Момичета помагайте

  • 1 542
  • 15
Здравейте момичета.Моля ви за съвет, защото съвсем се обърках.
Правим опити за бебо вече седем месеца без резултат.Преди три месеца започнах прегледи в Стара Загора при д-р Кърпачева.Откри раничка на шийката на матката, след цитонамазка 2 група.Ляв яйчник нормални размери, десен дребно кистозен.Правена е спермограма на мъжа ми пак в Стара Загора - отлична.Миркобиология няма проблеми, хламидия отрицателна.След лечение с флажил този месец раничката я нямаше.Два месеца меря БТ, която общо взето показва липса на овулация.Този месец на 17 ден се виждаше фоликул 12 мм.Озадачи ме факта, че веднага ми изписа клостил бегит за стимулация, а нямам правени хормонални изследвания и ЦС.Решението ми е да не пия клостил, но оттук накъде....
Другото което ме притеснява е че имам почти непрекъсанта болка вляво, където яйчника е с нормални размери и няма проблеми.На въпроса ми каква може да е причината тя само се усмихна и ме пита при секс боли ли те, отвърнах не, а тя тогава няма проблем.Но болката я има почти непрекъснато.
Е това е.Малко дълго стана, но имам нужда от вашата помощ и съвети.
Да допълня, че имам дъщеря на осем години и нов татко.
Виж целия пост
# 1
sunshajn
Аз също през голяма част от месеца имам болка в яйчниците, но иначе нямам проблем с тях.Док каза че не вижда причина за това и ми каза да не се притеснявам.
Направи хормонални изследвания за да видиш на какво се дължи липсата на овулация.При мен проблема е високото ниво на Пролактин.
Виж целия пост
# 2
Моят съвет е да отидеш на 3-ти ден и да пуснеш половите и щитовидните хормони. Ако и там всичко е в норма изчакайте да мине 1 година от началото на опитите ви. Ако няма бебе - насочете се към клиника по стерилитет.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за бързите отговори.Да и аз мисля да си пусна за изследване хормони.А след установяване на причината и лечението и примерно висок пролактин нормализира ли се овулацията?
Странно ми е също - при липсва на овулация има ли болезненост на гърдите, защото при мен всеки месец се случва след 15-16 ден.Имам си всички ПМ симптоми, болки в кръста и яйчниците, напрежение и болки в гърдите и недоумявам.При липса на овулация има ли ПМС?
Виж целия пост
# 4
Ти откъде си толкова сигурна, че нямаш овулация?
То много зависи и кой те гледа на ехограф. При мен се е случвало за 1 ден да ме гледат двама - според единия съм нямала овулация, а според другия съм имала, защото се вижда течност и т.н. При това специалисти от Майчин Дом - София. В крайна сметка съм имала.
Така че, не бъди толкова сигурна в тези диагнози, особено на д-р, който не е специалист по стерилитет.
Виж целия пост
# 5
Ами не съм сигурна никак, че нямам овулация.Съдя поне за този месец по БТ, която не се вдигна повече от 36.7, а днес ми е 24 ден.Но пък си имам всички предменструални симптоми.Общо взето никой към момента не ми е обяснил нищо.Отивам преглеждат ме, пишат ми рецепта и до другия път.
Ако нямам овулация има ли ПМС?Менстриацията ми болезнена ли е или не?
Виж целия пост
# 6
Въпреки , че нямам овулация,менструацията ми е изключително болезнена и 5 6 дни преди нея гърдите и корема ми се издуват много.
Виж целия пост
# 7
А при теб как се установи липса на овулация?И какви изследвания и въобще какви мерки си предприела за възстановяване на овулацията?
Виж целия пост
# 8
При мен липсата се дължеше на високите стойности на Пролактина.Повече от 5 пъти над нормата.Също така имах и секрет от гърдите.Пиех 6 месеца Бромокриптин но той не ми помогна и минах на Достинекс.За сега стойностите ми се нормализираха.
Преди това ми се бяха получили кисти който в последствие се спукаха.
Виж целия пост
# 9
Аха разбирам.А сега възстанови ли се овулацията ти и какви са шансовете за забременяване след такова лечение?
Съжалявам, може би въпросите са вече обсъжадно, но не мога да намеря информация
Виж целия пост
# 10
Напоследък не съм си следила овулацията  Embarassed
При мен незабременяването се дължи на мъжки фактор и трябва първо да се лекува съпругът ми и след това ще видим
Виж целия пост
# 11
Мила, sunshajn, искам да те попитам къде и при кого направихте отличната спермограма? Имай предвид, че за да си сигурна в това заключение ти е нужен специалист-ембриолог , а не лаборант. Най-напред установете, че със спермограмата наистина няма проблеми.  Naughty
Имай предвид,че има жени , които имат овулация, но температурната им графика не е като при останалите. Така, че мери си температурата, но използвай и уринарни тестове за овулация, за да си по-наясно с нещата.  Wink
Мисля, че трябва да направиш една или няколко фоликулометрии - поредица от ехографски прегледи в определени дни на цикъла с паралелно изследване на половите хормони. Това е най-сигурният начин, за да установите има ли или няма овулация.
Не става ясно на колко години си, но мисля, че си около 30.  Не допускай да те успокояват неспециалисти с това, че си млада, да се успокоиш и ще стане, вече си имала дете и т.н, защото времето си върви. По-добре бъди активната страна, направете си нужните изследвания и споделяй всичко със съпруга си.
Относно болката в яйчниците - не мисля, че каквато и да е болка може да е нормална. Ако е нещо като лека тежест или чувствителност бих се съгласила, че може да е нормално, особено около овулацията.
Не пий клостилбегит без да си направила цветна снимка предварително! Ако тръбите са запушени, то приемът му е безсмислен.
Желая ти успех и пиши!   Hug
Виж целия пост
# 12
"Клостилбегит" е доста опасно лекарство. Преди доста години ми го изписаха и когато прочетох листовката разбрах, че не трябва да се взема повече от три пъти, но когато казах на лекаря, той ми каза, че може да го вземам колкото пъти искам. Въпреки титлите на този лекар, мисля, че изобщо не постъпи професионално с моето семейство, затова sunshajn те съветвам да се обърнеш към специализирана клиника. Не губи ценно време и се изследвай обстойно!
Виж целия пост
# 13
Спермограмата е правена в Стара Загора при д-р Кънев.Да, аз съм на 31 и за миг не съм престанала да търся отговори.Жалкото е, че отговорите не идват от лекарите, които все пак имат пряк контакт с нас, а ние по форумите правим догадки и даваме съвети.
Проблема е ,че до момента не съм попаднала на лекар, който да приеме сериозно моите проблеми.
При последното ми посещение в кабинета на лекарката и занесох графиките на БТ от зачатие и тя щом ги погледна заключи, че овулация няма, защото няма стойности над 37.00, което говорело за хубава овулация.Веднага ми изписа клостила и каза ако няма бебе другия месец ще има следващия.Лошото е, че трябва да пътувам 100 км до там и не ми е възможно да правя там фоликуметрията, а и мисля че повече няма и да отида.
Виж целия пост
# 14
sunshajn ,тази спермограма която сте правили при Д-Р кЪНЕВ я зарежи.Този пък как може да продължава да прави неща които не разбира Close.Ако имаш репродуктивен проблем отиди в Пловдив ,който ти е най близко.Или София.Не си губи времето и парите в Стара Загора.
И не пий Клостилбегит в никакъв случай. Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия