Домашно прясно мляко

  • 3 322
  • 20
Търся от къде мога да купя Simple Smile (от София съм)
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Здрасти!
Можеш да си купиш от бабите по пазарите.Продават.
Само,че да знаеш че повечето шмекеруват(разреждат го млякото),а и хигиената е доста съмнителна.

Най-добре е от познат(което е доста трудно,ако няма кой да ти препоръча).....Аз така купувах преди 1-2 години,но после човека започна да хитрее,да го разрежда и си загуби клиентите...
Виж целия пост
# 2
Благодаря! Точно се надявах да препоръча някой.. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ако ти е близко Люлин 3 мога да ти кажа.
Виж целия пост
# 4
Кажи за кой район на София ставана въпрос?
Виж целия пост
# 5
Доста е съмнително продаването на такова мляко.

Няма контрол над качеството, нито над това дали животното не страда от някакви паразити като чернодробен метил примерно.
Хич не е безопасно да си купиш такова мляко, а и го разреждат бабите по пазарите.

Ако все пак решиш да купиш такова мляко, трябва много добре да мине през топлинна обработка, но имай предвид, че яйцата на някои паразити умират много над 100 градуса или точката на кипене.
Wink
Виж целия пост
# 6
Кажи в кой район си. Аз купувам от майката на кумата ми. Тя е зоотехник и има ферма. Така че млякото е проверено.
Виж целия пост
# 7
Става въпрос за района на Младост, Дървеница, Изток Simple Smile   (Благодаря на всички, които ми отговориха Simple Smile)
Виж целия пост
# 8
И аз съм в този район, ще следя  Peace
Виж целия пост
# 9
Не бих си купила такова мляко. Дори и от познат.
Трябва да е майка ми или баба ми, за да си взема. От друг не.

Виждала съм наши познати на село в какво доят, в какви шишета наливат, каква им е хигиената. Не бих рискувала.

Още повече ако е за малко дете.
Виж целия пост
# 10
Спирката след Плиска, мисля, че сега Изток се казва. Там всеки петък до обяд продават прясно мляко, може би вече десетина години. Колегите редовно купуват и не са се оплаквали. Ако се интересувате ще дам повече пояснения къде точно
Виж целия пост
# 11
Аз мразя домашно прясно мляко незнам защо
Виж целия пост
# 12
Не бих си купила такова мляко. Дори и от познат.
Трябва да е майка ми или баба ми, за да си взема. От друг не.

Виждала съм наши познати на село в какво доят, в какви шишета наливат, каква им е хигиената. Не бих рискувала.

Още повече ако е за малко дете.

Ами това си зависи от хората. Аз взимам от майката на кумата ми и съм на 300 процента сигурна в хигиената. Най-малкото, защото от същото мляко пият и детето на кумата и те самите. А и майка й е ветеринарен зоотехник.
Виж целия пост
# 13
Не бих си купила такова мляко. Дори и от познат.
Трябва да е майка ми или баба ми, за да си взема. От друг не.

И аз май не бих купила такова мляко...трябва да познавам човека и произхода на млякото ,за да съм сигурна в годността му.
Виж целия пост
# 14
Аз мразя домашно прясно мляко незнам защо
И аз, мирише ми на крава  Laughing

А на тези баби като им видя старите пластмасови шишета (използвани кой знае за какво), като си представя колко време е минало докато го пренесат и постоят по улиците ... въобще не стигам до мисълта за хигиената на доене, туберкулоза, мастит, лечения с антибиотици и т.н.  Stop
Наистина, ако не е от някой познат не си струва
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия