Сол

  • 5 192
  • 69
Слагате ли сол когато готвите на децата?
Аз слагам съвсем малко, почти не се усеща. Но свекърва ми ме упреква, че манджите ми така са безвкусни. Тя също готви и дава на децата, само че на мен ми се вижда солено за тях, особено за малката.
Виж целия пост
# 1
То явно си е до свикване. Моят малък звер не кусва ако не е солено  Naughty И така яде от 4 месеца  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Според моето педи, на малки деца не е хубаво да се дава сол, защото това е предпоставка за диабет в по-късна възраст. А всички свекърви трябва да бъдат обесени незабавно!
Виж целия пост
# 3
Dз слагам сол "една идея". Мисля, че постъпваш правилно, като не слагаш много сол, така че не случай свеки какво ти говори. Както си свикнеш детенцето-така ще яде. Няма да се впускам в подробности за вредата от солта.
Една скоба ще отворя-мисля, че в храната в нашата детска кухня слагат сол-но не много. И друг път съм писала-нещата, които готвят, са доста вкуснички за моите представи, а това без сол не се постига.
Виж целия пост
# 4
НЕ.  Naughty

Никаква сол в манджите на бебето, а и на децата. Натрият/ако не греша името/ в хранителните продукти/зеленчуци, варива, месо и т.н./ е напълно достатъчен. Последното го каза моето педи на бавачката, която също твърдеше, че без сол е безвкусно.

Можеш да информираш свекито, че вкусовите рецептори на децата са много нежни и затова неща, които за нас са безвкусни - за тях не са. Затова пък по-пикантни и 'силни' храни за тях са гадни.

Захар също не слагам.
Виж целия пост
# 5
Аз не готвя на малката, но  пюретата, които хапва  са без сол или захар. Единствено в месните има малко, другите и за мен са абсолютно безвкусни. С изключение на плодовите-въпреки, че няма добавена захар, са си превъзходни за моя вкус eat
Виж целия пост
# 6
Когато започнах да готвя за Дани, слагах сол, колкото една идея, както педиатърката ни се изразява Wink
И сега добавям по-малко.

В пюретата му не съм добавяла, но в Hipp-а има такава, йодирана.

Не слушай свекърва си, щом децата папкат манджите, значи не са им безвкусни...
Децата са твои, имаш право да решаваш как да се грижиш за тях - ако свикнат да похапват по-солено, така ще да е и занапред...
Виж целия пост
# 7
Слагам съвсем малко, колкото да добие някакъв вкус, все пак не мога да карам детето ми да харесва нещо, което самата аз дори не бих вкусила, едва ли количеството, което слагам ще и навреди.
Виж целия пост
# 8
Не слагам, ние също ядем почти без сол.
Виж целия пост
# 9
Купи калиева сол, това е морска трапезна сол и не е вредна.....

.....можеш предполагам да си солиш бебешките манджи с такава, макар че аз не бих го правила....продава се в Билла, Метро и на много други места....аз купувам на фирма Солина
Виж целия пост
# 10
категорично не
солта е забранена за бебета
вреди на бъбреците
в краен случай е допустим максимум до 1г сол на ден за деца до 12месечна възраст, но силно се препоръчва да не се дава никаква
вредите за здравето се виждат след години
да не говорим, че бебетата изобщо не знаят, че съществува такова нещо сол и може спокойно да се мине без "овкусяване" на манджите
Виж целия пост
# 11
Не, не слагам. Захар също, освен когато правя нещо си с масло и захар за закуска.
Виж целия пост
# 12
Слагам съвсем малко, макар 4е яде без проблем и безсолно.
Заради йода.
Виж целия пост
# 13
Никаква сол още не слагам
Виж целия пост
# 14
Слагам много малко сол, защото иначе неиска да вкуси нито месо нито зеленчуци....Много време пробвах какво ли не  и накрая се сетих за солта, та сега хапва уж по малко (колкото да не е без хич), но пак е нещо...Когато е в такива минимални количества солта, според мен не е проблем.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия