Полага ли се годишен платен отпуск по време на 6 месеца неплатен?

  • 1 416
  • 10
Става въпрос за приятелка, на която този месец и изтичат 2те години майчинство. По закон след това може да си вземе неплатен 6 м., който се счита за трудов и осигурителен стаж. Тя е учителка и има натрупана отпуска, но смята да се мести в друго училище по-късно и да си вземе обезщетението..Полагат ли и се за календарната 2009 платен отпуск , ако е в неплатен, имате ли представа?Става въпрос за неплатения ,който има право да вземе до 8г.възраст на детето.
Виж целия пост
# 1
мисля,че й се полагат...майчинството е неплатено 6 месеца,но се води стаж,значи и отпуска се полага,според мен..
Виж целия пост
# 2
Попитай в майчинството счетоводно
Виж целия пост
# 3
Аз не мога точно да разбера какво питаш/да се надяваме,че е от бременността/,но за да ползва неплатен отпуск първо трябва да си използва платения.
Виж целия пост
# 4
Попитай в майчинството счетоводно
Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не мога точно да разбера какво питаш/да се надяваме,че е от бременността/,но за да ползва неплатен отпуск първо трябва да си използва платения.
Ами точно това питам. Почти си ме разбрала. Да си използва първо неплатения, да и се натрупа платен през това време , да напусне и да вземе обезщетение за отпуските за 3 календарни години.
Виж целия пост
# 6
Успокои ме Hug
Не може-първо платения за събраните години след това неплатения.
Виж целия пост
# 7
Преди малко в друга тема прочетох, че както си прецени-можело първо неплатен, после платен. Все пак благодаря.
Виж целия пост
# 8
Това,което си прочела силно ме озадачава. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Аз не мога точно да разбера какво питаш/да се надяваме,че е от бременността/,но за да ползва неплатен отпуск първо трябва да си използва платения.


e няма такова нещо...аз до нова година съм в неплатен,и след това излизам в платен...
Виж целия пост
# 10
Преди малко в друга тема прочетох, че както си прецени-можело първо неплатен, после платен. Все пак благодаря.

да,правилно си прочела Peaceаз съм точно в този период...от неплатена,минавам на платена Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия