Може ли дете на 14 г. да пътува само с л.к. в ЕС?

  • 4 044
  • 23
Моля, ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели!
Но, не само с  - Не, не може!
Детето има л.к. ще пътува със самолет в ЕС. От прочетената нормативна база, стигам до заключението, че може. Но искам някой който е минал по този път да сподели.
Знам за декларацията!
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
когато пътувах в чужбина  и не бях пълнолетна освен паспорта  се изискваше и пълномощно заверено от нотариус,че родителите ми позволяват да напусна BG.Като това пълномощно се държеше от ръководителите на групата. Тогава беше така,сега не съм много сигурна как стоят нещата.
Виж целия пост
# 2
Не знам къде и какво си чела, но не, не може! Дете под 18 години може да напусне страната само с международен паспорт, независимо закъде и с какво пътува.
Виж целия пост
# 3
Kак'Сийка, както вече написах не ми е достатъчно - Не, не може! Кажете ми защо? и къде го пише или случай защо са отказали. А, аз съм го прочела от листовката на МВР пътуване в Европа актуална информация към 2008г., където пише: ВНИМАНИЕ: Ако страната напуска малолетно или непълнолетно лице, което не е
придружено от някой от родителите си, трябва да разполага освен с пас-
порт или лична карта
, и с нотариално заверена декларация
.
Така, че ако имаш някаква различна информация, моля сподели.  Praynig
 А, иначе не виждам каква е разликата възрастни да могат да пътуват с л.к., а деца притежаващи такава да не могат.
Виж целия пост
# 4
Стига де не е с "лоу кост" компания - може. Племенничката ми пътува години наред до Виена и обратно. На чекиране я поема "наземна стюардеса", която я придружава до вратата на самолета и я педава на екипажа. На слизане по обратен ред. Естествено трябва да има нотариално заверени децларации и от двамата родители.
Виж целия пост
# 5
А, каква разликата дали е с "лоу кост" или не? Ще пътува със Скай Юръп/а те май са нискотарифни/
Дъщеря ми ще пътува с баба си и дядо си/ако има въобще значение, защото декларацията е обща в смисъл, че може да пътува без нас/родителите/
Виж целия пост
# 6
А, каква разликата дали е с "лоу кост" или не? Ще пътува със Скай Юръп/а те май са нискотарифни/
Дъщеря ми ще пътува с баба си и дядо си/ако има въобще значение, защото декларацията е обща в смисъл, че може да пътува без нас/родителите/

Скай, не предлага екстрата "придружител", а бабата с дядото са такива  Grinning
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми през лятото пътува без нас и беше с международен паспорт,както и декларация от наша страна.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че трябва международен паспорт + Декларацията...  Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря! Но, вече се информирах от гранична полиция.  bowuu И е така, както би трябвало да бъде - т.е. само с л.к.
Това за придружителя не го разбрах???  Praynig   newsm78 моля, поясни
Виж целия пост
# 10
Благодаря! Но, вече се информирах от гранична полиция.  bowuu И е така, както би трябвало да бъде - т.е. само с л.к.
Това за придружителя не го разбрах???  Praynig   newsm78 моля, поясни
Ниско тарифните компании не предлагат услугата детето да пътува само придружавано от стюардеса.
Виж целия пост
# 11
Аз не знаех, че за малко дете може да се вади лична карта. Не виждам някаква причина да не се извади паспорт, вместо лична карта, а с него може детето да пътува и в страни извън ЕС. newsm78. Ние за нашата щерка извадихме паспорт.
Виж целия пост
# 12
Аз не знаех, че за малко дете може да се вади лична карта. Не виждам някаква причина да не се извади паспорт, вместо лична карта, а с него може детето да пътува и в страни извън ЕС. newsm78. Ние за нашата щерка извадихме паспорт.
Детето не е малко, а е на 14 години...  Peace
Виж целия пост
# 13
Аз не знаех, че за малко дете може да се вади лична карта. Не виждам някаква причина да не се извади паспорт, вместо лична карта, а с него може детето да пътува и в страни извън ЕС. newsm78. Ние за нашата щерка извадихме паспорт.
Детето не е малко, а е на 14 години...  Peace
Да бе, ама от колко години може да се вади л.к.? Peace
Виж целия пост
# 14
Аз не знаех, че за малко дете може да се вади лична карта. Не виждам някаква причина да не се извади паспорт, вместо лична карта, а с него може детето да пътува и в страни извън ЕС. newsm78. Ние за нашата щерка извадихме паспорт.
Детето не е малко, а е на 14 години...  Peace
Да бе, ама от колко години може да се вади л.к.? Peace
Доколкото знам от 14 години...  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия