Редно ли е да не знаеш колко хапва бебето ти?

  • 2 011
  • 31
Чета тук майките, едни грамажи се обсъждат...аз съм голям позор.Нямаме един ден от раждането в които да знам даже и приблизително колко сме изяли.Кърмим се, кърмим се и през ноща.От 6-тия месец хапваме и малко пюрета и каши, но всеки ден е толкова различен, а аз изобщо не следя кога колко е изяла.Колкото иска толкова давам.Кърма също не мога да преценя колко имам.Никога не съм могла да се цедя, а на усет, понякога си мисля, че няма нищо, но не е така Simple Smile.
Не наддаваме много сега, но не се притеснявам.Нормално ли е да е така или???
Виж целия пост
# 1
Нали си е добре бебето, изкарали сте вече осем месеца, значи всичко е наред. Те се движат  повече, няма как да наддават по кило на месец.
Виж целия пост
# 2
Аз питам дали е нормално да не знаеш колко изяжда, а не че не наддава Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ми нормално е, като се кърмите  - как точно мислиш да разбереш колко точно гр е изял бебока?

Цицекантари не съм видяла още дае продават из форума Laughing Шегувам се, де!
Виж целия пост
# 4
Не виждам защо трябва да си създаваме излишни притеснения - и без друго има достатъчно други неща, за които да се кахърим. Поне мен никога, дори за секунда, не ме е терзал въпроса по колко изсуква сина ми. Та, да, редно е.
Виж целия пост
# 5
А всъщност има ли значение колко изяжда?! Нали му е достатъчно, предвид че наддава и се развива нормално - грамове се следят когато има проблем и трябва да се прецени дали детето поема някакво средно количество мляко, но в нормалната ситуация няма никакво значение колко яде детето като грамаж. Разликите могат да са драстични - има бебета, които си наддават по килограм с 600 мл прием за денонощие и други, които пак със същото наддаване изпиват по близо литър кърма. Метаболизмът е различен, децата са различни, майките са различни - така че грамовете имат място в медицинска ситуация, но не и в нормална.
Ева не е мерена никога (за преценка на хранене имам предвид, иначе си е мерена веднъж месечно на консултациите), нито пък е хранена с шише - така че за почти 4-те ни години кърмене никога не съм знаела колко е яла или колко мляко произвеждам Mr. Green Ама ей на, отгледа се диването Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Знаеш, как да не знаеш Simple Smile Достатъчно - това е отговора.

Виж целия пост
# 7
Ееей, събрахме се!  Hug
Да се притесняваш, изобщо не е задължително. Нали е здраво детенцето? Браво на майка му тогава!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Ми то и аз не знам. Никога не съм се цедяла и никога не съм давала кърма от шише. Имах огромни притеснения първия месец, едва издържах да не купя кантар. Но вече не се втренчвам толкова в грамажи разни, виждам, че детето се развива добре и това ми стига.  Simple Smile
На мен тепърва ми предстоят притесненията съпътстващи захранването, но като му дойде времето ще му мисля.
Виж целия пост
# 9
За кърменето е ясно... Ти може би се притесняваш, че не знаеш и колко твърда храна изяжда на ден. Това е нещо, за което лично аз също никога не съм си давала много зор да го разбера. В края на краищата, храня си детето от чиния, а не от разграфено на грамове и милилитри бурканче. Ако гледах прасе или мисирка, вероятно щях да се старая да изяжда всичко, което му давам. Сега само отговарям на неговите нужди - покаже ли, че е гладен, давам да яде, докато се нахрани.
Виж целия пост
# 10
И аз не знам. Колкото-толкова, щом расте и се развива не мисля, че трябва да се притесняваш излишно Peace
Виж целия пост
# 11
И аз съм от незнащеите! Laughing Laughing Правя кашите, попарата, смесвам пюренца в контейрените на Авент и гледам да е поне около 100-120 мл, пък тя яде всеки път различно!
Единствено знам като си изяде цялото месно пюре, или също и АМ (изцедена кърма, когато имах) Wink
Виж целия пост
# 12
Katrin_77 ,а ти знаеш ли колко точно грама ядеш на всяко ядене?220 ,340 или 410? Wink Не се безпокой ,вървите по правилния път ,ако сте гладни ,ще се разбере! Peace Моят Шошо яде малко (в сравнение с другите деца)  ,но хич не изглежда така. Party
Виж целия пост
# 13
Ееей, събрахме се!  Hug
Да се притесняваш, изобщо не е задължително. Нали е здраво детенцето? Браво на майка му тогава!   bouquet
      bouquet
Виж целия пост
# 14
Хайде да се присъединя към незнаещите и не искащите да знаят Simple Smile Щом детето ми е здраво и жизнено, какво значение има колко яде. Пък и важно е качеството, не толкова количеството на храната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия