Детски зъболекар в САЩ и останалите страни

  • 1 716
  • 5
Моя син е на 3 и вече е с 4-5 кариеса. Тук (САЩ) го заведох на педиатър зъболекар и ми казаха че процедурата да му оправят зъбките е да го дрогират с Бензодеазепам (Версед) за да не помни нищо и после ги слагат в кабинета в усмирителна риза за да не мърда и не се допуска родител докато му оправят зъбите. За мен това звучи кошмарно, да не говорим че се чудя що няма да разрешават родител в кабинета (от какво ги е страх?)

Разпитах много педиатри зъболекари и казаха че така навсякаде тук оправят зъбите или другия вариант е пълна упойка в операционна зала и наведнъж оправят всички зъбки.

Дайте ми идея ако имате опит или знаете повече по въпроса моля .......
Не искам да ми го надрусват с Версед 4-5 пъти нито пълна упойка, а като си знам сина няма доброволно да седи и да си отваря устата .....

Другото което ми казаха че трябва да му вадят нервите и да му слагат детска коронка на 1 преден и 3 задни зъби. Задните коронки били метални .........
Виж целия пост
# 1
Виж и линк към сайта на американските педиатри, който обяснява друга опция (вид газ--педиатри зъболекари тука го използват):

http://www.aapd.org/publications/brochures/nitrous.asp


Бих "пазарувала" много агресивно и за други мнения. Ако няма много избор на детски дентисти където живеете, бих говорила и с family dentist (те също имат трейнинг). Колко е наложителен тоя рут канал и коронка?   Успех!!
Виж целия пост
# 2
Моят съвет също е да си потърсите друг зъболекар. Такива "зъболекари" като тези, които описваш има, но слава Богу не са единствените. Не искам да ти описвам дори какъв кошмар и каква травма изживя едно приятелско дете, което е на 4 и беше подложено на целия този ужас, който описваш, за родителите дори не искам да споменавам.
Ние ходихме само веднъж при въпросния "детски" зъболекар и аз казах че повече кракът ми няма да стъпи там.
Ние заведохме малкият, който имаше един кариес ( на 5 години е) на предните зъби при нашият личен зъболекар, в следствие на което не-детския зъболекар така го омагьоса, детето стоя без да мръдне дори му беше интересно, сложиха му местна упойка ( не му казаха че е упойка, а че му слагат приспивна водичка на зъбите) и мина без абсолютно никакви травми и драми само дето аз се изпотих 100 пъти докато седях с него вътре от притеснение, а то накрая се оказа, че нямало за какво.
Бях си в кабинета, държах го за ръка и му говорехме и двамата с доктора. Първо минах аз на преглед, за да види какво ще ми правят, после беше той.
Не си подлагай детето на такива ужасии, заинтересувай се и потърси друг вариант! Peace
Такива "детски" зъболекари всъщност въобще не желаят да се занимават с деца! Не те съветвам въобще да ходиш!Да не говорим, че в никакъв случай кракът ми няма да стъпи при лекар, който не разрешава да присъствам при прегледа на малолетното си дете.  Tired
Виж целия пост
# 3
В Израел също я има тази опция, когато има много болни зъби и двете страни искат с едно посещение да оправят всичко. Но далеч не е масова практика. По- скоро личен избор.
На дъщеря ми преди две години и направиха първата пломба. Заведох я в кабинета, тя много се страхуваше и не спираше да тича. Зъболекарите я придумаха с блага дума и малко подаръче да седне за преглед. После намазаха мястото с обезболяващ мехлем и когато изтръпна сложиха  местна упойка. Докато и човъркаха по зъба тя не спираше да се смее. Това лято, когато я заболя друго зъбче с радост отиде и дори не ме искаше в кабинета, чаках я в чакалнята. Излезе пак с подарък и усмивка, чак брат и също много искаше да му правят пломба, че да получи подарк, но не го огря. Просто защото няма нужда  Mr. Green.
Така че търси, ето Тандори казва, че и при вас има такива зъболекари  Peace.
Виж целия пост
# 4
maneto и аз сьм на мнение да пробваш при не детски заболекар. Поразпитай за добьр зьболекар. Аз си водя детето при моя зьболекар, той  е много внимателен и сьщо има три малки деца, така че му се доверявам какво прави.
Преди известно време имаше подобна тема, ставаше вьпрос за Канада и жената тьрсеше зьболекар за детето си, което сьщо имаше кариеси. За сьжеление не си спомням ника, но ако се разровиш назад, може и да я откриеш. 
Виж целия пост
# 5
Лелеее,Мането,изтръпнах докато те 4етях. Sick #Crazy
Моята дъЩеря беШе на 5 години,когато забелязахме мааалка дуп4ица на предните два горни зъба. РеШихме да я заведем на зъболекар за контролен преглед и педиатърката ми препоръ4а един детски . Отидохме и от прегледа се установи,4е детето има цели 6 кариеса в устата и два от зъбите по всяка вероятност за умъртвяване на нерви. ooooh! Щях да припадна.
Попитах как се процедира, дали се слага упойка и тн. Обясниха ми,4е преди всяка процедура на детето се слага маска и му се пуска малко райски газ мисля,4е се казва на български,колкото да го заШемети леко,но детето въпреки това е в съзнание.Упойка не се слага и така се работи,като процедурите се правят не много близки една до друга. Направи ми и превентив за цената, от който меко казано ми хвръкна Шапката : 1500 евро. РеШих все пак да ида и при друг зъболекар и да 4уя оЩе едно мнение. Препоръ4аха ми един ,който работи и с деца и с възрастни. Посетихме и него. ИмаШе страхотен подход към детето. Каза ,4е той не поставя никакви упойки и седативи. Прегледа я много внимателно и потвърди казаното от предиШната зъболекарка ,но без възможността за умъртвяване на нервите. Вдъхна ми доверие и реШих да пробваме с него. Детето съЩо много му симпатизираШе.Тръгна си оттам с подарък и с желание се върнахме за първата пломби4ка. Аз бях на прага на инфаркт,заЩото знам какво е да ти правят пломба без упойка.У4удваЩо оба4е детето не реагира. Зъболекарят работеШе адски внимателно,по4ти през две минути спираШе,говореШе и и я разсейваШе. И така и направи пломбата. После я питах дали я е боляло а тя най-спокойно ми каза " НЕ". И така лека полека успяхме да оправим пове4ето кариес4ета като само един от пътите тя леки4ко изохка,той веднага спря ,разсея я и продължи съвсем внимателно. Камък ми падна от сърцето като свърШи вси4ко. За дуп4ицата на предните зъби ни посъветва да не я пипаме,понеже тя е в процес на смяна на зъбите,само каза да я водим периоди4но на преглед и това е.
Опитай да посетиШ и нормален зъболекар и да 4уеШ и неговото мнение. Аз на такова неЩо като това,което си описала не бих подложила детето си оба4е. Stop
Успех  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия