За колко време горе-долу се отбиват децата?

  • 542
  • 4
Някой може ли да ми каже колко продължава периода на отбиване? Кърмех дъщеря ми до онзи ден, но спрях, понеже почнах лекарства, несъвместими с кърмене. Така или иначе, вече се кърмехме само сутрин и вечер, даже по-скоро се залъгваше. Лошото е, че вечер е свикнала така да заспива, сучейки, и първата вечер докато заспи беше голяма драма, но пък снощи заспа гушната в мен, без много емоции. Нощем никога не е спала по цяла нощ, но поне от няколко седмици й даваме шишето, със сок, защото друго не иска да пие, та пийва няколко глътки и пак заспива. Беше свикнала иначе и нощем да поцоква по малко, за приспиване, но аз не издържах на тоя режим и прекъснах нощното кърмене преди повече от месец. АМ не иска да пие, давам й кисело мляко със захар, разредено с малко вода, но от него изпива по 40-50мл. максимум.
Чудех се за колко време горе-долу децата се отбиват, какво да очаквам?
Виж целия пост
# 1
При всяко е индивидуално..
Зависи и от възрастта на бебето-аз бях решила да спирам кърменето около 2,6г, обаче реално кърмих 2г 8мес и половина-т.е. 2мес и половина отбивах Mr. Green
Не знам менюто на детенцето ти, но на тази възраст млечните хранения /било то и др мл.продукти/ трябва да преобладават. Сока през нощта е добре да го елиминираш предвид риска от кариеси Peace
Виж целия пост
# 2
...
Чудех се за колко време горе-долу децата се отбиват, какво да очаквам?

Очаквай неочакваното!  Mr. Green Възможно е да останеш изненадана от поведението на кърмачето.  Wink

За мен е важно детето да се чувства добре, независимо колко време ще коства отбиването. Крайни срокове няма, всяко нещо с времето си.  Simple Smile


П.С. Защо кисело мляко със захар? Не се сещам за нищо положително в тази смес?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Ами със захар, защото само така минава за сега...
Виж целия пост
# 4
Аз отбивам вече 4ти месец....И не бързам много де newsm78. Дететто ми не е никак съгласно с тази процедура ,но няма насищане  Embarassed.Процесът,или по-скоро продължителността му зависи от теб (мое мнение).
успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия