Лазерна обработка на хемангиом

  • 2 143
  • 3
Здравейте, мами!

Дъщеря ми има малък хемангиом на дясната бузка от около 2-3 месеца. Преди няколко дни тя го разрани и оттогава той кърви ужасно. На всичкото отгоре е близо до устата, а тя непрекъснато си тика разни предмети в устата, търка си лицето и не го оставя изобщо да заздравее. Не съм предполагала, че от толкова малка раничка може да изтече толкова много кръв. Опитахме да й вържем ръчичката, за да не се пипа, но тя е такова шило! Ако стегнем много превръзката, направо и посинява ръчичката, спира кръвообращението. Ако е по-хлабава, изобщо не може да я удържи. Препоръчаха ни хемангиомът да се обработи с лазер и така да приключим проблема. Имала ли е някоя от вас такъв проблем и можете ли да препоръчате място и лекар, който да извърши тази процедура?

Забравих да кажа - в момента сме в София.
Виж целия пост
# 1
Дъщеря ми има хемангиом пак на дясната бузка като твоето дете.
Само че, нейният е дълбок и расте навътре.
Доста се интересувах по въпроса от това какъв е начинът да бъде отстранен, бях посъветвана, ако се реша на това хемангиомът да бъде третиран с лазер. При  детето ми обаче това не се налага за сега, защото хемангиомът е вътрешен и с течение на времето /според лекарите/ ще се разсее сам.
Като добър лекар бих ти препоръчала д-р Росица Денчев, завеждащ кожното отделение в Токуда.
Виж целия пост
# 2
Преди 2 дена бях в Кожната клиника във ВМА и в една брошура прочетох, че третират и хемангиоми с лазер. Направи ми впечатление, защото имаме две близки деца с хемангиоми. За съжаление не мога да кажа повече, нямам повече информация. 

Ето линк - http://www.dermatology-bg.com/bg/services-laser-therapy.php .

Успех ви пожелавам!  Hug
Виж целия пост
# 3
Хемангиомът на бузката на момиченцето на наши приятели бе отстранен чрез традиционна хирургия преди 2 месеца. Сега 1 година ще трябва всеки ден да се маже с два вида кремчета. Добре, че още е много малка /на 8 месеца/ и докато порасне белегът може да се заличи без намеса, ако ли не - лазер. При нея беше започнал да расте много бързо и не им се рискуваше да чакат процеса да тръгне обратно, както твърдяха някои лекари.

Дали ще се използва лазер или традиционна хирургия зависи от състоянието на хемангиома. Дълбоките се остраняват само по традиционния начин, а лазерът е за повърхностните.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия