Бебе ограничаващо нощното сукане

  • 744
  • 8
Само допреди няколко месеца пусках тема как да премахна нощното сукане,а сега когато бебето само ограничава суканията през нощта съм объркана. На близо 7 месеца е, захранено е от 6 дена, като храненията са в 11ч., иначе е само на кърма. Трябва ли да цедя гърдите си през нощта, защото са много напрегнати? Страх ме е, че няма да се стимулира лактацията без нощно сукане и млякото ми ще намалее. Дали бебето ще навакса със сукане през деня? Дали е период, заради зъби или нещо друго? Иначе си спи спокойно и непробудно. Възможно ли е захранването да е причината - давам му тиква, но не повече от 5-6 лъжички на ден. Помагайте!
Виж целия пост
# 1
Как ми се ще да съм на твое място  Grinning
Не виждам защо се притесняваш и едва ли е от захранването. Не мисля, че и кърмата ще ти намамлее, нали все пак бебето през деня яде. Може да е период, а може и да си остане така.
Нека и другите мами се включат, но за мен няма проблем. Ако му се яде определено ще се буди. Ела да видиш моята хубавица какъв вой надава през нощта Peace
Виж целия пост
# 2
Четох из статиите за кърмене, че лактацията се стимулира между 3 - 8 ч. през нощта, та затова са ми притесненията...
Виж целия пост
# 3
би трябвало да няма проблем. между 3 и 8 са най-високи нивата на пролактина, но на вашата възраст би трябвало да имаш автономна лактация, т.е. по-малко зависима от пролактин. не се тревожи.
Виж целия пост
# 4
И аз не мисля, че е проблем, може само да се радваш от този факт, аз го чакам с нетърпение този момент  Blush Много майки с бебета на тази възраст си кърмят успешно, въпреки нощна пауза понякога от по 10 часа, така че спокойно.
Виж целия пост
# 5
И аз не мисля, че е проблем, може само да се радваш от този факт, аз го чакам с нетърпение този момент  Blush Много майки с бебета на тази възраст си кърмят успешно, въпреки нощна пауза понякога от по 10 часа, така че спокойно.
Не ми е намаляла кърмата засега, ние сме без нощно хранене от 3 седмици, само че се будим все още.
Виж целия пост
# 6
антонина, а какво правите като се събудите? аз винаги предлагам гърда и той винаги яде, мислела съм,че се събужда за това.
Виж целия пост
# 7
...няма да се стимулира лактацията без нощно сукане и млякото ми ще намалее. Дали бебето ще навакса със сукане през деня?...
Мимолета, според мен не се притеснявай излишно. Кърмата сама ще се орегулира според храненето на дъщеричката Ти. И да, мисля че бебка ще компенсира с дневното хранене, след като не се буди нощно време, значи е сита. Но това успиване може и да не продължи дълго, може би Ти тъкмо ще започнеш да му се радваш и отново ще трябва да се предлагаш като храна за бебката. Имате ли вече зъбчета, според мен от зъби ще се буди а не да проспива нощта? Засега само тиква ли Си вкарала, някакви каши или предстоят?
Антонинке,и на мен ми стана интересно как залъгваш бебчето, биберон ли даваш намясто на гърдата или успиваш с вода/ АМ/ сок?
Виж целия пост
# 8
Давам детски чай като се събуди, пие си малко, обръщам го на другата страна  и пак си заспива. В 6 часа сутрин го храня ако се събуди, понякога се буди и в 7. Е, лесно не е все пак 5 мес. се хранехме през нощта, но с търпение се постигат желаните резултати и сега почти не се събужда. Обръща се сам по очи и така спи. Кърма все още си имам!   
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия