Какви подправки на зелеви сърми?

  • 23 003
  • 27
Това ми е въпроса:
Какви подправки слагате в каймата за сърми с кисело зеле?
Аз последния път май сложих само черен пипер и малко ориз.
Виж целия пост
# 1
Каймата овкусявам с малко сол, черен или бял пипер и кимион. На ориза слагам същите подправки плюс ситно нарязан праз, червен пипер, чубрица и джоджен. Не спестявам и мазнината, приготвени с повечко олио, сармите стават по-вкусни. Със солта обаче внимавам, киселото зеле е солено и в плънката сол обикновено не слагам.
Виж целия пост
# 2
Сол, черен пипер, кимион, ситно нарязан праз. В плунката само това. Като ги наредя отгоре поръсвам обилно с още черен пипер, чубрица. Повечко мазнинка.  Peace
Виж целия пост
# 3
Праз, черен и червен пипер /повечко червен пипер/, чубрица и сол, ако е необходимо. Джоджен в зелеви сарми не харесвам Confused
Виж целия пост
# 4
Харесва ме ги с червен пипер  ,чер пипер и повечко чубрица - нашенски подправки .
Баба така ги правеше , майка , че и аз , не съм пробвала с други .
Кимиона ми е силен и според  мен си е типичен за кебапчетата , не за сърми или пълнени чушки .
Зеленчуците са ми - лук , мнооого лук и морков на ситничко - задушавам , ориза да се оцъкли , червения пипер да цвърне - това в микровълновата . Като изстине омесвам с каймата и подправките . Преброила съм си листата и правя топки колкото са те . Завивам всяка топка с листо и редя в тенджерка , затискам със специално донесено от реката обло камъче - изварено многократно . Посолявам водата , в която ще врят и ги слатам на огъня . Преди време имах печка на дърва и ги оставях цял ден да си къкрят - божествено се топят в устата . Правя заливка от кисело мляко , жълтъци и брашно .
Виж целия пост
# 5
Джоджен, чубрица, чер. пипер, червен пипер.
Виж целия пост
# 6

   
Джоджен, чубрица, чер. пипер, червен пипер-повечко Simple Smile
сол не слагам,според мен е достатъчно да се осоли ястието от зелевите листа Peace
Виж целия пост
# 7
Баба прави най-вкусните сърмички и съм взаимствала от нея подправките -слагам черен пипер, малко червен пипер, джоджен и много ситно накълцан праз лук.
Виж целия пост
# 8
Червен и черен пипер, джоджен, чубрица, малко сол
Виж целия пост
# 9
Освен изброените-черен пипер,чубрица и червен пипер,аз слагам и семена от копър.Божествено става!
Виж целия пост
# 10
Станаха страхотни  сърмичките. Много е важно и каймата да е хубава (аз сама си смлях само свинско месо).
Виж целия пост
# 11
черен пипер, кимион, чубрица, червен пипер
слагам само ориз, понякога и много наситно нарязана сланина без кожа, придава страхотен вкус  Peace
Виж целия пост
# 12
Запържвам каймата с праз, сол, черен пипер, червен пипер. Слагам ориза. Това е. Никакви други подправки
Ако сърмите са постни слагам и джоджен.
Виж целия пост
# 13
задължително ронена чубрица+черен пипер+мъничко ким
Виж целия пост
# 14

   
Джоджен, чубрица, чер. пипер, червен пипер-повечко Simple Smile
сол не слагам,според мен е достатъчно да се осоли ястието от зелевите листа Peace

по същия начин Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия