Процедура при сгрешен болничен лист

  • 13 789
  • 25
Здравейте! Моля някой от по-запознатите с проблема да каже какво се прави,когато лекарят е издал грешен болничен лист.Нои ще ми го върнат аз да го занеса за поправка ли или по служебен път ще го пратят на лекаря за поправка?
Виж целия пост
# 1
Предполагам, че ще ти го върнат. Не съм експерт, но съм виждала, че връщат, когато има грешка.
Друг е въпросът каква е грешката и дали наистина се налага връщане.
Виж целия пост
# 2
Purvo se izvinqvam no vremenno sum bez kirilica  Embarassed
Sama trqbva da go zanese6 pri lekarq koito ti go e izdal i toi 6te go popravi.
Na men mi se slu4i s 3 bolni4ni lista  Laughing
Uspeh!
Виж целия пост
# 3
връщат ти го и го носиш за поправка
Виж целия пост
# 4
връщат ти го и го носиш за поправка
Така е Peace.На мен ми се случи с предната бременност да ми сгрешат имената(презимето и фамилията),и ходих да ми го поправят.
Виж целия пост
# 5
Както и другите мами са отговорили-ще ти го върнат и сама трябва да отидеш до лекаря да ти го поправи.
Аз също имах проблем но болничния и лично я свърших тази работа.  Peace
Виж целия пост
# 6
Върни го на лекаря,той ще го оправи.
Виж целия пост
# 7
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Виж целия пост
# 8
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Силно се съмнявам...
Когато аз занесох моя болничен (сгрешен, естествено #2gunfire), висях около два часа в НОИ да се редя на опашки и когато най - накрая ме съжалиха, че ще взема да родя там, дойде шефът на Лекарската комисия на НОИ...
Човекът беше много печен и каза, че ще опита да ми помогне, за да ми спести разкарването...
Влязохме при комисията, обясни им, че чакам два часа и ги помоли да не ме разкарват, а да направят те корекцията....
Да, обаче отговорът им беше, че те не са издали този болничен лист, че нямат право да го поправят (в което има логика де), а  самата система ще го отхвърли, ако го въведат така със сгрешената дата...
И в заключение - този, който е издал болничният трябва лично да нанесе поправката, да сложи печата си върху нея и чак тогава аз да се върна с болничния лист в НОИ...
Надявам се да съм ти била полезна...
По - добре си подготви нещата ти, защото ако те подведат ще трябва да се разхождаш като мен за тоя, дето клати гората...
Защото някои хора спят, докато си вършат работата...
Виж целия пост
# 9
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Дано да стане така!
Виж целия пост
# 10
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Дано да стане така!
Наистина няма да е лошо...
Да пишеш, ако все пак решиш да отидеш със сгрешеният болничен и да кажеш какво е станало...
Ние ще стискаме палци...
  Peace
Виж целия пост
# 11
Всъщност болничният лист не е стигал до мен.Информацията я получих по телефона като звъннах да попитам кога ще ми бъдат изплатени паричките и тогава направиха спавка и ми казаха,че болничният лист е при техните лекари и те по служебен път ще го върнат на лекаря издател на листа и ще го оправят.Ще пиша дали наистина така ще стане.
Виж целия пост
# 12
Всъщност болничният лист не е стигал до мен.Информацията я получих по телефона като звъннах да попитам кога ще ми бъдат изплатени паричките и тогава направиха спавка и ми казаха,че болничният лист е при техните лекари и те по служебен път ще го върнат на лекаря издател на листа и ще го оправят.Ще пиша дали наистина така ще стане.
Ааааа, това е друго....
Ако те са го приели по този начин, може би си е тяхно задължение да го върнат на лекаря да го поправи...

Както и да е - да пишеш...  Peace
Виж целия пост
# 13
връщат ти го и го носиш за поправка

При мен така става няколко пъти при това #Cussing out
Виж целия пост
# 14
Оф да ти кажа много е неприятно.
Моя вече два пъти ми го връщат там където работя,после ходя да си го взема за да го занеса на гинеколожката и от там отново го връщам там където работя и те го пращат нои
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия