Децата,които псуват

  • 5 516
  • 58
Кой учи децата да псуват?Кой е редно да им прави забележка?как реагирате,когато вашето дете или дете на ваши близки псува?


За мен е много грозно да се псува,особено от устата на дете.Баща ми псува ужасно грозно и съм го предупредила,че ако реши да се отпусне,когато и детето ми е наоколо просто повече няма да го види.За сега се сдържа и много се съобразява,което ме кара да симисля,че при добро желание този грозен навик може да не се демонстрира.Мъжът ми не псува,а с псуващи гледам да не си събирам детето ( че и без него гледам да не съм сред такива хора).
Знам,че все  някой ден ще чуе някоя цветуща псувня,но аз винаги му правя забележка,че тези думи не са хубави и не бива да ги казва.За сега не съм имала сериозен проблем.Прави ми впечатление обаче,че доста родители се забавляват от факта,че някой простак научил детето им да псува.Псуват ли татковците пред децата?Правите ли им забележки?Изобщо,какво мислите за псуващите деца-това на кого е проблем?

П.С.Моля тези,дето си псуват и го намират за нормално да не пишат по темата.
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Моя син е още малък, но вече копира всичко, повтаря повечето неща, който казваме. Много се съобразяваме какво говорим пред него. Изрично съм предупредила мъжа ми, на свекитата и моите родители не съм обърнала внимание, но те са далеч и рядко се виждаме, сега за празниците и те се получат инструктаж  Mr. Green

Иначе на въпроса кой учи децата да псуват - отговора е много прост - околните! Децата копират и повтарят абсолютно всичко, било то добро или лошо. За съжаление малките ни душици още не могат да осъзнаят какво да говорят и какво не, кое добро и кое лошо. А когато казваме "Не прави това или не казвай онова" ги провокираме още повече. Забраненото е най-сладко ...

Миналия ден бяхме на рожден ден на едно детенце и по едно време чух рожденника да казва на сина ми "Няма да ти дам еди какво си, ти си идиот" Останах като гръмната. 3-годишно дете да говори такива неща ... Попитах го знае ли какво означава тази дума и от къде я е научило, но не получих отговор на тези въпроси само "И ти си идиот". Незнам, може и аз да не съм в ред, но не ги приемам тия неща за нормални.

Редно е забележка да направят родителите! Не бих търпяла подобни неща, дори и сега когато Алекс не се държи както трябва, си получава полагащата се забележка. Ако му позволим да прави каквото си иска от сега после до къде ще стигнем ...

Това са моите разсъждения, дано съм помогнала  Peace
Виж целия пост
# 2
Кой учи децата да псуват? Околните естествено. Било несъзнателно, несъобразявайки се че около тях има дете докато се пенявят, било напълно съзнателно.
Мои близки с гордост(забележете) разправяха как 3 - 4 годишното им дете/внуче псува децата , учителките и въобще кръщава наред и им беше много забавно точно да го цитират.
И детенцето си псуваше като дърт каруцар, като псувните бяха от най-вулгарните - на приятелчетата на баща му им беше много забавно да го учат. След време започна да псува и родителите и бабите и дядовците си, вече доста съзнателно, е тогава вече не им беше толкова забавно. Та каквото посееш, това ще пожънеш.
Моето дете е още твърде малко, надявам се да успея да я науча кое е добро и кое не, и поне донякъде да я предпазя от ширещата се простотия. Смятам, че това е задача изцяло моя и на баща и.
Виж целия пост
# 3
ДА, от колните се научават.Не знам дали защото е нещо ново, но веднага се запаметява.Никой вкъщи не псува и хората, с които се събираме също.Синът ми от миналата година е на градина и от там "донесе" думичката "идиот".Обясних му, че така говорят невъзпитаните и лоши деца.Попитах го той иска ли да е лошо дете. И така, оттогава не е използвал въпросната дума.Не мисля, че е правилно, нито пък весело, дете да говори по този вулгарен начин.Не, че за големите го приемам, но при децата е ужасно.
Виж целия пост
# 4
Семейството, познатите, децата в детската градина /научени и те по каналния ред на това/ или случайно чути думи от непознати например на детската площадка. Ето някои от възможните варианти и възможности, от където детето може да се научи да псува.
Чуло, чуло, повторило, повторило о.к., обаче ето тук идва мястото на родители да обяснят, че така не се говори, че това са мръсни, грозни или както искайте ги наричайте думи. А не да се толерира и с гордост да се споменава, че 3 годишното  нарича баща си "пе...т".
Преди няколко дни ми се случи едно сладко три годишно момиченце да ме напсува буквално каруцарската в магазина. Баща й се усмихна и просто измънка "Не така бе, тате!"
Виж целия пост
# 5
Ами не знам откъде се учат, обаче съм чувала ужасни неща от устата на 5-6 годишни деца на детската площадка! ooooh!
Предполагам, че стига едно да се научи от родител или батко/кака и така ще научи всичките си съученици и приятелчета. Според мен родителите трябва да режат всякакви такива изяви в зародиш, а не да се смеят и радват.
Виж целия пост
# 6
Веднъж в градинката едно миловидно 5 годишно момиченце изръси нещо, което ме втрещи. Обаче с тези думи се обърна към дъщеря ми, която й пречела, защото била по - малка  Rolling Eyes Хванах девойчето за ръчичка и го заведох при майка му, помолих да повтори пред нея същите думички и... настана един реееееееееев  Crazy Тя се дърпа и реве, майката обаче пита какво е казала. И така поне 10 минути. Накрая детето си призна с половин уста, няма как да не каже, защото аз си стоя там и чакам да повтори вече казаното.
Последва голяма драма + извинения.


...как реагирате,когато вашето дете или дете на ваши близки псува?...

Моето дете не псува, поне още не ме е сюрпризирала с подобно нещо. За другите, които го правят - да си псуват на воля, щом така са поощрявани или поне не са спирани, но да не го правят пред мойто дете.
Точно така и казвам, когато чуя подобни думи в присъствието на дъщеря си. Спират веднага.


Виж целия пост
# 7
Децата копират основно това, което виждат и чуват вкъщи. У дома нямаме навик да псуваме, нито аз, нито мъжът ми. Децата ми също не псуват, въпреки че доста често чуват псувни навън.
Явно домашният модел е по-силен, поне засега. Постоянно им набивам в главите кое е добро и кое е лошо, надявам се и да съм успяла да ги отвратя от този вид реч.
За щастие нито нашите приятели, нито децата им псуват.
Виж целия пост
# 8
Е как от къде,ами учат се от живота.Децата копират всичко и си мислят че това е правилно.Трябва на време да ес обясни на детето че това не е красиво,че така неможе и т.н.Наистина е много грозно такова поведение на едно дете.Макар да не си кривим душите има доста семейства в които детето чува тези неща от устите на самите родители....това е много жалко....
Виж целия пост
# 9
Аз също съм виждала с очите си как родителите, приятели и дядовци учат децата да псуват. И много им се радват и кефят.
Също се учат и на вън, от други деца и т.н.
За мен е изключително грозно, но още по-лошо е когато не се прави забележка, не се обяснява, а нещата се оставят да продължават по този начин.
Виж целия пост
# 10
естествено от останалите деца-ние в къщи не псуваме,но така ми се обогати ре4ника когато децата тръгнаха на градин а после и на у4илище, успях да ги оту4а поне в къщи дане псуват,когато оба4е не съм с тях -знам ли newsm78,пък са и големи ве4е,за дреби не знам -на градина -догодина
Виж целия пост
# 11
Кой е виновен че децата псуват ли ?! Възрастните около тях естествено. Защо пред дете на възраст 3-4 годинки да се използват такива думи и изрази?! Ок ако някой възрастен е ядосан или да си псува на ум или въобще да не го прави.Не знаят ли че децата правят същите неща като родителите си????!!!!
Виж целия пост
# 12
Абе мене 1 първокласник ми вика ей п*тйо (не знам къде е р-малък) .
Питам го дали знае кво означава -то ми вика да-на жената между краката.
Но всъщност е нормално.Имам съученици дет пушат от 6ти клас.Виждам петокласници с цигара.Една на 13 е била ,,мината" от половин Дружба  Sad
И не казвайте ,,Моето дете не е такова" Тестове правете- не знаете кво прави когато е без контрол.
Виж целия пост
# 13
За някои родители това е повод за особена гордост и резултат от целенасочено обучение.....  ooooh!

На мойто дете му забранявам къде по-безобидни думички, за псувни и дума не може да става.
Радвам се, че от градината нищо подобно не е научил...
Никой в семейството ни и околните не псуват, а откакто се е родил и аз ограничих цветистия си речник (имам си навици при шофиране Wink ) до "смотаняк".
Виж целия пост
# 14
Мдам. За някой родителски тела е особена гордост синковеца да тегли каруцарски и да шляпа каките сервитьорки по дупето. Последното го видях с очите си, видях и гордоста на татето.

Дъщеря ни се стараем с баща и да не запомня/употребява лошите думички. Обяснила съм, че невъзпитаните деца ги употребяват, а тя е едно добро и възпитано дете.
Засега само "нека ти" и "глупак" е донесла от градината...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия