Задължителните 10лв. в детските градини

  • 852
  • 10
Мили мами, обръщам се към Вас с въпрос, относно посещението в детската градина и задължителните пари,които плащаме дори детето да не е било цял месец на градина.При пускане на молба за временно спиране за около1-2м. задължена ли съм да плащам въпросните 10лв.
Виж целия пост
# 1
 Да плаща се. В София са 20 лева. Не зная ти откъде си.
Виж целия пост
# 2
Да плаща се. В София са 20 лева. Не зная ти откъде си.

Това е един вид абонамент за градината.
Има правилници, които обикновено се четат на родителските срещи.
Ако не сте присъствали на такава, може да прочетете правилника за вътрешен ред при директорката.
Виж целия пост
# 3
Благодаря! Не съм чела правилника,защото детето ми беше болно и не бях известена за родителската среща. Благодаря!
Виж целия пост
# 4
Обаче сега се сетих, че тази половин такса /поне тук в София/ се плаща само, ако детето отсъства по домашни причини, ако е болно не я дължи.
Провери как стой въпроса във вашата градина.
Виж целия пост
# 5
Очевидно наистина това са правилници, които всяка градина си приема сама за себе си.
Защото в Пловдив например, в повечето градини, за които съм се интересувала, няма подобна такса. Племенникът ми е в градина в София, питах - там също няма такова нещо.
Виж целия пост
# 6
Да плаща се. В София са 20 лева. Не зная ти откъде си.

Това е един вид абонамент за градината.
Peace Ние плащаме 11лв.
Виж целия пост
# 7
Досега не съм плащала такива такси  newsm78 Ники лятото три месеца не ходи на градина и нищо не съм плащала за този период
Виж целия пост
# 8
Не се е случвало цял един месец да отсъства,но мисля,че при нас няма такова задълж.плащане.Виждала съм списъка с таксите на децата от групата-има някои да плащат 2 или 4 лв.,явно са били 1 или 2 дни само на градина.Оттам си правя извода,че при нас няма такова нещо.
Виж целия пост
# 9
В нашата градина (в Казанлък се намира) никога не са ми искали такава такса. Веднъж детето ми иаше само 2 присъствени дни и платих около 3 лв. такса, само за тези дни в които е ходил.
Виж целия пост
# 10
Ако детето е отсъствало по домашни причини(с молба) се плаща половин такса.
Ако е отсъствало по болест,не се дължи такса,след представяне на мед.документ,
удостоверяващ заболяването.При нас е така.А лятото,когато са сборни групи никой
не ни търси за такси,защото тогава самите те ни молят детето да не посещава градината,
ако имаме възможност да не се гледаме вкъщи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия