Спешно!Току що се изгори..

  • 6 081
  • 17
Синът ми преди малко се подпря на камината и си изгори пръстите на ръката.Намазах ги с Дефламол,но в момента много го боли.Дайте съвет с какво мога да го намажа.
Виж целия пост
# 1
Ей сега видях ,че Дефламола е с изтекъл срок на годност.
Виж целия пост
# 2
Мехури има ли? Крем бепантен върши чудеса ако е малко изгарянето. Дефламола е слаб и не пази от инфекция.
Ако живеете в София идете до Пирогов, ако сте на друго място в спешното да го намажат. За болката обезболяващо по предписание от лекар.

Това е ако изгарянето е голямо, ако  е малко ще му мине бързо.
Да се оправя.

ПС. Нищо му няма на Дефламола, не се шашкай.
Виж целия пост
# 3
робвай с компрес от настърган картоф
Виж целия пост
# 4
Бих отишла веднага в спешното,за да го намажат с мехлемче.
Виж целия пост
# 5
Ако е много изгорено бягайте до спеШното. Ако не е чак толкова Щте те посьветвам да го намажеШ с грес,може да ти звучи смеШно,но вьрШи чудеса,от опит го казвам. Болката спира почти веднага и след това не става на мехур.
Виж целия пост
# 6
дефламола е добър вариант, до 10-на минути облекчава. Само да няма мехур голям. Знам, че се слага стерилна марля, ако е по-сериозно, за да се предпази от инфекция.
Виж целия пост
# 7
Четирите пръста без палеца е изгорил,но ми се струва ,че не е толкова дълбоко.На двата вече почнаха да стават мехури,другите са само зачервени засега.Ще пробвам с настъргания картоф.Грес не се сещам да има тука.
Много го боли и само мрънка,какво обезболяващо да му дам според вас,поне да може да спи спокойно.Утре ще отидем да го види доктор.
Виж целия пост
# 8
Един приятел може да ни купи мехлемче от аптеката и да ни го докара,кажете какъв да поръчам.
Благодаря!
Виж целия пост
# 9
Пантенол-спрей. Не е зле да имаш винаги вкъщи - все ще потрябва.
За друг път да знаеш, при такова по-леко битово изгаряне, когато нямаш друго подръка, веднага да намажеш изгореното със зехтин или олио и да посипеш със сода за хляб. Да стои така 10-20 минути. Успокоява болката и не позволява надигането на мехур.
Виж целия пост
# 10
Извинявай, пак аз...
Защо не заведеш детето на лекар?
Ние не сме доктори да те съветваме по нета. Щом като има мехури, значи изгореното е предразположено към инфекция, а за да се предотварти тя, се ходи в спешен кабинет, където третират раната с мехлеми в стерилна обстановка и превързват раните. И ти казват какво да пие детето за обезболяване.
Виж целия пост
# 11
Първоначално слагаш много дебел слой дефламол и да стои така. Колкото се може повече. До утре мажеш дебело и ако се наложи покриваш с марля.
От утре пръскаш Пантенол и след това пак марля.

Но ако е много най-добре на лекар
Ако си от София в Пирогов е най-добре да отидете. вълшебен им е кремът за изгаряния.
Виж целия пост
# 12
Здравей! Надявам се че вече му е поотминало на момчето ти, но дано не ти се налага за друг път - много помага изгореното да се напръска с дезодорант - дърпа огъня много бързо - пръска се няколко пъти и после дори да се вдгне мехур, не боли толкова, само като се задере изгореното.
Бързо да ви минава и дано повече не пипа там
Виж целия пост
# 13
Преди време дъщеря ми хвана светещата крушка на лампата и си залепи всички пръсти намазах 1 марля обилно с дефламол превързах и я оставих да преспи така на другия ден раната беше спокоина.Мисля че това ще помогне и на вас.А дефламола ако е стар  не действа
Виж целия пост
# 14
робвай с компрес от настърган картоф
Върши страхотна работа,но го дръж цяла вечер и утре ,ако можеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия