Млечница при майка и бебе

  • 2 233
  • 4
Здравейте!
Прочетох стари теми(които успях да намеря) и се ориентирах,че Дактаринът е достатъчно сполучлив при млечницата за бебетата.Но искам да попитам дали мога и аз да се мажа с него(зърната) тъй като подозирам,че тази остра стрелкаща болка,която имам от известно време е от кандидозна инфекция в млечните канали?Достатъчен ли е Дактарин-ът за мен и детето?
Бебето е изцяло на кърма и не давам вода да си плакне устата...Досег ане сме имали проблеми...
Виж целия пост
# 1
За болка не си спомням, но кожата около зърната изглеждаше по-набръчкана, все едно цял ден си се киснела във вода Simple Smile

Измиване след всяко кърмене и лекарството, което ни даде педи да мажа малката(вече не си спомням името Mr. Green)и всичко отмина за 2-3 дни.

За болката, сигурна ли си, че нямаш запушени канали?
Виж целия пост
# 2
Аз мажех бебето с Дактарин, а зърната с Нистатин крем (трудно се намира). По-сериозната ми болка беше на самите зърна при кърмене и отмина за 2-3 дни, но продължих мазането още 2 седмици. Сега инфекцията при бебето отминава, а аз рядко получавам стрелкащи болки в гърдите, почвам веднага да мажа Нистатин и минават за ден. Само да уточня, че Дактарина не ни помогна, подейства едно простичко лекарство, приготвено в аптека от глицерин и Нистатин.
Виж целия пост
# 3
Освен болката нямам други показатели- кожата не  е променена на вид,нито на цвят!
Със сигурност няма запушени канали-нямам бучки и зачервени места! за други признаци не се сещам!
Освен това болката наистина е само в зърната-отвътре,и не е постоянна,ами "стрелкаща",особеноо по време и след кърмене!
Виж целия пост
# 4
Потвърдено ли е от педиатъра, че е млечница?
Иначе и аз усещах такава болка, пронизваща, мн. неприятна. Зърната ми бяха някак порозовели. Изписаха ни нистатинов препарат (Фунгистатин), мажех 2 седмици с него - и бебето и мен. Освен това, изварих вс. сутиени, правех въздушни бани на гърдите, след кърмене ги обтривах със сода и много добре подсушавах преди да сложа от лекарството.
Може да погледнеш в библиотеката, там мисля имаше информация за млечницата и нейното лечение!
Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия