Предмети/специалности/английски/Еразмус

  • 2 377
  • 10
Работя към един холандски университет и в последно време помагах при студентите, които заминават за обучение в чужбина ( т.нар. Еразмус програма). Нашият университет има връзка със Софийският Университет и с Габрово, но нещата вървят доста мудно ( почти заспиващо), защото холандски студенти не отиват в България. Основната причина е, че много малко предмети са на английски при нас. Искам да задвижа малко нещата и преди да почна да убеждавам тук, ми е нужна повече информация за това какви предмети, които се преподават на английски има в нашите висши училища и към кои специалности?
Ще съм благодарна да споделите.

Това не е маркетингово проучване, опитвам се да променя нещо (на доброволни начала)
Виж целия пост
# 1
Така като гледам никой не е обърнал внимание на темата ти....с удоволствие бих се включила, тъй като едно време съм била и аз Еразъм студентка и бих се радвала повече  хора да отидат и да дойдат съответно в Бг Simple Smile
Завършила съм Европеистика в Русенския университет. Дори по време на обучението си имахме 2-ма Еразъм студенти- един от Азърбейджан и един от Грузия.
Предметите, които ние учихме на английски или немски ( според езика, които владеем) , в бакалавърския курс, бяха Евространознание, Европейска социокултурна среда, Бизнескомуникации, Лобиране и ПР в ЕС. ОБАЧЕ ...в Русе има и магисърска програма, която е на английски и немски изцяло и нашите Еразмус студенти, които учиха в бакалавърската програма бяха взели и няколко курса от магистърската програма- Интеркултурна комуникация, Икономикс, Право на ЕС и разни други Simple Smile
Би било чудесно и един Холандски университет да се включи в списъка за международно сътрудничество на Русенския Университет" Ангел Кънчев" Simple Smile   bouquet

ПП. С удоволствие бих ти помогнала ако се насочиш към Русе:)
Виж целия пост
# 2
Американски Университет в България. Аз завърших там, много приятели бяха на Еразмус в различни държави.
Там всичко се учи на английски език и се преподава от америански преподаватели, или чужденци, задължително завършили в САЩ. Специалности и повече информация можеш да намериш на www.aubg.bg
Виж целия пост
# 3
Кхх. Ми няма много.
В СУ - Английска филология  Mr. Green и производните и магистратури - там по списъците гледам много чужди имена. Основно са македонци, турци и гърци Thinking
Ще проверя и ще ти кажа още, специално за СУ.
А български студенти ходят ли в Холандия?
За моята специалност бяха все университети във Франция, логично, макар и досадно.
Не може да види нещо различно човек Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Здравей, мога да ти кажа за Нов Български Университет - имаме бакалавърска програма Мрежови технологии на английски език - http://www.nbu.bg/index.php?l=916

Както и различни курсове на английски, главно в областта на когнитивните науки, но и в други. Бакалавърски и магистърски. Ще ми трябва малко време, за да ги събера, но можеш да пишеш на Международния отдел - http://www.nbu.bg/index.php?l=160, те отговарят за всички тези програми и като цяло отговарят с желание )


Виж целия пост
# 5
Проверих бакалавърските на СУ - нямаме с английски.
http://uni-sofia.bg/index.php/bul/universitet_t/mezhdunarodna_dejnost
Това е международната дейност на университета, има линк за студентска мобилност, може да пише нещо, евентуално.
Магистратурите нямам време да ги разцъкам - виждам, че има някакви Европейска интеграция, социология, ала-бала, може и да има на английски Thinking Ето линк: http://uni-sofia.bg/index.php/bul/obrazovanie/magist_rski_programi

За Габрово мога да питам мъжа ми, но неговата специалност си беше на български.
Виж целия пост
# 6
Аз съм учила в Стопанския факултет на СУ. Специалностите там са с английски и немки език и съответно се изучават някои предмети на английски и немски. Идват много чужди лектори, американци, немци. По принцип факултетът работи по програмата Еразъм, аз бях за два семестъра в друг факлутет по нея. Идват и чужди студенти, но наистина не са много.
Виж целия пост
# 7
 Shocked
Сигурна ли си, Ивон?
В момента на сайта е обявено само Стопанско управление с френски.
Другото си е на български.
А сайтът уж е нов-новеничък.
Пък и не съм чувала за такъв прием скоро Thinking
Кои години е било това?
Виж целия пост
# 8
А български студенти ходят ли в Холандия?

Не знам за другите места, но при нас са доста малко. Знам, че януари ще дойдат 2 момичета от СУ (предполагам комуникации).
Аз искам холандци да ходят у нас, защото мисля, че никой досега не е бил.  Confused, което е жалко. Искам и на стажове да ходят (най-вече да предават опит в някои неща).

Много благодаря на peonia за това, че писа и повдигна преди дни темата ( а не да замине за небиеитието). Ще ти пиша на лични.
Утре ще разгледам линковете, че отивам на лекции сега.
Ако има и други да споделям информация,  ще съм много благодарна.

За писалите:   bouquet

Виж целия пост
# 9
И аз съм завършила Стопанския на СУ. Приемът там е съз западен език (английски, френски или немски) и математика. Аз съм с английски. На английски ни се преподаваха икономиките, доста от учебниците по другите дисциплини бяха също на английски.
В интерес на истината и сега, и тогава в немските и френски групи идваха повече чужди преподаватели.
Виж целия пост
# 10
В ТУ- София

Има френски факултет.(Факултет за френско обучение по електроинженерство)
Специалност Индустриално инженерство се учи изцяло на английски език.(Факултет за английско инженерно обучение)
Има немски факултет съответно специалност Компютърни системи и технологии на немски.(Факултет за германско инженерно обучение и промишлен мениджмънт)
Същата специалност се учи и на английски.
Това е успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия