ХРАНЕНЕ НА 1г4м

  • 1 203
  • 14
Мили мами,как се хранят вашите дечица на тази възраст и около нея.Момиченцето ми е около 10 кг и се храним горе-долу така
Закуска:попара,кус-кус,овесени ядки с плод
към 10ч половин банан,мандарини,сок
Обяд:нещо готвено-обикновено редувам месни и зеленчукови дни/добавям жълтък,сирене/,по-рядко супа
Слетобедна закуска:обикновено банан с кисело мляко ,бисквити,овесени ядки,каша
Вечеря:пие още мляко Junior1+ 240 мл
Това е в общи линии,обаче дали е достатъчно?
Виж целия пост
# 1
Повече от достатъчно е  Laughing
Виж целия пост
# 2
Преди 2 месеца и аз давах абсолютно същото,само за вечеря супа със сухар,а точно преди лягане млякото.
Също така и веднъж седмично на обяд риба  Peace
Виж целия пост
# 3
Алекс също беше на такива килограми..
хапва принцески с яйце и сирене на закуска..другото както вие..без млякото вечер..стига му вечерята.
Виж целия пост
# 4
Мисля,че е достатъчно
Виж целия пост
# 5
Сутрин:първо кърмя след половин час закуската-сандич,кус-кус,препечени филии с чай
Обяд:обикновено месно ястие,кисело мляко,плод
Следобед:солети,кубети,данонино или плодове
Вечеря:някакво постна яхния,плод
Преди лягане: кърма
Виж целия пост
# 6
достатъчно му е.Ние на тази възраст вечер ядяхме или супа или АМ.
Виж целия пост
# 7
Супер е менюто му  Simple Smile При нас е горе-долу същото ,само че ние и вечеряме ,но не обилно :салата ,бъркани яйца със зеленчуци или супата от ДК със сухар.Преди лягане - АМ и финал -кърмене. 
Виж целия пост
# 8
Моят/на 1г.9м/ син хапва така:
сутрин -АМ  и закуска...каквато и колкото иска
обяд-второто от ДК+малко от десерта от ДК.
в 16.00-плод или нещо лекичко
19.00.вечеря-или супа от ДК или нещо ,приготвено за нас!!
преди сън -около 150мл.АМ-за присипване!!!
Мисля ,че вашия режим си е добре и килогламите са наред!!!
Виж целия пост
# 9
и според мен си ви е страхотно менюто Peace
Виж целия пост
# 10
Mi6i76 , какво количество попара изяжда?
Моят е някак си на фази- или яде много и постоянно или капризничи и си прави "диети". Хапваше 3 сухара със парченце сиренце ( около кибритена кутийка) на закуска, сега едва изяжда сухар и половина. Обяда не го признава въобще, ако хапне нещо, то е бисквита или ябълка. Поне ябълки яде. По една на ден. Омръзна ми да му готвя, а той да стисне устата и да ми каже "найн". Яде много избирателно- онзи ден на вечеря си направих бъркани яйца със шунка, почти ми ги изяде. На другата вечер след като отказа няколко неща, направих яйца със шунка, обра само шунката, а яйцата ги остави. Един ден яде картофи без морковите, на другия ден обира само морковите. На път съм да се побъркам, а ядеше 3 пъти повече, отколкото пишеш.
Изяждаше цял банан, една ябълка, попара сутрин плюс АМ, ядеше по половин кофичка кисело мляко съвсем доброволно, вечер филийка с крема сирене, по цял ден ходеше след мен и повтаряше "ам ам", Всичко, което му сготвех го омиташе... сега е пълна противоположност. Промяната стана от единия ден на другия. Сега дори АМ редуцира. Извади 2 кучешки съба. Някак си фазата с лакомията съвпадна със ваденето на зъбите. Сега се чудя да не би да са тръгнали другите 2 кучешки зъба, че така отказва да яде.
Виж целия пост
# 11
и ние горе-долу така,но в 19ч. давам супа от ДК
Виж целия пост
# 12
А кога си лягат децата ви след като вечерят и преди лягане пият мляко? Колко време след вечерята пият мляко и какво количество?
Виж целия пост
# 13
Чудесно хранене. Винаги се радвам на добре похапващи деца. Hug
Виж целия пост
# 14
Моят син е горе-долу на толкова.
Върви едричък, в горната граница според педиатърката ни. 10 килограма беше на една годинка, скоро не сме го мерили. Иначе си изглежда съвсем съразмерен, но въпреки това се опитвам да го ограничавам в някаква степен.
Май яде един път по-малко. Обикновено става късно, закусва още по-късно, с обеда не бързаме, понякога го храня чак в 15 или 16 ч. Чакам сам да си поиска.
Закуската е овесени ядки с кисело мляко, филийка с настърган кашкавал и печена чушка или домат или попара. Обедът е зеленчуково пюре с месо, риба или жълтък. Следобед, т.е. обикновено вече е станало вечер, яде плодовете, понякога с малко гречка. Вечер даваме каквото се случи, понякога мляко, понякога от нашата храна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия