40-ти рожден ден

  • 4 227
  • 6
Скоро ще навърша 40 години. Дотук - нищо тревожно. Годините не ме притесняват, нито пък някога съм ги крила. Приемам ги спокойно. Имам доста приятели и всяка година празнувам заедно с тях и колегите. Но..... когато споменах за този рожден ден и се почна - не било хубаво, не се празнувало и пр. Направо ме хвърлиха в размисъл - суеверие ли е, че не се празнува 40-тия рожден ден и каква е логиката за това? След доста спорове по този въпрос даже днес се пошегувах, че като не е на хубаво да празнувам 40-годишнината, тогава да бъдат 2 х 20, а пък след 10 години мога да посрещна и 2 х 25.
Затова се чудя вие какво знаете за отбелязването точно на тази годишнина.
Виж целия пост
# 1
Има доста такива питанки из този подфорум.Ползвай търсачката за в бъдеще  Naughty

С няколко думи се свързвало с даването на 40 дни на мъртвец или нещо подобно беше.Носело нещастие, ако си празнуваш 40-ят РД, абе суеверия.Аз много, много вяра не им хващам.

Ако си суеверна, можеш да го отбележиш в тесен семеен кръг с нещо по  така натруфено за вечеря! Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Учените от Магадан са доказали, че колкото повече рождени дни празнува човек през живота си, толкова по-дълго живее  Mr. Green Така че празнувай Simple Smile
Ако се притесняваш, може наистина в тесен семеен кръг, а след това да направите едно събиране с приятели, не на деня. Така хем вълкът сит, хем агнето цяло.
И весело прекарване да не забравите  Crazy
Виж целия пост
# 3
Скоро ще навърша 40 години. Дотук - нищо тревожно. Годините не ме притесняват, нито пък някога съм ги крила. Приемам ги спокойно. Имам доста приятели и всяка година празнувам заедно с тях и колегите. Но..... когато споменах за този рожден ден и се почна - не било хубаво, не се празнувало и пр. Направо ме хвърлиха в размисъл - суеверие ли е, че не се празнува 40-тия рожден ден и каква е логиката за това? След доста спорове по този въпрос даже днес се пошегувах, че като не е на хубаво да празнувам 40-годишнината, тогава да бъдат 2 х 20, а пък след 10 години мога да посрещна и 2 х 25.
Затова се чудя вие какво знаете за отбелязването точно на тази годишнина.

Абсолютно суеверие е! Вероятно има своите корени в религиозни  вярвания. В религията 40 много се споменават... Но не съм компетентна в тази материя!... Много хубаво си позитивирала!...
Моят 40 РД отбелязах с най- ценни за мен хора! Получи се страхотно тържество. Не съм се страхувала и не съм се вслушала в доводи за непразнуване на 40-та годишнина...
 След нея ми се случиха най-значими и съкровени събития в живота ми... И ей на-още съм жива!  Laughing
Забелязвала съм и некролози на много отишли си на 40 и, но то е било щото "така е било писано", а не защото са си отпразнували или е предстоял съответния Рожден Ден!...

Моята препоръка е да си отбележиш подобаващо  празника, пък каквото дойде! Hug
Виж целия пост
# 4
Защо не се празнува 40-ти рожден ден ?
Виж целия пост
# 5
 инка62  , благодаря! Преди да пусна темата се порових дали няма някъде писано по нея, но чак до 2006 г не съм се връщала.
Виж целия пост
# 6
Девер ми направи голям купон в едно заведение.Много хубаво си изкарахме!Нищо не му стана,а минаха две години от тогава. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия