия декември да бъда много добричка, и да радвам по всякакъв начин хората около мен. А в момента много хора наоколо имат нужда от подкрепа - била тя финансова, морална или друга. Като че ли някаква обща депресия се задава  Tired.
Виж целия пост
# 12
Те децата от домовете се нуждаят от пари и дрехи през цялата година, не само на Коледа. Може би аз съм прекалено мнителна, но имам наблюдения, че големи фирми даряват в края на годината, за да получат сертификат за дарителство и да си спестят някой друг данък. Още повече и други наблюдения имам - не може да дариш бебешки храни на дом, но те да са с изтекъл срок. Примерно.
Отклоних се от темата. Не харесвам показната човечност по празниците. Когато имам дрехи за даване, имам си един-два дома, където ги оставям.

Не знам за показност ли, за друго ли го правят, но факт е, че ако се проведе една кампания през друго време от годината, например през лятото, тогава няма празници-никой, ама никой няма да тръгне да помага!
За фирмите много си права и тук е така-дарява се в края на годината.Има практика, когато се получи такова дарение по-голямо от фирма, да се задържи до следващият критичен случай за нуждаещият се!Според мен е горе-долу добре това, защото найстина по Коледа са доста даряващите!

Мишона, изобщо не ти е крайно изказването.Подкрепям те напълно.  Naughty
Виж целия пост
# 13
Хм, не, само по празници хората стават до толкова безотговорни към собствените си семейства, че да са склонни да дарят пари, с които не разполагат в действителност.

Кати, звучиш цинично, и това не е за първи път. Жалко...

По темата - дарявам, когато имам възможност. Понякога пускам смс-и, като чуя за кауза, която ми е по душа. Българската Коледа не ми е фаворит и мисля тази година да я пропусна. Имам си съображения.
Дарявам  понякога чрез една фондация, по препоръка за кауза, която си струва. Последният път - за стипендии на сираци - отличници. Който го интересува - ето линк:

http://www1.kampaniata.org/index.php?option=com_content&task … =14&Itemid=32

Имат и други кампании.

п.п. Нека линка не се тълкува като реклама. Това е още един начин да се помогне на хората, които искат да дарят. По всяка време на годината.
Виж целия пост
# 14
За мен не, за щастие познавам и други като мен Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия