Съвет за кърмене и хранене на 10 месеца сме!

  • 821
  • 10
Захранихме се на 6 месеца! Постепенно и трудничко приехме три хранения през деня-сутрин-попара, на обяд-пюре, следобяд-каша, като рядко достигаме до пълните количества, в повечето случай изяждаме половината от тях.Около час и половина след попарата се приспиваме на цица, същото правим и за следобедния сън, вечер сме само на кърма и през ноща се кърмим активно. Проблема сега е че за по-малко от месец сме наддали 20 гр, детенце си е жизнено, спокойно само от седмица ми нервничи при хранене, отказва до приема твърда храна и се обръща към мен в търсене на цица, настават ревове докато не дам, давам но тогава пък хапваме съвсем малко от твърдата храна и изобщо не мога да хвана някакъв режим с това цокване на пресекулки имам чувството! С първото си дете следвах точните схеми на хранене, сега с второто имаме по-гъвкав режим и бях решила да не се притеснявам, да се водя по детенце, но това че не сме наддали и отказваме да си изяждаме порцията твърда храна, а предпочитаме все цица, взе да ме притеснява, защото сме големички и не трябва ли да имаме вече повече влечения към твърдата храна,  и цицата да я изместваме вече..., взех да се обърквам вече и с часовете за храненията, настана един хаотичен режим и явно детенце си остава гладничко! Бихте ли ми дали съвет какво да правя,  как примерно храните или хранехте вашите десетмесечни бебоци! Ще съм ви благодарна за подкрепата ви !  bouquet
Виж целия пост
# 1
chochka, не се притеснявай толкова! Най-важното в момент, когато детето ти е неспокойно и нещо го измъ4ва е ти да си спокойна (да лесно е да секаже знам, но е така). Това със сигурност е някакъв период, който бързо ще отмине...може да е криза на растежа, може да никнат зъби (имате ли зъби ве4е?). Това, 4е не е наддала, не е болка за умиране, децата на тази възраст са много жизнени и енерги4ни и по-трудно ка4ват грам4ета...а и ако тя си има запаси, в смисъл си е добре на кг, няма от какво да се тревожиш.
В слу4ая да ти кажа ти имаш безценното оръжие - цоката! Я си представи, ако детето ти е в това състояние, а ти не можеш да кърмиш?!! Със сигурност ще се побъркаш, познавам такива майки!
Та в слу4ая не насилвай детето, каквото иска, това му давай, не се води по някакви схеми, явно е период, който ще се нормализира...
На Калоян като му избиваха зъбите беше абсолютно същия!
Нека се радваме, 4е можем да спасим положението с цица! Някои ги ка4ват по коли, друсат ги в коли4ки и т.н.
Все пак можеш да се консултираш и с педиатъра си, за по то4ни съвети
Горе главата! Вси4ко отминава, дори и времето с децата ни и прекарано в безпокойство и грижи, няма да усетим как ще порастнат и ще излязат от под крилото ни Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Еtaniel, благодаря за хубавите думи наистина ме успокоиха Hug, аз по принцип си бях спокойна от този й режим с цица, но вчера ме наплаши кантара, и естествено колкото и да се толерира кърменето, когато опре ножа до кантара всички педиатри са скептични-ето край няма кърма, вие само се залъгвате, трябва вече манджички, филий и пр та вие сте на 10 месеца вече, думи кореннопротивоположни на "за кърменето". Аз така си мисля, щом се върти да ме търси в знак за цокане, значи тя самата има нужда, ако бях пресъхнала нямаше да ме търси, значи все пак дърпа нещо и не е нервна на гърдата, което ме насочва че има нещо за цокане. Зъби още нямаме, та може и отова да е Thinking! Сега увеличих интервала на даване на твърда храна-4 часа, малката хапна пак половината количество и отказа, аз предложих веднага гърдата, общо взето май се върнахме в първи клас на захранването, ще видим докога newsm78
Виж целия пост
# 3
100 % зъби (е, да не съм такъв пророк)....няма страшно! Не гледай толкова кантара, какво е това "половината коли4ество"....ендей да мериш то4ни грамажи, ти всеки път едно и също коли4ество ли ядеш? Давай нещо за успокояване на дискомфорта от зъбите..Панадол, Дентокинд и др...при по-големите деца, по-трудно избиват зъбите (съм 4увала, а имам и такива познати)...апропо, колко кг е малката?
Ако ти кажа, 4е Калоян беше 5 700 на 6 месеца?  Shocked Shocked Shocked, това за някои майки ще е край на кърменето и захранване с огромни коли4ества твърда храна за да се впишат във всякакви норми и таблици!!! При мен не беше така...аз се водях (и се водя по детето)...виждах, 4е е здраво, жизнено, весело....хемоглобинът му беше 120!
Успех и пиши как се развиват нещата...
Виж целия пост
# 4
Като чета написаното от теб сякаш е писано за нас! Grinning Ние също отказваме да ядем много-много друга храна освен кърма. Сокчета изобщо не искаше нашата госпожица и за това не й давам още след първите неуспешни опити. Попара и плодово пюре също не ядем, защото не ни харесва. Аз захраних със зеленчуково пюре на 5 месеца и половина и до скоро ядяхме така - на обяд зеленчуково или местно пюре, следобед каша, като гледах кашите да са различни. От скоро сме на кухня като започнах с втора група за да свикнем с различната храна, а от дргата седмица започваме трета група. Но както и да е, искам да кажа, че и при нас няма голям ентусиазъм от страна на бебка към твърдата храна. Днес за първи път си изяде едната порция от кухнята и то цялата. Но аз съм настоятелна, колкото хапне - толкова. Продължавам да я давам. Също като вас прибягваме до гърдата за мое успокоение да не би да е гладна, но все пак мисля че трябва да сме по-настоятелни и търпеливи със захранването. Виктория също хапва малко, а после започва да си играе с храната, плюе я и се залива от смях Grinning, а аз направо се побърквам. Изяжда само половината от цялото количество храна /обикновено изяжда около 100 гр/. Но явно си имаме просто по-злояди деца. И ние не качваме много, Вики е малко над 7 кг, но пък е изключително пъргава и енергична. Това, че яде малко вече започна да не ме притеснява толкова. Имаме два зъба и според мен неяденето наистина се дължи на зъбите. Всички по-големи деца в парка бяха по същия начин, но сега вече се оправиха и се хранят добре. Надявам се, че и при нас това да е само период и да отмине!
Виж целия пост
# 5
Щом си суче интензивно детето, сто процента си имаш достатъчно кърма, хич не им се връзвай на тези педиатърски приказки! Сигурно детенцето е доста подвижно и това е причината, моята дъщеричка също е доста злояда и хапва не особенно големи количества твърда храна, но аз вече и не я мъча да яде повече, защото ме е страх съвсем да не я откажа от яденето, защото имахме и такъв момент, за сметка на това си суче с голямо желание и си наддава добре, така че не мисля че твърдата храна е определяща за наддаването на тази възраст, просто си е до дете и до ген,  така че не смятам, че имаш повод за притеснение!
Виж целия пост
# 6
Ние този месец сме върнали 100гр.,но това е защото по цял ден  ходи напред -назад.От два дни през деня постоянно ми вдига блузата  да си посуква отвреме на време. Хленчи и цвърчи по цял ден.Но това са просто зъбки.И вие имате същия проблем-ЗЪБИ.
Виж целия пост
# 7
...Аз така си мисля, щом се върти да ме търси в знак за цокане, значи тя самата има нужда...общо взето май се върнахме в първи клас на захранването...
Чочка, разбира Се че е точно така, майчиният инстинкт рядко би Те подвел. Вслушвай се в него и наблюдавай Яна, това би трябвало да са Ти критерийте. А дали сте в 1 клас или вече в кърмаческата гимназия няма значения, има моменти когато връщането към и единствено гърдата е неизбежно, явно скоро зъбчетата ще пробиват при принцеската Ти и твърдите храни не са за предпочитане. Ти все пак предлагаш, а Яна решава. Не се заглеждай много по кантарите, особено в сегашният буен и енергичен детски период, нито пък се вслушвай в чуждото мнение за това как другите дечица на подобна възраст хапват всичко. Успех и скоро със зъбче да се похвалиш, при Мартин кога се появи първото?
...В слу4ая да ти кажа ти имаш безценното оръжие - цоката!...Нека се радваме, 4е можем да спасим положението с цица!...
Етаниел, звучиш страхотно за Мама която е решила скоро да спира кърмаческите мигове с Калоян. Явно кърменето ще остави добри и мили спомени в Теб, а това е белага за един успешно завършен етап- симбиоза между две същества- майката и детенцето!
 
Виж целия пост
# 8
Хехей, наистина звучите окуражително Hug, все едно сте моя вътрешен глас, който трябваше обаче да чуя наяве! Продължаваме си така... LaughingНа първото ми детенце Марти изби първото зъбче на 11 месеца,сигурно и при Яна ще да е така! newsm78 В очакване сме.. Благодаря ви още веднъж за подкрепата! Ще пиша как се развиват нещата при нас по нататък, за да сме полезни и на други майчета в подобен случай!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Здравейте,мами!И ние сме в подобно положение-моята госпожичка отказва също да яде твърда храна.Захраних я на 6 навършени месеца,плавно без да бързам,водех се по детенце.И уж нямаше проблем,хапваше от всичко,но по малко,неможеше да изяде  и 1 цяло бурканче на хранене.Независимо кога и колко е яла не отказваше млякото на мама. LaughingНа 7,5м и изникнаха първите 2зъбчета-горни,а след около месец и двата долни.Сега изникват 4 нови и тотално отказва всякаква твърда храна-освен малко сухар,суров банан или някоя солетка.От този месец я записах на кухня да привиква и с новите вкусове на манджите.Кремовете както предполагах не ще и да ги помирише,по принцип и плодовите пюренца не ги ядеше много -едвам 1/2б.От манджите хапваше по няколко лъжици,най-много половината да изяде и не ще повече.Не я насилвам,но  последните 2-3 седмици търси само циците на мама Simple SmileВода пие много малко,да не кажа въобще,поскоро я плюе.За миналия месец наддаде само 20г, а за този цели 200г. Rolling EyesИначе е енергична,жизнена,иска да ходи,абе не се спира.Но с това неядене newsm78.Знам,че е от зъбките и че ще отмине и този период, но кога?Успокоявам се ,че поне има желанието да суче.И ние сме в категория перце-на 11 м сме едвам 7,460кг и 71см.,роди се 2,820кг.От както започна периода на зъбоникненето,взе да се събужда по няколко пъти на вечер да суче.В резултат на което свикна да спи при нас на спалнята и съответно отвикна в нейната кошарка.Как ще привикне пак да спи там незнам?Усеща кога я оставям и се събужда.Ако може някой да даде съвет Simple SmileЛеко зъбоникнене на бебоците,засега ние се разминаваме само с мрънкане.Ами това е от нас засега.Ще следя темата.Лек ден на всички!
Виж целия пост
# 10
И ние спим всички дружно на спалнята нощем. Първо заспиваме в кошарка и понеже се будим н-брой пъти се местим при нас ! Ух, незнам докога, но засега така е по-лесно! Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия