Въпрос за почерпката след раждането

  • 5 533
  • 54
Въпроса ми е до вече раждалите момичета!Съвсем скоро живот и здраве ми предстои раждане,говорили сме с доктора за планово секцио.Кога се носи почерпката в болницата и какво занесохте вие?Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Първо ти пожелавам леко раждане и здраво бебе, а почерпката е жест на благодарност и не бива да се тревожиш какво ще занесете Wink И все пак един съвет - доктори бонбони не пият  Laughing
Виж целия пост
# 2
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.
Виж целия пост
# 3
В интерес на истината на докторите им е писнало от бонбони и алкохол.Аз лично дадох на акушерката(защото само тя присъства на раждането)  баклава(тя си я поиска),бонбони кола и някакъв ликьор.Ако измислиш нещо по-оригинално ще е добре.Общо взето се носят стандартните неща.
Виж целия пост
# 4
Бонбони, някакви сладки и натурален сок. Май имаше и кафе. Алкохол забраних да се купува изрично. Черпих в деня на изписването.
Виж целия пост
# 5
Аз пък занесох почерпката след няколко дена, когато ми сваляха шевовете. Изненадах ги приятно
Виж целия пост
# 6
В деня на изписването ни занесох бутилка уиски,Кока-Кола и шок. бонбони.И букет цветя за докторката,която ме оперира.
Виж целия пост
# 7
В деня на изписването майка беше направила 4 торбички. Във всяка беше сложила по кутия бонбони, бутилка вино, бутилка кола и кутия натурален сок. Съответно торбичките бяха за акушерките, лекарите, неонатолозите и моята лекарка. Като отделно за нея бях купила огромен букет и подаръци.
Родих с  планово секцио и пари не съм давала, а и не са ми искали.
Виж целия пост
# 8
Майка ми донесе цветя,шоколадови бонбони и кафе.Като се има предвид,че в болницата се отнесоха с мен като с животно даже и това им беше много!Но го направихме заради "традицията",че все нещо трябва да се даде и го дадохме на сестрата,която ми даде бебето,даже не съм я виждала никога.Ако бяха по-мили щеше да има на всички по нещо,но сами си изпросиха"нищото".
Не се притеснявай за такива неща,леко раждане и приятен и спокоен престой в болницата!После сама ще си прецениш на кой с какво да се отблагодариш. Wink
Виж целия пост
# 9
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.
И аз бях така и двата пъти.Успешно раждане Hug
Виж целия пост
# 10
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.

Абсолютно същото,само че за екипа вместо водка-кола  Laughing На доктора-уговорените парички  Crossing Arms
Виж целия пост
# 11
Каквото и да занесеш ще е жест на внимание, всяка родилка носи, може и да им е писнало на хората, но пък жеста си е жест, особено ако си останала доволна от екипа. Аз даже не разбрах какво са донесли като дойдоха да ме вземат, но им стана много драго на хората, макар че раждах в частна клиника и всичко си плащах. А и цветя за акушерката донесоха Grinning много се беше зарадвала.
Виж целия пост
# 12
В деня на изписването близките ми донесоха торта и безалкохолни.А когато
отидох да ми свали конците подарих на доктора много красива икона и кутия бонбони.Той
наистина се зарадва.Просто тва с уискито ми е малко изтъркано вече
Виж целия пост
# 13
    В деня на изписването на акушерките торта, а на лекарката - пари в плик ( по мое желание, тя и дума не е обелила). След един месец като бях на контролен преглед и занесох шише домашна ракия (троянска сливова) - май на нея по се зарадва.  Crazy
Виж целия пост
# 14
торта и безалкохолни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия