Отказва да пие каквито и да е течности

  • 968
  • 1
Здравейте, д-р.Слънчева!
Имам следния проблем.Дъщеричката ми отказва да пие каквото и да било от шише от една седмица насам.Рязко намали и приема на твърда храна,като определено предпочита плодовите пюрета.
Допреди една седмица имаше 3 млечни хранения с кърма(но я приема от шише,понеже се цедя).И тъй като кърмата ми много намаля пробвах да и дам АМ.Това съвпадна с времето,когато отказа хранене от шише.
Сега единствената течност,която приема е около 140мл кърма рано сутрин(между 5 - 6 часа)-понеже е унесена и успявам да и вкарам биберона в устата.Иначе през деня това е мисия невъзможна,нито кърма иска,нито сок,нито вода.Нищо.Само като и допра биберона до устните започва едно дърпане,един рев.Ако успее все пак да го налапа,веднага го изплюва и изглежда направо отвратена.Пробвах да и дам чаша с мек накрайник,налапва я,но щом смукне малко вода(сок) веднага я изплюва.
Иначе се изхожда нормално,но пишка по-малко.Притеснявам се само да не се обезводни.
Има ли някакъв начин да я накарам да пие поне малко вода?
Възможно ли е това и поведение да е свързано с никнене на зъбче(няма нито едно засега)?
Мога ли да предприема нещо-все пак ми се струва малко количеството течност и мляко,които приема?
Виж целия пост
# 1
Това, че не пие вода не е проблем. Можете да захраните бебето с кашити, пюретата и ги давате с лъжичка вместо с биберон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия