Гардероб от масивна дървесина?

  • 4 640
  • 15
Здравейте.

Налага ни се да си поръчаме нов вграден гардероб. Четири крила ще е, приблизителни размери 250/240/60 см.

Нещо ми е влязла идеята да е от масивна дървесина - бук примерно... Rolling Eyes
Понеже и холът, и детската ще бъдат по-натам обзаведени с мебели от масив, иска ми се да е в един стил.

Та, има ли някой подобен гардероб? Днес една продавачка в мебелен магазин ми каза, че всичко от масив се правело от суров материал, та да очаквам в бъдеще да ми се рахлопат вратички и т.н., когато дървесината изсъхне.  Thinking

Моля за мнения, благодаря.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Имаме гардероб от масив, трикрилен, мисля че около 220 см. От Айко го купихме, но не е български.
От няколко месеца го имаме, нищо не е увиснало, но и времето е малко де.
Виж целия пост
# 2
Изцяло ли е масив или само вратите?
Виж целия пост
# 3
Не знам Embarassed Май си права, защото на кашоните пишеше масив / мдф, а вратите определено не приличат на мдф.
Виж целия пост
# 4
Гардероб изцяло от масив (като изключим чамовите и тези най-ниско качество) ще са много скъпи. Най-често се комбинират масив за вратите и мдф или пдч за корпуса.
Разбира се има гардероби изцяло от масив (дъб, орех, бук и т.н.), но не искам да си помислям колко струват, пък и не виждам смисъл. Един гардероб фурнирован с естествен фурнир може да е също толкова красив и качествен като такъв изцяло от дърво.
Виж целия пост
# 5
Миоки и Рокси, благодаря.

Миоки, извини невежеството ми, какво означава "фурнирован с естествен фурнир"?
Виж целия пост
# 6
Значи че плоскостта - пдч, мдф, дървесина с по-лоши естетически качества или всякаква друга се олблицова с тънък лист от друг дървесен вид с цел облагородяване. Например гардероб от бук може да се направи да изглежда все едно е от махагон. Дебелината на облицовъчния лист е около 0,5 - 1мм. Нещо като фолио обаче от дърво.
Виж целия пост
# 7
Аха, мисля, че разбрах, мерси много.   bouquet

Иска ми се да изглежда по подобен начин:









В смисъл, да е нещо по-класическо като стил, и стабилно на вид...Ако би могло да се получи от комбинация ПДЧ + врати от масив... Thinking
Виж целия пост
# 8
Би могло, особено щом ще е вграден. Това което си показала спокойно може да се изработи само с масивни врати. Ако пък фирмата, която си харесала да ти произведе мебелите предложи изцяло масив на цена която те устройва и дава гаранция за продукцията си защо пък не.
Най-важно е качеството на материалите, не толкова самия тип материал, така че те съветвам да си направиш проучване на конкретни фирми и да прецениш чия продукция се доближава най-много до твоите изисквания.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти много за съветите и информацията, бяха ми полезни!   Grinning
Виж целия пост
# 10
Имаме такъв-корпуса е от ПДЧ, а вратите са от масив-бук. Трета година не са мръднали вратите, няма провисване, няма изметване. Доволна съм. Така че си зависи от този, който изпълнява поръчката с каква дървесина работи.
Виж целия пост
# 11
Тук можеш да видиш как изглежда гардероб, изработен от МДФ с естествен дъбов фурнир:
http://media.snimka.bg/1542/009338850-big.jpg

Доста фирми предлагат за "масивни" мебели, по които само вратите са чист масив, а всички други лицеви части са в най-добрия случай фурнир (най-често ПДЧ). Неспециалист трудно би открил разликата. Вътрешните детайли пък (рафтове, чекмеджета) почти винаги се изработват от ламинат. Миоки вече е пояснила защо се прави това.
Виж целия пост
# 12
А бихте ли ми препоръчали мебелни фирми тогава, които са изработили вашите гардероби?

Нямам почти никакво време за обикаляне, но ако имам препоръки за 2-3 фирми, ще ми е по-лесно да си организирам времето.

MarZ, този вариант на снимката ми допада. Стига да има възможност и за тъмен цвят.  Wink

Благодаря ти, и на казабланка също.
Виж целия пост
# 13
Щом ще е вграден наистина няма смисъл корпуса да е от масив.Вратите са достатъчни. Нашата кухня е от черешов масив , а вътре рафтовете са от обикновен чам, който като се подбере без чепове също стои много добре.Имаме два скрина и една маса от дъб- на една шуменска фирма са, купували сме си ги от магазина им  в Пловдив- 100%Дъб.Ами невероярни са-толкова хубаво направени.От майстора който ги сглобяваше тук разбрахме, че собственика има гора в шуменско и си е затворил цикъла-добив,сушене и обработка.Жалко, че затвориха магазина,казаха че вече само за износ ще работят защото идвали скъпи за българския пазар.Бяха направили и 30% намаление за да разпродадат всичко, но късно видяхме и не "намазахме"  Mr. Green.А кухнята ни е СтилМ и изглежда много добре,само монтажника  им е калпав ама на какъвто случиш...И последно за хубав масив погледни на околовръстното в София има една фирма- БиБиСикс-правят фантастични работи ама и цените са им #Crazy Money.А и още една се сетих-Адара - имат магазин на булеварда от Подуене към Румънското посолство (не ги научих тея улици в Сф.)Те използват Греди от стари разрушени къщи, обработват ги по специален начин против дървояди и правят мебели от тях- стават много интересни.Извнете че се "отплеснах", но в къщи сме фенове на дървото и като си правехме къщата доста знания понасъбрахме.Нищо не дава толкова уют колкото дървото, само като го пипнеш и се зареждаш.
п.с.- ако си фен на екзотиката Конеляно имат хубави мебели от екзотична дървесина, но техните гардероби са корпусни.
Имат магазин в мола на Гео Милев и добре направен сайт.
Виж целия пост
# 14
А бихте ли ми препоръчали мебелни фирми тогава, които са изработили вашите гардероби?

MarZ, този вариант на снимката ми допада. Стига да има възможност и за тъмен цвят.  Wink

Няма никакъв проблем фурнирът да се байцва, т.е. да се промени естествения цвят на дървесината, без да се скрива текстурата (дървесната шарка). Обикновено фирмите, които предлагат фурнировани мебели имат мостри на различни байцове имитиращи цвета на орех, череша, махагон и т.н., както и на байцове, с които се постига "избелващ" ефект. Другото, което се уточнява с клиента  е степента на "лъскавина" на лака - мат, сатен, гланц.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия