Детегледачка на собственото си дете между 2 и 3 години

  • 1 243
  • 3
Не знам дали е обсъждана подобна тема, тъй като за първи път попрегледах темите тук и не ми се рови повече....

Има ли вратичка в закона, която да ти позволява да гледаш собственото си дете между 2 и 3 години? Защо разни непознати жени или баби да имат правото да го правят срещу заплащане, а собствената му майка да не може. Дъщеря ми навършва 2 годинки април 2009, на градина ще я пратя чак октомри 2010, когато ще е на 3 години и половина и именно от 3 до 3 1/2 г. ще ми трябват 6-те месеца неплатен отпуск, който ми се полага по закон. Готова съм да се регистрирам и като детегледачка, ако въобще някой ми позволи Simple Smile))
Наистина много ме е яд на тази несправедливост, не че е единствената, но за едно дете най-доброто е неговата майка да си го гледа до 3 годинки, стига да иска, разбира се, но според закона е по-добре да е неговата баба, дядо, непозната жена и т.н.

Ако на темата не й е тук мястото, моля за извинение....
Виж целия пост
# 1
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336978.0     Тук ще намериш отговор на въпроса ти
Виж целия пост
# 2
Не, няма как да стане Simple Smile
Можеш да гледаш детето на някой друг, но не може да си си едновременно и работодател и детегледачка Simple Smile
Целта на програмата е подпомагането на майките да се върнат на работа.. А не да си стоят вкъщи по-дълго ..
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите и аз така го разбрах, от прочетените теми тук, но все се надявах, че може да има някоя, пропусната от мен вратичка............
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия