Нервни тикове

  • 9 239
  • 9
Синът ми е на 5 години от един месец мига много странно заведох го на лекар казаха ми нервни тикове на очите
Моля ви ако някои знае нещо по въпроса да ми пише много съм притеснена
Виж целия пост
# 1
Здравей! Какъв беше лекаря, невролог? Какви изследвания му направи, а защо ти не повярва на диагнозата?
Иначе случвало ли се е нещо с вас скоро, да сте сменяли градина, жилище, нещо друго в семейството, да е подложено детето на някакви стресови ситуации? Моя син редовно сменя най-различни тикове, много е емоционален и притеснителен, и всичко му влияе.
Виж целия пост
# 2
yordanka83,
ето теми, където ще откриеш родители със сродни тревоги:
Нервните тикове при децата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261082.0
Синът ми има тикове http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203491.0
Виж целия пост
# 3
Здравей! Какъв беше лекаря, невролог? Какви изследвания му направи, а защо ти не повярва на диагнозата?
Иначе случвало ли се е нещо с вас скоро, да сте сменяли градина, жилище, нещо друго в семейството, да е подложено детето на някакви стресови ситуации? Моя син редовно сменя най-различни тикове, много е емоционален и притеснителен, и всичко му влияе.
Повярвах на диагнозата лекарят е детски невролог назначи лечение с хомеопатични лекарства
Не сме сменяли нищо но преди 10 дни дядо ми почина а той си го обичкаше но немисля че има връзка защото тиковете са седмица преди това
Виж целия пост
# 4
Първо се извинявам,ако намесата ми не е удачно,но споделя опита си.
Синът ми е на 10 г. и започна да мига точно като при тикове,но се оплакваше при четене,че му се изморят очите.
Заведох го на очен и се оказа алергичен конюктивит,много упорит лекувахме го месец и половина.
Ако искаш заведи детето на очен,да чуеш и неговото мнение.
Виж целия пост
# 5
Първо се извинявам,ако намесата ми не е удачно,но споделя опита си.
Синът ми е на 10 г. и започна да мига точно като при тикове,но се оплакваше при четене,че му се изморят очите.
Заведох го на очен и се оказа алергичен конюктивит,много упорит лекувахме го месец и половина.
Ако искаш заведи детето на очен,да чуеш и неговото мнение.
Първо минахми през очен защото мислихме че има проблем с очите но се оказа че зрението му е много добро
Виж целия пост
# 6
Първо минахми през очен защото мислихме че има проблем с очите но се оказа че зрението му е много добро
Не знаех.
Виж целия пост
# 7
Пиши дали са повлияли хомеопатичните, и как върви детенцето, ще е полезно като опит!
Виж целия пост
# 8
На средното ми дете беше поставена диагноза тикова невроза преди 2 години (тогава беше на 5) от препоръчан детски невролог. Започна с очичките, съпроводено с едва забележими потрепвания на лицевите мускули. Лекарят препоръча преди всичко мнооого спокойствие и назначи сравнително лек транквилант за 2 месеца. Чичо му също е с тикове от малък, та до сега - 40-годишен е. Подобрение след двата месеца лечение имаше. Месец-два след спирането на лекарството се появи друг по-ясно изразен тик - с устичката. На месец-два "сменяше" тиковите прояви- подскачане; издаване на звук; "тръскане" на ръчичките и изобщо на моменти беше някак нервничък без да има причина за това - при невролог така и не го заведохме повече. Нищо не предприемахме около година.
Преди няколко месеца го заведохме на хомеопат - за по-малко от два месеца детето ми се оправи напълно, включително нервността изчезна... до момента, в който хомеопатът не назначи двукратен прием на същото хомеопатично лекарство, но в много по-висока потенция - още след първия прием всичко се отприщи наново. Антидотирахме го с ниска потенция и от тогава е добре (да чукна на дърво) - от 4 месеца няма никакви тикови прояви. Продължавам да съм нащрек обаче и да го наблюдавам по-сериозно.
Виж целия пост
# 9
Пиши дали са повлияли хомеопатичните, и как върви детенцето, ще е полезно като опит!
За сега няма ефект но ги пием едва от 4 дни днес отново имаме час при невролог Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия