Къде е разделителната линия между стария и новия ден?

  • 1 327
  • 16
Не ми се смейте,отдавна учих география, а и сигурно толкова сериозно съм я учила Embarassed ,за това търся вашето мнение. Спорим с приятели къде на земното кълбо  се извършва смяната на деня newsm78.На различни мнения сме ,аз мисля ,че е  някъде още по -  на  изток от Япония , някави острови бяха ,ако не се лъжа.Другите мнения са ,че Гринуичкият  меридиан ,е рзделителната линия на новия от стария ден.
Дано не ме пишете в класациите за най- ,,изчанчена'' тема Wink Simple Smile
Чакам вашите мнения ,за да решим спора Simple Smile
Виж целия пост
# 1
денят започва от остров Тонга, това по памет.

пп островна група, по-точно.
Виж целия пост
# 2
Ден е там, където грее слънце.
А иначе времето и часовите пояси се определят с начало Гринуич.
Не гарантирам за компетентност, толкова ми е общата култура.
Виж целия пост
# 3
Не ми се смейте,отдавна учих география, а и сигурно толкова сериозно съм я учила Embarassed ,за това търся вашето мнение. Спорим с приятели къде на земното кълбо  се извършва смяната на деня newsm78.На различни мнения сме ,аз мисля ,че е  някъде още по -  на  изток от Япония , някави острови бяха ,ако не се лъжа.Другите мнения са ,че Гринуичкият  меридиан ,е рзделителната линия на новия от стария ден.
Дано не ме пишете в класациите за най- ,,изчанчена'' тема Wink Simple Smile
Чакам вашите мнения ,за да решим спора Simple Smile
По гринуич си сверяват часовниците из цял свят. Или по друг начин казано - това е централно световно време! Иначе, новият ден започва горе-долу от там дето казваш... въпреки, че ти взимаш за база Япония, а Сидни (Австралия) е с два часа по-напред от Токио. Няма значение де... аз ко печеля ако ти кажа как се казват онез острови, а?  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Timezones.png

ето това от мен
Виж целия пост
# 5
Пфуууууууууу, ноу бързате бе драга... а можеше да изкярим по една водка(примерно)  Crazy
Виж целия пост
# 6
 Аз пък нищо не разбрах от линка.  Rolling Eyes Май съм прекалила с виното, отивам да си лягам значи.
Виж целия пост
# 7
Аз пък нищо не разбрах от линка.  Rolling Eyes Май съм прекалила с виното, отивам да си лягам значи.

И аз пийнах винце, но... Разделителната линия се вижда ясно на изток от Нова Зеландия. И о-в Тонга е там Wink Там посрещаха Новото хилядолетие първо, както и всеки нов ден.

п.п. На Изток от линията вече е утре, на Запад от линията е днес, с разлика в часовете 24. Т.е. ако на изток от линията е 00.02 мин на 12.12., то на запад от линията е 00.02 мин на 11.12. Дано се съм се объркала, ама май е така.
Виж целия пост
# 8
Аз пък нищо не разбрах от линка.  Rolling Eyes Май съм прекалила с виното, отивам да си лягам значи.

И аз пийнах винце, но... Разделителната линия се вижда ясно на изток от Нова Зеландия. И о-в Тонга е там Wink Там посрещаха Новото хилядолетие първо, както и всеки нов ден.

п.п. На Изток от линията вече е утре, на Запад от линията е днес, с разлика в часовете 24. Т.е. ако на изток от линията е 00.02 мин на 12.12., то на запад от линията е 00.02 мин на 11.12. Дано се съм се объркала, ама май е така.
На изток от линията е вчера... т.е. да, объркала си се! На изток от линията все още е денят който е започнал на запад от линията... и когато на линията стане новият ден, то на изток от нея все още са предният ден!
Виж целия пост
# 9
...На изток от линията е вчера...
...а на запад е утре.
На североизток, обаче е оня ден, а югозапад е лани. Crazy

...Сега е тъмно, значи е нощ. ...около седем сутринта започва утре.
 Whistling
Виж целия пост
# 10
...На изток от линията е вчера...
...а на запад е утре.
На североизток, обаче е оня ден, а югозапад е лани. Crazy

...Сега е тъмно, значи е нощ. ...около седем сутринта започва утре.
 Whistling

И на мен ми е едно такова... космическо  Crazy
Виж целия пост
# 11
Аз пък нищо не разбрах от линка.  Rolling Eyes Май съм прекалила с виното, отивам да си лягам значи.

И аз пийнах винце, но... Разделителната линия се вижда ясно на изток от Нова Зеландия. И о-в Тонга е там Wink Там посрещаха Новото хилядолетие първо, както и всеки нов ден.

п.п. На Изток от линията вече е утре, на Запад от линията е днес, с разлика в часовете 24. Т.е. ако на изток от линията е 00.02 мин на 12.12., то на запад от линията е 00.02 мин на 11.12. Дано се съм се объркала, ама май е така.
На изток от линията е вчера... т.е. да, объркала си се! На изток от линията все още е денят който е започнал на запад от линията... и когато на линията стане новият ден, то на изток от нея все още са предният ден!

Напротив - слънцето изгрява от изток и съответно на изток е по-късно. На запад е по-рано - в централна Европа са един час след нас. Т.е. там сега е 11 без 10 и новият ден ще настъпи след 1 час.
Виж целия пост
# 12
Аз пък нищо не разбрах от линка.  Rolling Eyes Май съм прекалила с виното, отивам да си лягам значи.

И аз пийнах винце, но... Разделителната линия се вижда ясно на изток от Нова Зеландия. И о-в Тонга е там Wink Там посрещаха Новото хилядолетие първо, както и всеки нов ден.

п.п. На Изток от линията вече е утре, на Запад от линията е днес, с разлика в часовете 24. Т.е. ако на изток от линията е 00.02 мин на 12.12., то на запад от линията е 00.02 мин на 11.12. Дано се съм се объркала, ама май е така.
На изток от линията е вчера... т.е. да, объркала си се! На изток от линията все още е денят който е започнал на запад от линията... и когато на линията стане новият ден, то на изток от нея все още са предният ден!

Напротив - слънцето изгрява от изток и съответно на изток е по-късно. На запад е по-рано - в централна Европа са един час след нас. Т.е. там сега е 11 без 10 и новият ден ще настъпи след 1 час.
А пък на Марс е все още миналото хилядолетие.
Ай наздраве... и лека нощ. Wink
Не ми се спори за очеизвадни неща. Не, че не искам де.., ама няма смисъл - сеш се?
освен това... ако е въпрос за да си чешем пръстите... ай на бас, че две + две не е 4! И ако искаш...мога да ти докажа, че ако костенурка и заек се надбягват... костенурката е по-бърза от заека...
Защо изобщо го правим на въпрос?
Когато времето стигне тази (условно да я наречем) "дед лайн", то значи настъпва настъпва новият ден (в посока от Изток към Запад - просто така се движи Слънцето - не съм го измислил аз (за съжаление)). Но новият ден едва НАСТЪПВА - сеш ли се? А за останалия свят е все още вчера...
ама ти може и некви други мерни единици да знаеш...
Виж целия пост
# 13
Аз за момента само една разделителна линия мога да визуализирам....като се сетя за друга, ще  се включа. Директно по сателита, от Тонга.
Виж целия пост
# 14
Оопс, Фиатаджия, прав си! Така е, сбърках и признавам Peace
Тази линия се явява теоретично най-източната точка. Вдясно от нея всъщност е запад, обикаляйки цялото кълбо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия