моята история

  • 10 566
  • 17
Вече съм пускала тема по въпроса, но рискувам да стана досадна и да доразкажа моята история, с надеждата някой да е имал същия проблем и да ми пише как му е минало. Преди близо два месеца получих едно мравучкане до носа и аз влязох в нета и прочетох много страшни диагнози, да не дава Господ на никой. Буквално не ми се ядеше, не ми се спеше, абе мислех само за това. След това започнах да получавам едни потрепвания на мускулите /както понякога ти играе окото/ само че на различни места - коляното, крака, ръката, гърба. Отново в нета и отново още по-страшна диагноза. Обиколих сума ти невролози в Пловдив и никой не може да ми каже нищо конкретно за тези потрепвания - били на нервна почва и щели да отшумят, изписваха ми антидепресанти, успокоителни и ... нищо. Правиха ми изследване на мускулите за страшната болест, за която прочетох и я отхвърлиха. Едни приятели като ме видяха колко се притеснявам за това ми уредиха преглед при един професор в МВР-болницата в София. Каза, че нямам никакви неврологични отклонения и че тези потрепвания щели да спрат,е да ама не спират, ето днес пак ми става така. Извинявам се, ако досаждам с моите проблеми и моля за мнения.
Виж целия пост
# 1
Щом изследванията ти са добри,значи все пак е на нервна почва Thinking
Мен наистина ми е ставало така при силно напрежение и безпокойство.
Желая ти скорошно оправяне Hug
Виж целия пост
# 2
 ooooh! Не се вкарвай в такива филми,идва Коледа спри да се самонаблюдаваш, повярвай в лекарите, отпусни се и се усмихвай повече Hug
Преживяла съм нещо подобно, не си заслужава да се самоизмъчваш а и другите около теб, когато се успокоиш всичко ще отмине
Виж целия пост
# 3
и аз имах същите оплаквания преди време-мравучкане,изтръпване на мускули,дори проблеми със зрението-виждах леко размазано.
след дълго обикаляне на най-добрите невролози в софия и пловдив,след сума ти изследвания,ядрено магнитни резонанси и тн,и дори операция на лимфен възел  за вземане на секрет,се установи категорично,че съм здрава и всичко е на нервна почва.
изписаха ми леки успокоителни и сега всичко е наред.
така че-ако ти се направят всички необходими изследвания и нищо не се открие-успокой се,спри да се самонаблюдаваш и да четеш страхотии в нета и всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 4
Случвало ми се е на мен и то съвсем скоро. Потрепваше ми мускулче близо до долната ми устна. Имала съм и на други места такива мускулни спазми - по краката най вече. Не съм се изследвала, не съм ровила в нета, мъча се да съм спокойна
Леко се притесних, обаче, понеже майка ми е с паркинсон. Покрай нея разбрах, че професията ми(учител) е една от рисковите и най-често боледуващите от такава болест. Тя също беше учител и сега поработва от време на време.
Опитвам се и си налагам да съм спокойна, да мисля оптимистично и да не се притеснявам за дребни неща, ако мога да го избегна.
Намали кафето и какаото, почивай повече.
Виж целия пост
# 5
браво момиче, ти си върха!!!!!!! Куп специалисти ти казват няма ти нищо, но ти не та не "грешите има ми, четох в нета и разбрах, че съм болна"

Нета не е място да си поставяш диагнози, диагнозите се поставят от лекари и специалисти
При поставена вече диагноза може да обмениш в нета опит с други с такава диагноза

Важното е какъв специалист ти изписва успокоителните. Хубаво е да е психиатър.
И само с хапчета не става.
Добре е да се обърнеш и към психо-терапевт и да поговориш.
И друг път съм казвала съзнанието ни е склонно да игнорира истинския проблем. Един психо-терапевт ще ти помогне да намериш истинската причина за да си напрегната и нервна /ако си такава/.

Казваш, че си писала и в други теми. А пробвала ли си в темата "Пак това паническо разтсроиство".
Виж целия пост
# 6
Такива състояния се диагностицират с Китайска диагностика, и лечението е чрез акупунктура и билкови формули. Западната (официалната засега) медицина не може да диагностицира на енергетично ниво. Много добре е, че не са ти открили нищо на прегледите! Но сега вече знаете, че има и алтернативни медицински методи, за които по-горе споменах. Hug
Виж целия пост
# 7
Не се вторачвай в потрепванията и ще отминат.
Нали знаеш приказката: Който търси, намира...  261uu
Виж целия пост
# 8
Имам прителка със същите оплакавания, неееееее с по лоши тя освен потреперваията на различни части она тялото ,се и клати " все едно някй ме бута по рамото и залитам".От години се самоаблюдава и вглъбява в болката си .
Аз сродна нейна душа,приминах през потрепервания,през шумове в главата,изтръпване на крайници сърцебиене и прескачане на сърцето.Ходих на ЯМР,психиатър ,невролози.............нищо .Станах чест клиент и на спешното отделение/то май само името му е такова,но това е друга тема/.Започнах да пия антидепресанти със зелена рецепта.Полза -0.
Накрая се огледах и видях нещото в което се бях превърнала  smile3511 и не се харесах.Спрях да водя чуждите войни/имам предвид  нервите в офиса/,започнах  да мисля позитивно и прех максимата ,че в живота най-важно е ЗДРАВЕТО.
Чусвам се чудесно,незная зощо обаче ми трябваха толкова години да го осъзная.
Говоря и на приятелката си,  но засега не вдява.Успя само депресантите да спре след две години прием.
Виж целия пост
# 9
След като изследванията ти са хубави, не виждам защо все още се притесняваш..... newsm78
Виж целия пост
# 10
Мнението ми е да се стегнеш,да се вземеш в ръце,да спреш да се ровиш из нета и да си поставяш различни диагнози и да психясваш.Щом изследванията са нормални,консултирала си се и с професор значи си здрава.Това от което имаш нужда е да се усмихнеш на живота,да мислиш само позитивно,вместо да се ровиш в нета за самодиагностициране излизай на чист въздух и си прави продължително разходки,намери си някакво хоби.С две думи сама ако не си помогнеш,никой не може да ти помогне.
Виж целия пост
# 11
Да търсиш диагноза в нета е най погрешното място.Хем го знам,хем пак го правя.Моя лекуваща докторка ми забрани да чета за каквито и да е симптоми тук.Поразгледай темата за подсъзнанието може всичко и др.подобни.Известно време не влизай в здравословния.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите! Опитвам се и аз самата да се успокоявам, но в момента, в който почне някой мускул да ми трепти и направо ме обхваща паника. Почвам да се съмнявам дали всичко ми е наред, абе изобщо ... така искам тези потрепвания да спрат, че направо ме депресират.... Sad
Виж целия пост
# 13
Те потрепванията като ти спрат, ти ще си намериш нещо друго, което да те игнорира от истинския ти проблем

Така, че търси си проблема,  не си създавай други
Виж целия пост
# 14
angelary, усещам някакъв назидателен тон и леко черногледство.

Аз не виждам лошо в споделянето на проблеми и търсене на сродници с подобни преживявания.

На човек с проблем, особено на психическа и нервна основа, твоите думи действат още по-подтискащо. Замисли ли се за това?

Би било подходящо с различен тон да кажеш "компетентното" си мнение или поне да замълчиш.

Потрепванията не винаги са безобидни и на човек от разстояние е трудно да кажеш категорично, че нищо му няма и кой му е истинския проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия