къпане при варицела?

  • 11 863
  • 8
Момичета, дъщеря ми е с шарка шести ден и вече не мога да я гледам такава рошава и не изкъпана.ще направя ли грешка ако я изкъпя и как точно да стане това къпане ,само под душа или във ваната,сапун да използвам ли ?Моля посъветвайте ме !
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279174.15 тази тема ще ти е полезна Peace
Доколкото зная след 5-я ден, когато обривът е "завехнал" няма проблем да се мокри.
Виж целия пост
# 2
Естествено че може да къпеш детето, само във вода, или ако можеш да намериш отнякъде трици.
Не трябва да се търка при попиване с кърпа и не трябва да се  сапунисва.

Виж целия пост
# 3
Естествено че може да къпеш детето, само във вода, или ако можеш да намериш отнякъде трици.
Не трябва да се търка при попиване с кърпа и не трябва да се  сапунисва.

Подкрепям Biskara Peace
Ваните доста облекчаваха сърбежа. Оставях я за няколко минути във водата, после леко попивах с мека хавлийка без да търкам. И така няколко пъти на ден.
Виж целия пост
# 4
Миналата година се украсихме с варицела. От първия ден съм къпала малката - само с вода, тя искаше да живее под душа, понеже това я облекчаваше. Важно е да се спазва много висока степен на хигиена, за да не се инфектират раничките от пъпките и затова къпането е полезно. А това с некъпането - то е от педиатърската школа от 50-те години на миналия век!
Виж целия пост
# 5
Къпи детето без проблем, не го мъчи. Но никакви сапуни, шампоани и подобни.
Ако имаш вана или корито, направи вана с овесени трици. Ако нямаш, само на течаща вода под душа.
Както и другите са споменали, не търкай кожата след банята, а само леко попивай. Peace
Виж целия пост
# 6
И аз къпах децата, едното не съвсем в началото, но другото имаше ужасно много пъпки и го сърбеше адски, за това го облекчавах с водата.
Виж целия пост
# 7
даже бих препоръчал по често къпане... дори само киснене в ваничка със малко сода... може да ползвате от безсапунните детергенти... примерно на мустела.
Виж целия пост
# 8
Моята дъщеря, когато хвана варицела я къпех всеки ден задължително. Само с вода, без сапун или други измиващи препарати, за да не търкам кожата и пъпките да се спукат и да се разнесат още повече. Кожата при варицела трябва да се поддържа изклщчително чиста и суха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия