Пият ли вода кърмените бебета? Пият ли от шише?

  • 1 723
  • 27
Привет! Моето бебе е изключително само на кърма, опитвам да дам водичка от шише, но не иска да види, плюе я.
Наскоро установих, че кърмата ми намалява, може би заради цикъла, и искам да дохранвам с АМ, но тя шише не ще да помирише. Давам с лъжичка, но то е бавно, тя се изнервя и става олелия, търси си ми гърдата , тя не пуска и става страшно. Какво да правя, вече сме на 4 месеца?
Виж целия пост
# 1
Пробвай с различни биберони.Относно водата не е задължително да пие.Щом не иска не го карай.Успех!
Виж целия пост
# 2
Някои кърмени бебета пият вода, други не.

Наскоро установих, че кърмата ми намалява, може би заради цикъла, и искам да дохранвам с АМ, но тя шише не ще да помирише.

А как установи това?


Конкретно ще ти кажа за моето дете.
Беше на 5 месеца, когато пропи вода и то с лъжица.
Така и не се научи да пие нито вода, нито някаква друга течност от шише.
Минахме направо на чаша с твърд накрайник на 7 месечна възраст.
Виж целия пост
# 3
Започна да пие вода като стана на 10 месеца от шише с твърд накрайник .
Не е задължително твоето да пие , но за не искането на  биберона не съм сигурна че мога да ти помогна за жалост  Rolling Eyes
Пиши за проблема с намаляването на кърмата си в кърмаческия , може би момичетата там ще ти помогнат.   Hug
Успешно и дълго кърмене !
Виж целия пост
# 4
След като е на изключително кърмене няма нужда да даваш вода. Детето си набавя всичко необходимо от кърмата Peace
А защо реши, че ти намалява? Това не става толкова лесно, но ако имаш стимул за дълго и успешно кърмене, може да се поразровиш в кърмаческия. Успех Peace
Виж целия пост
# 5
Някои кърмени бебета пият вода, други не.

Наскоро установих, че кърмата ми намалява, може би заради цикъла, и искам да дохранвам с АМ, но тя шише не ще да помирише.

А как установи това?


Конкретно ще ти кажа за моето дете.
Беше на 5 месеца, когато пропи вода и то с лъжица.
Така и не се научи да пие нито вода, нито някаква друга течност от шише.
Минахме направо на чаша с твърд накрайник на 7 месечна възраст.

Установих го по намаляване на изпражненията?! И по реването на глад. Като я дохраних с лъжица с АМ, се успокои и заспа. Но много бързо се уморява с лъжицата и реве.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че наистина в кърмаческия най - добре ще ти отговорят...
Ако кърмата ти е намаляла заради цикъла, значи след него ще се възстанови...
Успех...
Виж целия пост
# 7
Виктория също не се научи да пие нищо от шише  Confused Нито вода, нито кърма, нито нищо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Синът ми е пил само веднъж от биберон кърма, когато беше на месец. Вода започна дапие на 9-10 м. със сламка.
Виж целия пост
# 9
Моята дъщеря си пие от шише водя още от родилния дом и не съм имала проблеми,и ние бяхме само на кърма първите няколко месеца.Но давах и вода.
Виж целия пост
# 10
По принцип,докатое само на кърма няма нужда от вода!
Вода се предлага,когато се захрани детето,но като прием акърма е възможно да откаже и тогава.
Не знам по какво си разбрала,че ти намалява кърмата,но ако наистина е така- яж повече сурови ядки(без фъстъци),пий повече течности,лактогонно бг чайче,помага също и варено жито и водата,в което е варено,но в умерени количества,заради глутена,също так аи овесени ядки-пак умерени дози.

Виж целия пост
# 11
Ние сме на една година и не искаме да пиеме нищо ......освен с една дебела спринцовка, с която давам..... Confused
Само цицата си иска и пищи като изгорял..... #Crazy Не иска нито сламки, нито накрайници...нищо....Направо съм се дянала в чудо с тоз хубосник....
Виж целия пост
# 12
И при нас Елена до 5-тия месец беше на изключително кърмене, без вода.
Защо не опиташ да даваш и от двете гърди, така стимулацията ще е по-голяма Peace. А това относно цикъла е вярно и при мен беше така, щом ми дойдеше, кърмата намаляваше, но след това се регулираше. По време на цикъл давах на всяко кърмене и от двете гърди и й стигаше Peace

Успех  bouquet 
Виж целия пост
# 13
Щом не иска вода, не насилвай!
Това с шишетата ми е до болка познато - моя дори и кърмата плюеше, ако е от шише. Водата, чак след годинка я пропи, когато го отбих.
А как да увеличиш кърмата - и аз те съветвам да зададеш въпроса си в кърмаческия подфорум, ще получиш мн. навременна и ценна помощ. Само ще вметна, че най-големия стимул за производството на кърма си остава бебето и дохранването с АМ не помага на теб да стимулира образуването на кърма, бебето по-често на гърда, това е основното правило, и количеството ще се регулира спрямо нуждите му.
Не съм чувала до сега взаимовръзка м/у цикъл и количество образувана кърма - по-скоро на бебето може да не му харесва вкуса й по време на цикъл, да се дърпа, да изглежда нервно (кокретно при нас беше така) и това да те кара да мислиш, че нямаш достатъчно. Но все пак, това са само мои предположения, при вас детайлите може да стоят друго яче...
Пожелавам ти успех!
Виж целия пост
# 14
Дъщеря ми не пиеше, синът ми пиеше. Май е до дете.
Моето момиче също не прие никакъв вид биберон, затова не е пила нищо, освен кърма. От 4тия месец започнах да я захранвам и на 6 м. вече мина изцяло на пюрета и каши. До 10тия месец не е пила течности /нито вода, нито сок, нито АМ/, слагах АМ в пюретата и кашите, правех ги по-воднисти, за да поема и някаква течност все пак. На 10 месеца пропи от чаша с твърд накрайник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия